Блаженніший Святослав пояснює, що Українська Греко-Католицька Церква буде виконувати розпорядження державної та місцевої влади і санітарних служб. Водночас просить усіх громадян відповідально ставитися до заходів безпеки, зберігаючи при цьому абсолютний спокій.
«Ми зобов’язані дотримуватися всіх правил, які випливають з певних розпоряджень органів державної влади. Крім цього, заохочуємо людей похилого віку і батьків із малими дітьми залишатися вдома, адже вони перебувають у зоні найбільшого ризику.
У цей час Великого посту дотримуймося домашнього молитовного правила. Можна користати із трансляцій богослужінь за посередництвом сучасних засобів комунікації. Заохочуємо священників відповідати на прохання вірних уділяти їм Таїнства Сповіді та Причастя вдома, особливо коли йдеться про хворих осіб», — зазначив Глава УГКЦ.
Що стосується участі в богослужіннях, Блаженніший Святослав передусім заохочує всіх дотримуватися правил особистої гігієни в храмах. У цей період може бути оправданим не торкатися і не цілувати ікон. Крім цього, «вимагаємо в наших церквах посилити заходи протиепідемічної безпеки, щоби наші храми були завжди чистим і безпечним місцем для особистої та спільної молитви».
«Ми закликаємо до посиленої молитви, насамперед за здоров’я. Ця молитва лунає постійно, але тепер нехай вона буде посиленою. Молімося за здоров’я всіх, зокрема старших і дітей — тих, хто найслабший між нами. Особливо молімося за тих, які уражені коронавірусом», — попросив Блаженніший Святослав.
Крім цього, він застерігає від будь-якої стигматизації або якогось негативного ставлення до уражених вірусом COVID-19 чи тих, хто перебуває під підозрою щодо цієї недуги
«Ніхто навмисне сам не хоче бути хворим на цю недугу. Людина може навіть не знати, що вона є хворою. Не потрібно ставитися з упередженням до свого ближнього. Бо Слово Боже і заповідь любові до ближнього діють навіть під час епідемії», — стверджує Глава УГКЦ.
На думку Блаженнішого Святослава, кожному, хто почувається хворим або знає, що був у приміщенні чи в контакті з особою, яка має ознаки цієї хвороби, варто самоізолюватися, не виходячи із дому.
Підсумовуючи, Блаженніший Святослав вкотре закликав вірних Церкви молитися за працівників охорони здоров’я, які найбільше ризикують своїм життям заради безпеки і здоров’я українського суспільства, а владу просить бути особливо відповідальною.
«Від влади очікуємо розуміння до людей. А всі громадяни, – висловлює сподівання Глава УГКЦ, – повинні відчувати сьогодні особливу відповідальність за здоров’я, своє і ближнього».
Вчора, ВООЗ оголосила пандемію у зв'язку з коронавірусом.
Також нагадаємо, Кабінет міністрів запровадив карантин в Україні з 12 березня по 3 квітня.
Варто додати, що в Івано-Франківській області через коронавірус введуть тритижневий карантин в навчальних закладах.
Читайте також:
Франківцям розповіли, як відрізнити грип від коронавірусу
Прикарпатський епідеміолог Євгенія Чурпіта: про вакцини, грип та чим небезпечний поліомієліт
На Прикарпатті понад десять тисяч людей захворіли на грип та ГРВІ
Франківські школи закрили на карантин
На грип та ГРВІ вже захворіли понад 100 тисяч прикарпатців
Коронавірус: як на Прикарпатті готуються до приходу смертельної хвороби з Китаю (ФОТО)
Коронавірус: Івано-Франківськ виділив 150 тисяч на допомогу китайському місту-побратиму
Франківський аеропорт під контролем: медики розповіли, чи готові зустріти китайський коронавірус
Без паніки: відомий прикарпатський пульмонолог розповів про загрози смертельного коронавірусу
Коронавірус у Китаї: що потрібно знати про хворобу (ІНФОГРАФІКА)
Для прикарпатських медиків провели навчання щодо коронавірусу
У Франківську на випадок коронавірусу обладнали п'ять палат-боксів (ВІДЕО)
Коронавірус поширюється: китайське місто просить допомоги в Івано-Франківська