Божа роса. У скиті Манявському плаче ікона

 

 

 

Диво сталося на свято Стрітення Господнього. У  храмі Воздвиження Чесного Хреста Господнього — головному храмі скиту, котрий ще називають українським Афоном, — замироточила ікона «Ігуменя монастиря Манявського», одна з найбільших тутешніх святинь.

 

Поміж гір і прадавніх лісів на невеличкій території, зусібіч обрамленій кам’яними височенними мурами, сьогодні  постали аж три храмові споруди. Найголовнішу  відновлено 2000 року й освячено 2003-го. Тепер її відкривають лише на великі свята, а богослужіння ведуться в церквах Благовіщення Пресвятої Богородиці або в храмі Великомучеників Бориса і Гліба. В центрі монастирського подвір’я,  перед головним храмом — величний мармуровий хрест, встановлений на честь 400-ліття заснування монастиря й об’явлення 22 грудня 1652 року настоятелю скиту ієромонахові Філарету  Пресвятої Богородиці.

 

«Тоді, в ХVII столітті, Богородиця явилася монахові, щоб сповістити йому, як людям  захиститися від смертельного  мору. Вона сказала багато молитися й обіцяла, що ті, котрі покаються, живими будуть, — розповідає благочинний монастиря ігумен Паїсій, щойно звільнившись після Служби Божої. — На знак цього чуда об’явлення невідомий чернець монастиря  написав ікону.  Він зобразив її такою, якою Матінку побачив ієромонах, — у багряній мантії та з жезлом у руці, і назвав  той образ «ігуменя монастиря Манявського». У часи безбожжя ікона зникла, і в 1999-му, коли монастир було відновлено, було зроблено копію чудотворної ікони. 2008-го вона вперше замироточила, якраз за півроку до повені. Але не треба чекати якогось лиха, як вважають деякі люди.  Господь сказав: «Як вірите, так і дасться вам». Молитися треба нам до Богородиці, щоб відвернула лихо».

 

Після Літургії відкривають головний храм Воздвиження Чесного Хреста Господнього і люди прямують до мироточивої ікони. У церкві немає опалення, але тут затишно і спокійно. В напівтемряві віряни піднімаються на кілька сходинок до чудотворної ікони, застигають у молитві, потім втирають Божу росу хто чим може...

 

Як описати відчуте й побачене? Ікона під склом, а з правого ока витікає рідина, котру можна і відчути на склі, і побачити на поличці, що є під іконою, і навіть внизу на сходинці. Рідина на дотик не олійна, однак має більшу густину, ніж звичайна вода. Споглядання такого вияву Божої присутності у людини викликає відчуття покаяння.

 

Отець Паїсій каже, що сльози з’явилися на тім же місці, що і 2008-го, але тепер їх більше. На Стрітення ці блискучі прозорі краплі побачив один із монахів.  «Відтоді щодня о 15 годині ми  служимо перед іконою «Ігуменя монастиря Манявського» молебень. А прихожан закликаємо приступати до святих тайн, прощати одне одному і не забувати про молитву, бо диво це сталося перед постом», — додає благочинний монастиря о. Паїсій.

 

Сьогодні Манявський скит — аскетичний чоловічий монастир східного обряду. Заснований 1611-го (це офіційно затверджена дата), хоча монахи селилися  на тих теренах і раніше. Нині тут є шість ченців, священик та діє духовна семінарія Івано-Франківського богословського інституту. Тепер монахи відновлюють дзвіницю і підземні катакомбні храми. Засновником скиту був іов Княгинецький (1550—1621), філософ, політолог, педагог,  уродженець Тисмениці, один із перших монахів-схимників. А диво тут можна побачити на кожному кроці. Ну хоча б блаженний камінь, з-під котрого б’є цілюще джерело, яке  пересохло тоді, коли монастир закрили. Тут вірять, що джерельна вода вже ніколи не перестане вгамовувати спрагу тих, хто приходить сюди з вірою і молитвою.


 

Леся Тугай, 

 

Газета Галичина,

 

Фото: ТСН



09.03.2012 2691 3
Коментарі (3)

монтана 2014.03.04, 01:19
Богородиця оборони Україну.
al-Kaddafi 2012.03.09, 20:18
У брудній воді сорочки не випереш! Так і грішнику, чого не показуй, завжди нещасний сумнівається і продовжує животіти занапащаючи свою душу далі...Ілюзія життя через вірус хибних стереотипів викривлюється до цілковитої моральної деградації людства, а що далі !? Але на все воля Божа !!!
Місцевий 2012.03.18, 15:32
ты гонишь араб, к людям нужно поближе быть а ты в философию побежал, профффффесор елки зеленые!
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

607
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1155
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2468
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1334
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1962 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2910

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

656

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

739

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1650

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1632
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

324
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

439
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18357
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7464
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3647
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1033
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10771
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

274
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

269
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

465
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

442
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

674