Брати Клички і Діти Цвітоф

 

«Бій між українцем Володимиром Кличком і росіянином Олександром Повєткіним, що проходив в суботу в Москві, виявився  символічним і значливим  за всіма статтями. І все те, що передувало бою і все те, що відбувалося після бою – не менше. В двобою зійшлися  не просто  амбітні і неоднаково талановиті спортсмени, а дві фактично цивілізації. Одна космополітично-ліберальна з ненав’язливим акцентом на національній парадигмі. Інша  показово до кісток почвєнічіскі-патріотична, псевдо- православна і, як завжди, агресивно пихата.  Рефрен «Русь», який гучно  і настирливо звучав під час  виходу російського боксера, навіть цілою катмою  аргументів й фактів не доповнити «Київська», коли зібралося скільки «патріотав», щоб подивитися як «Русскій Вітязь» розкушує «Великий Шмат Сала». Ось в такому ключі спочатку думав настрочити текста про Славних Наших і Безславних Ненаших. Та ДЕЩО відразу внесло  свої незначні корективи…

…І ось появляється  Кличко під редхотчіліпепперське  “Can’t Stop” – і, сидячи в пабі з кухлем світлого пива біля величезного екрану, позаду себе чітко чую, як кілька ще не вікових і нічогеньких тіток разом  в компанії єдиного чоловіка - середніх літ вусатого пана в класичному костюмі - здається, всерйоз і без жартів обурюються, чому це «москаль» виходить під «народну пісню», хоч і інорідну, а «наш хлоп» не під «Чорнобривці». «Чому ми не може дати синхронну і рівноцінну  «ответку-котлетку» Московії?» Нафіґащо безперестанно «негрів копіювати?» 

На правах не уповноваженого майже експерта теж всерйоз і без жартів відповідаю, що «Чорнобривці» це безсумнівно красива лірична пісня, а проте не дуже доречна для хай там яких гладіаторів, бо ж, трясця, не спонукає припливу в кров гормона тестостерона, що відповідальний  за «фізику». Це, значить, по-перше…

…«Але є, синку, метафізика!» - елегантно послав правим джебом  мене в довгий нокдаун їхній самець – спасибі, що не в буквальному значенні послав… Та я мовчки призадумався, хоч кортіло сильно подискутувати, призадумався, бо останнім часом слово «метафізика» лунає вже частіше, аніж слово «мета» чи «фізика», про «тестостерон» навіть не говорю. Я завжди вважав, майже як Фройд, що «мета» сплітається з «фізикою» через тестостерон, і тут мої переконання втрапили в пастку сумнівів, мля…

А коли гімн заспівала Джамала - чомусь ще більше засумнівався, хоч я усією душею за інтеграцію кримських татарів в повсякденний і священний український простір.

Впродовж майже всього поєдинку муляло почуття, що наш боєць надмірно переобтяжений  чисто західним прагматизмом, де на перші ролі виходить завжди чистий професіоналізм, стратегія, тактика і де так мало  того, чим намагався «великорос» виграти бій – стихійного, вольового, ординсько-діонісійського, якщо хочете, хоч більшого ліберала, чим я не знайти вам.

А коли все закінчилося, так як закінчилося, не надаючи уваги диким «русскім воплям» з негативними свистами, чекав насторожено, поки хтось із прихильників українця, чи то може Хайден якась, піднесе Володимирові букетик чорнобривців. Та були, здається, лишень червоні троянди та й то не від Хайден, а від Пінчука якогось, здається.  Та й то по Інтернету, а не по Інтеру.

І я, взявши вазочку відверто пригіршених  ранньою холодною осінню – ні, не чорнобривців,  - ромашок  з-посеред стола, де сидів з подругою,  почав меланхолійно рвати листочки в поєднанні з давньою вербальною «любить/не любить?» «Любить Кличко Україну чи не любить Кличко України??». Вийшло – що любить, браття і сестри, нє, чесно.. І старший також. Не знаю, як там його команда-політична і Тягнибок з Яценюком, бо ромашок на столах завсідників елементарно не  вистачило, а ми, на жаль, не на полонині, ні серед лісу на галявині, та й не сезон…

Ніщо не здатне перевершити метафізику  рослинних людей. Адже, щоб там не писав Шпенглер про занепад Європи  і  неминуще лихо всіх цивілізацій, ми мусимо бути тверді в переконанні, що рослинне – краще за тваринне (навіть якщо то медвідь), - Шпенглер в надійності рослинного способу життя (в хорошому сенсі) теж був переконаний твердо. І що можна – можна! – танцювати під Red Hot Chilly Peppers, а наспівувати «Чорнобривці». Саме через такий симбіоз і виникає те, що називається не  «волею до перемоги за будь-яку ціну», а «тверезий  розрахунок, побудований на волі до спокійного і зосередженого життя». І не менший від того міцний кулак по мізкам недобитої, нещасної недоцивілізації, що все ще  продовжує гнобити саму себе та інших. Шкода більше їх, ніж їхніх зусиль, чиста правда.

 


07.10.2013 Яв Назар 1490 5
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

566
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

655
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1366
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2317 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1170
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3095

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

918

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1062

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1492

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2090
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

360
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26413 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

784
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3041
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1287
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

965
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1224
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3124
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

443
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4317
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1101
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1659