Продовжуючи політику дедоларизації української економіки, Національний банк України має намір посилити статус гривні як єдиного законного платіжного засобу в Україні, для чого схвалив правки до порядку обігу валюти на рахунках фізосіб.
Заступник голови департаменту методології грошово-кредитної політики Людмила Чепінога розповіла Корреспондент.biz, що подібні заходи Національного банку України спрямовані на зростання довіри до гривні, зміцнення ресурсної бази банків та зменшення показника доларизації.
Таким чином, Нацбанк прийняв додаткові заходи щодо посилення статусу гривні як засобу розрахунку між фізичними особами на території України.
Постанова НБУ від 16 вересня 2013 року №365 Про порядок надходження коштів в іноземній валюті на поточні рахунки фізичних осіб в межах України закріплює, що надходження коштів у валюті в межах України на поточний рахунок в іноземній валюті фізособи (резидента або нерезидента) відбувається шляхом переказу коштів у іноземній валюті з іншого власного рахунку або шляхом внесення готівки власником рахунку.
Тим не менш, можливість зарахування інших надходжень у валюті в межах України, передбачених законодавством країни, на поточний рахунок в іноземній валюті фізособи не включена, пише Корреспондент.biz.
Операції з валютою можуть відбуватися в ряді випадків: при зарахуванні відсотків, нарахованих за залишком коштів на власному поточному або депозитному рахунках; з казначейськими зобов'язаннями України та облігаціями внутрішньої державної позики; купівлі-продажу, обміну валюти у випадках, визначених законодавством; при отриманні спадщини; за договорами дарування, а також при поверненні коштів.
У Нацбанку вважають, що такі обмеження не зменшують прав громадян розпоряджатися власною валютою. Українці як і раніше можуть вносити валюту на чужий валютний рахунок - за наявності довіреності, а також переказувати валюту іншій фізособі, однак, переказ буде зарахований у гривнях.
Нагадаємо, що вчора, 18 вересня, долар пробив чергову психологічну позначку - 8,20 - на міжбанку. Відзначимо, що востаннє такі високі котирування щодо долара на міжбанку були зафіксовані в листопаді минулого року, відразу після того, як в країні пройшли парламентські вибори, які суттєво підсилили девальваційні очікування в країні.