Боротьба «ВОЛІ» з лісовою мафією триває. Волівці розповіли про результати боротьби та подальші кроки

 

/data/blog/124457/c11c865c0ab73cce64e21df2a69d1e2a.83bca2d07e219cf0d573000fa9fd43a5

 

Звільнення голови Держлісагентства і директора НПП Гуцульщина, візит міністра екології на Прикарпаття, зміна правил санітарних рубок, більше 50-ти інспектувань в лісгоспах області та більше 10 порушених кримінальних справ.

 

Ці та багато інших результатів у боротьбі з незаконною вирубкою лісів здобула партія «ВОЛЯ» протягом минулого року. Під час форуму людей ВОЛІ Прикарпаття «Один рік в місцевих радах» вони поділились досвідом роботи, зокрема в одному з пріоритетних напрямків – боротьбі за збереження Карпатських лісів.

 

В березні 2016 року люди ВОЛІ зробили резонансну заяву – кинули виклик лісовій мафії і почали боротьбу з незаконними вирубками лісу.

 

За цей час вдалось досягти надзвичайних результатів: домоглись звільнення голови Держлісагентства і директора НПП «Гуцульщина», боротьба за збереження Національного парку «Гуцульщина» вилилась у візит міністра екології Семерака, який приїхав на Прикарпаття і побачив варварські санітарні рубки, після цього в Україні ввели нові правила санітарних рубок.

 

«На Косівщині боротьба з незаконними рубками триває вже не перший рік. Ми побачили що вирубуються ліси, міліють ріки, пропадають потічки і знищуються дороги, стали їздити по прокуратурах, інспекціях, в обласну раду, але всюди нас називали диваками. Потім, рік тому ми зустрілись з такими ж як ми диваками, з якими боротьба з незаконними рубками зрушила з місця і триватиме й далі», - зазначив депутат Косівської районної ради від партії "ВОЛЯ" Петро Іванишин.

 

«Ліс – це не просто дерева, він виконує грунтозахисну і водорегулюючу функції, і наше завдання – зберегти його. Наша команда зробила багато зусиль, щоб не тільки на місцевому, а й на державному рівні вирішити проблему знищення лісів. Ці перемоги ведуть до того, щоб нарешті був змінений підхід у веденні лісового господарства, зокрема вирішена одна з важливих проблем- всихання смерічників», - додав лісничий Кутського лісгоспу Петро Пліхтяк.

 

Протягом року команда ВОЛІ зробила більше 50-ти інспектувань в лісгоспах області, виїжджала на місця рубок, перевіряла, затримувала лісовози, писала заяви в правоохоронні органи, в результаті чого було порушено більше 10 кримінальних справ.

 

А в грудні волівці виступили з акціями протесту в Києві та Івано-Франківську проти скасування мораторію на вивіз лісу-кругляку і їх включили до робочої групи при міністерстві промислового розвитку, яка працює над системними реформами лісової галузі.

 

«Складний і водночас цікавий рік ми пройшли. Але, ми переконані що найбільші зміни і реформи попереду, нам треба ще багато зробити – сформувати таку лісову політику, якої до цього часу не було, впровадити програму розвитку лісової галузі. Ми готові працювати, бо бачити як нещадно знищуються наші ресурси більше не можна», - Андрій Ониськів.

 

Незаконні рубки та недбале ставлення за зверненнями місцевих жителів лісосік волівці фіксували і в агролісгоспах, зокрема на Надвірнянщині та Богородчанщині. В результаті допомогли жителям сіл Парище, Лісна Тарновиця, Гаврилівка та Тисмениччани Надвірнянського підготувати звернення до обласної ради з проханням припинити варварські рубки, направили звернення в правоохоронні органи, проти працівників Надвірнянського спецагролісгоспу були порушенні кримінальні справи. Окрім того, облрада підтримала пропозицію «ВОЛІ» щоб всі санітарні рубки погоджувались з місцевими громадами через сесії, щоб громади могли контролювати вирубку.

 

Досвідом у боротьбі з лісовою мафією на форумі поділились і однодумці з Львівщини – координатор Львівської обласної організації, депутат Старосамбірської райради Василь Курій.

 

«Ми маємо таке підприємство – «Галсільліс». Лісове господарство виписує лісорубні квитки без лісовпорядних документів, люди працюють не маючи обліку і документів на ліс, незареєстровані бригади, про сплату податків я вже мовчу. Ліс визначається хворим, занижується асортиментна вартість – цього всього є дуже багато, і ми намагаємось з цим боротись. Лише самі громади і активісти можуть щось зробити», - зазначив Курій.

 

Під час форуму люди ВОЛІ опрацювали і підписали резолюцію практичних кроків, частина з яких, спрямовані на подолання лісової мафії та перехід на кардинально інший спосіб господарювання у лісовій галузі Прикарпаття: впровадження вибіркових рубок замість суцільних, погодження річних планів рубок з місцевими громадами, проведення відкритих конкурсів на заміщення посад директорів Нацпарків та заповідних територій, запровадження громадського контролю за дотриманням законодавчих вимог щодо продажу деревини виключно через аукціони тощо.


24.01.2017 643 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

233
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13339 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1506
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

824
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6037
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1676

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

598

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1421

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1233

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1134
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

481
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

615
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1530
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

559
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

844
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5879
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13428
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

191
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

493
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

443
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

752 2