Breakup hair: чому жінки стрижуться після розриву з коханим

У ваших стосунках все добре, поки одного дня ви не розлучитеся. Незалежно від того, чи це було неочікувано, чи це саме ви були ініціатором кінця, «подвиг» не простий.

«Жінка, яка стриже волосся, ось-ось змінить своє життя», - сказала Коко Шанель, відома своєю мудрістю. 

Це сентенція, яку легко можна застосувати до того, чому жінки стрижуться після розриву з коханим.

Хештег #breakuphair править інстаграмом і навіть став мемом. Складно уявити собі більш емоційно-залежну beauty-процедуру, ніж стрижка «під хлопчика».  Нова стрижка або фарбування - символ нового початку (або, як часто говорять, «нової я»), розширення власних прав і можливостей.

Подібно до того, як кіномонтаж звично вказує на кульмінаційний момент у фільмі чи шоу, радикальна зміна зачіски нібито знаменує важливу фазу в реальному житті.


Один зі способів вираження нового «я»

Психотерапевт, засновниця Онлайн-клініки психотерапії Анна Шийчук розповідає, що коли ми говоримо про breakup hair, то маємо на увазі зачіску, яку робимо після розриву стосунків з хлопцем чи після розлучення, але це може стосуватися і якихось ключових подій у нашому житті. Необов’язково розійтися з хлопцем, можна розійтися і з країною, роботою, тобто певним стилем життя.

Волосся у жінок – це один з тих елементів, який показує наш зовнішній вигляд, а наше тіло є зображенням внутрішнього стану. Відповідно, нам хочеться змінити щось ззовні, коли внутрішній світ змінився.

Коли у нашому внутрішньому світі відбулися незворотні зміни, зовнішній світ наче «запізнюється», тому хочеться це виправити, аби й ззовні ми відповідали нашим новим «я». Це діє й у зворотну сторону – ми хочемо щось змінити всередині, змінюємося ззовні, таким чином впливаючи й на внутрішній стан. Змінюючи зачіску, ми прагнемо побачити себе інакшими, утвердитися в рішеннях.

Волосся має сакральний зміст

В українській культурі волосся має сакральний зміст: є традиції, коли ми зберігаємо волосся немовляти, а також побоюємось, аби волосся не потрапило в ворожі руки. Ми віримо, що воно зберігає певні події чи почуття, тому обстригаючи його, наче позбуваємось їх.

На емоційному рівні ми вкладаємо певний зміст у волосся. Після травмуючих подій власниці довгого волосся хочуть його обстригти, аби позбутися почуттів, які були в період «носіння» такої зачіски.

«Ой, у тебе таке гарне волосся, не роби з ним нічого». Хто б вам що не казав, важливо слухати себе. Breakup hair працює, тому експерти радять змінювати зачіску, якщо є бажання.

Волосся накопичує енергетику протягом років

«Після розриву стосунків багато жінок хоче почати життя з нової сторінки, і для них важливо почати зі свого власного стилю, зі своєї зачіски. Необов'язково коротка стрижка, це може бути фарбування чи щось інше. Важливо те, що жінка починає сприймати себе по-новому», - зазначає Наталія Бондар, технолог-колорист, засновниця студії «Hair House».

Хто, як не ваше відображення в дзеркалі підкаже хто ви? Волосся накопичує енергетику протягом років, і вам вирішувати, як керувати цим енергетичним кодом. Якщо ви бажаєте кардинальних змін — обрізайте волосся, кому не вистачає яскравих відтінків — додавайте їх.

"Неодноразово до мене зверталися дівчата, які хотіли кардинальних змін після розриву стосунків. Часто чую фразу: «хочу щось змінити в житті, почну з волосся». Після цього дійсно в житті клієнтів починаються зміни, в тому числі робочі відносини, нові стосунки, новий стиль одягу. Вони щиро вірять, що зміна зачіски вплине на подальше життя", — каже Наталія.

«Якщо я пострижуся, все стане на свої місця».

Попри все, зміна зачіски не змінить стиль вашого життя. Це ситуативна радість, яка не забере весь біль та не додасть сміливості. Ми лише реалізуємо думки, тому не варто покладати великих надій на нову зачіску як на «вирішення всіх проблем».


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

778
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

775
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1590
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2215
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4194 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3197

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

196

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

425

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

367

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

837
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

606
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

650
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

936
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1046
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

653
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6237
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699