Breakup hair: чому жінки стрижуться після розриву з коханим

У ваших стосунках все добре, поки одного дня ви не розлучитеся. Незалежно від того, чи це було неочікувано, чи це саме ви були ініціатором кінця, «подвиг» не простий.

«Жінка, яка стриже волосся, ось-ось змінить своє життя», - сказала Коко Шанель, відома своєю мудрістю. 

Це сентенція, яку легко можна застосувати до того, чому жінки стрижуться після розриву з коханим.

Хештег #breakuphair править інстаграмом і навіть став мемом. Складно уявити собі більш емоційно-залежну beauty-процедуру, ніж стрижка «під хлопчика».  Нова стрижка або фарбування - символ нового початку (або, як часто говорять, «нової я»), розширення власних прав і можливостей.

Подібно до того, як кіномонтаж звично вказує на кульмінаційний момент у фільмі чи шоу, радикальна зміна зачіски нібито знаменує важливу фазу в реальному житті.


Один зі способів вираження нового «я»

Психотерапевт, засновниця Онлайн-клініки психотерапії Анна Шийчук розповідає, що коли ми говоримо про breakup hair, то маємо на увазі зачіску, яку робимо після розриву стосунків з хлопцем чи після розлучення, але це може стосуватися і якихось ключових подій у нашому житті. Необов’язково розійтися з хлопцем, можна розійтися і з країною, роботою, тобто певним стилем життя.

Волосся у жінок – це один з тих елементів, який показує наш зовнішній вигляд, а наше тіло є зображенням внутрішнього стану. Відповідно, нам хочеться змінити щось ззовні, коли внутрішній світ змінився.

Коли у нашому внутрішньому світі відбулися незворотні зміни, зовнішній світ наче «запізнюється», тому хочеться це виправити, аби й ззовні ми відповідали нашим новим «я». Це діє й у зворотну сторону – ми хочемо щось змінити всередині, змінюємося ззовні, таким чином впливаючи й на внутрішній стан. Змінюючи зачіску, ми прагнемо побачити себе інакшими, утвердитися в рішеннях.

Волосся має сакральний зміст

В українській культурі волосся має сакральний зміст: є традиції, коли ми зберігаємо волосся немовляти, а також побоюємось, аби волосся не потрапило в ворожі руки. Ми віримо, що воно зберігає певні події чи почуття, тому обстригаючи його, наче позбуваємось їх.

На емоційному рівні ми вкладаємо певний зміст у волосся. Після травмуючих подій власниці довгого волосся хочуть його обстригти, аби позбутися почуттів, які були в період «носіння» такої зачіски.

«Ой, у тебе таке гарне волосся, не роби з ним нічого». Хто б вам що не казав, важливо слухати себе. Breakup hair працює, тому експерти радять змінювати зачіску, якщо є бажання.

Волосся накопичує енергетику протягом років

«Після розриву стосунків багато жінок хоче почати життя з нової сторінки, і для них важливо почати зі свого власного стилю, зі своєї зачіски. Необов'язково коротка стрижка, це може бути фарбування чи щось інше. Важливо те, що жінка починає сприймати себе по-новому», - зазначає Наталія Бондар, технолог-колорист, засновниця студії «Hair House».

Хто, як не ваше відображення в дзеркалі підкаже хто ви? Волосся накопичує енергетику протягом років, і вам вирішувати, як керувати цим енергетичним кодом. Якщо ви бажаєте кардинальних змін — обрізайте волосся, кому не вистачає яскравих відтінків — додавайте їх.

"Неодноразово до мене зверталися дівчата, які хотіли кардинальних змін після розриву стосунків. Часто чую фразу: «хочу щось змінити в житті, почну з волосся». Після цього дійсно в житті клієнтів починаються зміни, в тому числі робочі відносини, нові стосунки, новий стиль одягу. Вони щиро вірять, що зміна зачіски вплине на подальше життя", — каже Наталія.

«Якщо я пострижуся, все стане на свої місця».

Попри все, зміна зачіски не змінить стиль вашого життя. Це ситуативна радість, яка не забере весь біль та не додасть сміливості. Ми лише реалізуємо думки, тому не варто покладати великих надій на нову зачіску як на «вирішення всіх проблем».


Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5206 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1840 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4050 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3175 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7966 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20297 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

282

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

823

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1916

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2395
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

192
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

701
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

482
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18386
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

983
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1219 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6105 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23396 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

298
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

996 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1183 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

502