Breakup hair: чому жінки стрижуться після розриву з коханим

У ваших стосунках все добре, поки одного дня ви не розлучитеся. Незалежно від того, чи це було неочікувано, чи це саме ви були ініціатором кінця, «подвиг» не простий.

«Жінка, яка стриже волосся, ось-ось змінить своє життя», - сказала Коко Шанель, відома своєю мудрістю. 

Це сентенція, яку легко можна застосувати до того, чому жінки стрижуться після розриву з коханим.

Хештег #breakuphair править інстаграмом і навіть став мемом. Складно уявити собі більш емоційно-залежну beauty-процедуру, ніж стрижка «під хлопчика».  Нова стрижка або фарбування - символ нового початку (або, як часто говорять, «нової я»), розширення власних прав і можливостей.

Подібно до того, як кіномонтаж звично вказує на кульмінаційний момент у фільмі чи шоу, радикальна зміна зачіски нібито знаменує важливу фазу в реальному житті.


Один зі способів вираження нового «я»

Психотерапевт, засновниця Онлайн-клініки психотерапії Анна Шийчук розповідає, що коли ми говоримо про breakup hair, то маємо на увазі зачіску, яку робимо після розриву стосунків з хлопцем чи після розлучення, але це може стосуватися і якихось ключових подій у нашому житті. Необов’язково розійтися з хлопцем, можна розійтися і з країною, роботою, тобто певним стилем життя.

Волосся у жінок – це один з тих елементів, який показує наш зовнішній вигляд, а наше тіло є зображенням внутрішнього стану. Відповідно, нам хочеться змінити щось ззовні, коли внутрішній світ змінився.

Коли у нашому внутрішньому світі відбулися незворотні зміни, зовнішній світ наче «запізнюється», тому хочеться це виправити, аби й ззовні ми відповідали нашим новим «я». Це діє й у зворотну сторону – ми хочемо щось змінити всередині, змінюємося ззовні, таким чином впливаючи й на внутрішній стан. Змінюючи зачіску, ми прагнемо побачити себе інакшими, утвердитися в рішеннях.

Волосся має сакральний зміст

В українській культурі волосся має сакральний зміст: є традиції, коли ми зберігаємо волосся немовляти, а також побоюємось, аби волосся не потрапило в ворожі руки. Ми віримо, що воно зберігає певні події чи почуття, тому обстригаючи його, наче позбуваємось їх.

На емоційному рівні ми вкладаємо певний зміст у волосся. Після травмуючих подій власниці довгого волосся хочуть його обстригти, аби позбутися почуттів, які були в період «носіння» такої зачіски.

«Ой, у тебе таке гарне волосся, не роби з ним нічого». Хто б вам що не казав, важливо слухати себе. Breakup hair працює, тому експерти радять змінювати зачіску, якщо є бажання.

Волосся накопичує енергетику протягом років

«Після розриву стосунків багато жінок хоче почати життя з нової сторінки, і для них важливо почати зі свого власного стилю, зі своєї зачіски. Необов'язково коротка стрижка, це може бути фарбування чи щось інше. Важливо те, що жінка починає сприймати себе по-новому», - зазначає Наталія Бондар, технолог-колорист, засновниця студії «Hair House».

Хто, як не ваше відображення в дзеркалі підкаже хто ви? Волосся накопичує енергетику протягом років, і вам вирішувати, як керувати цим енергетичним кодом. Якщо ви бажаєте кардинальних змін — обрізайте волосся, кому не вистачає яскравих відтінків — додавайте їх.

"Неодноразово до мене зверталися дівчата, які хотіли кардинальних змін після розриву стосунків. Часто чую фразу: «хочу щось змінити в житті, почну з волосся». Після цього дійсно в житті клієнтів починаються зміни, в тому числі робочі відносини, нові стосунки, новий стиль одягу. Вони щиро вірять, що зміна зачіски вплине на подальше життя", — каже Наталія.

«Якщо я пострижуся, все стане на свої місця».

Попри все, зміна зачіски не змінить стиль вашого життя. Це ситуативна радість, яка не забере весь біль та не додасть сміливості. Ми лише реалізуємо думки, тому не варто покладати великих надій на нову зачіску як на «вирішення всіх проблем».


Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1231
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2539
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2121
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2174
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6566 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2459 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

351

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1154

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1293

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1415
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

285
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

590
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2071
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26521
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

559
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10472 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8019
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

545
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

410
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

552
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

628
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1590