Блатна Україна і її кінець

 

 

 

 

Перед тим, як виникає дія, з’являється думка. Це аксіома. Тому життя кожного суспільства визначається все ж таки думками, які можливі у цей час у цьому суспільстві. Але, незалежно від цього, у кожен момент часу присутні безліч різних думок і способів організації подуманого. Ментальна історія суспільства нагадує багатожильний кабель, до якого безперервно додаються нові фрагменти. Усі тонесенькі жилки цього кабелю залишаються неперервними, у кожному фрагменті, звичайно, їхня товщина може бути різною, це не впливає на загальний потік струму, однак суттєво змінює його різноманітні параметри. Та найпоказовішою є ізоляція. У що цей кабель життя загорнений, що його утримує як цілість, те і визначає, яким він є у даний момент.


В українському суспільстві, яке є життєздатним через присутність у ньому усіх ґатунків думок і намірів у кожній із суспільних груп, склалося останнім часом так, що формотворчим складовим елементом кабелю стала ментальність блатного світу.


 

Для цього напрямку думок можна шукати багато всіляких означень, пояснень і заперечень. Але, враховуючи навіть заперечення, треба визнати, що так є. Наше суспільство, наша країна – це такий собі інший світ. Для його розуміння потрібно читати Варламова та інших уважних людей, які знають, що таке зона, що таке барак, що таке камера у радянській тюрмі. 


 

Теперішня ієрархія і система цінностей та стосунків в українському суспільстві цілком відповідає саме такій моделі.


 

Нас прийняли на зону. Тепер наше життя залежить від порядків, які існують в цьому бараці.


 

Бажання вижити за час призначеного строку є настільки панівним, що керівною стратегією є пристосування і прийняття наявних розкладів. Незалежно від попереднього досвіду й уявлень про майбутнє, наша життєва мудрість схиляється до того, щоби бути настільки розумним, щоб влитися у цю систему (звичайно, не назавжди, ми ж просто відбуваємо означений термін, а потім знову будуть людські і Божі цінності) з великим надзавданням – не відступити у каліченні і нищенні себе до тієї точки, звідки вже повернутися неможливо. І власне ця думка, що приниження й опущення мають якусь раціональну шкалу, що є у цьому такі речі, які мусимо пройти, хоча б тому, щоби уникнути ще гірших, насправді стирає всю цю химерну шкалу.

 

Приниження не мають еквіваленту у кілограмах і сантиметрах. Вони або є, або їхня глибина не має значення.


 

Те, що українське суспільство живе під блатними, не є нічим дивним – в історії взагалі буває тільки те, що має бути. Важливо це усвідомити і назвати самому собі. І не мати ілюзій, куди ти потрапив.


 

Блатні, які підімнули під себе барак розміром з країну, не уміють нічого іншого, як підминати. Ясно, що у них є свої сентименти, свої радощі і болі, свої просвітлення і навіть свої стосунки з Богом. Але жоден з них – чи розбійник, чи злодій, чи шахрай – не може вийти поза рамки того, що аби жити по-своєму, він мусить підминати, принижувати. Єдиною  вимогою, яку ставить перед ними їхнє життя, є необхідність знецінювати інші життя. Ставши на такий шлях, вони вже не мають права попустити: якщо трішки ослабити обробку, якщо трішки розслабитись, принижені можуть запхати заточку у живіт, тож поки пресуєш – живеш, поки живеш – пресуй.


 

Система бездоганна. Вона забезпечує такий лад, що жодні мирні протести, як і поодинокі виступи буйних сміливців, нічим не загрожують порядкові у бараку. Але ознакою всіх бездоганних систем є те, що вона сама створює непомітну реакцію самознищення. У нашому випадку таким ризиком є співпраця блатних з державою. Проти цього завжди застерігали усі понятійні блатні. Але наші відморозки піднялися настільки, що підімнули державу під себе, самі назвавшись нею.


 

Не забуваймо, однак, що кабель багатожильний. І є в ньому дротики, які випадають з під щоденного контролю. Так само, як завжди існує ментальність блатних, є і ментальність офіцерів, вояків. Офіцери служать і виконують накази, тому здається, що вони приручені. Це тільки тому, що їх також доводиться пресувати. Але у людей з ментальністю вояків невдоволеність утисками фальшивих господарів викликає бажання зробити те, що вони уміють. Скажімо, скрутити і розстріляти блатну диктатуру, побудовану на приниженні. Тому – найправдоподібніше – саме таким буде кінець теперішнього фрагмента кабелю української історії (за моїми оцінками реального стану досить двох добрих батальйонів). І початок нового, не менш цікавого для загальної історії світу. Щось подібне, зрештою, вже було, коли у колимські бараки прийшли старшини і вояки УПА.

 

 

 Тарас ПРОХАСЬКО 

 

Галицький кореспондент,

 

http://gk-press.if.ua/node/7416


 


05.09.2012 Тарас ПРОХАСЬКО 1165 5
Коментарі (5)

так 2012.09.05, 23:17
та ні вони думають шо посідали в джипи і самі зрослися з бараком, ні і ше раз ні, банда і в цих(ті шо там сидять, тобіш в джипах) це забере...Дякую пане Тарасе! Дякую, велике!!!
Volodymurrr 2012.09.06, 09:14
Варлама Шаламова треба читати ....
ой 2012.09.06, 09:43
вже все кидаю і йду... а крім того є ше сотні мільйонів книжок, і як їх всіх перечитати????
Я 2012.09.06, 11:46
Фільозоф, однако. Це також потрібне. Але сидіти, читати мудрі речі і чекати, що все це точно КОЛИСЬ зміниться - невиправдана інфантильність, яка й приводить до рабства, масових репресій, переселень, голодоморів... Люди своєю пасивністю і гризотою поміж собою щодо третьорядних проблем самі породили таке правління. Отже тільки на таке правління і заслужили. 70 років життя в СССРі так і не навчило більшість людей будувати САМИМ СВОЮ ВЛАДУ І ДЕРЖАВУ. Для себе. "Хата скраю" і спокійне життя в ній - найбільша ілюзія нашого недорозвиненого громадянського суспільства. Тому думайте вже тепер - що робити 29 жовтня, адже виборів фактично не буде! Банда жене фальсифікат повним ходом вже давно. Не надійтесь на вибори та й навіть найкращі депутати не забезпечать вам спокійне і сите життя. Організовувати собі життя треба щоденно, активно, різними способами (через депутатів і чиновників також), але САМОМУ і в об'єднанні з однодумцями! А сьогодні, щонайменше, кроки повинні бути наступними: відстояти свободу слова - вийти в підтримку каналу ТВІ і вільної журналістики взагалі; активно поцікавитись виборчими комісіями і їх членами (поговорити-попередити відносно фальсифікацій); так само "поговорити" із знайомими міліціянтами і їх родичами; попрацювати розумово і правильно обрати свого реального кандидата у ВР та "просвітити" своїх знайомих, які можливо недалекі в політиці.... Ці вибори - остання можливість МИРНОГО уникнення побудови диктатури в Україні. Нагадаю один вислів: "-Долго ли ждать перемен к лучшему? - Если ждать, - то долго!"
ОУН 2012.09.06, 17:14
Беззаперечний Герой України і Голова ОУН Степан Бандера вчив що справді українська Україна відбудеться тільки шляхом національної революції.Вибори це добре.Але якщо вони перетворюються на лохотрон тоді читайте і здійснюйте те чого навчав Бандера.
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

131
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

659
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1181
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2512
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1365
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2011 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

698

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

759

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1662

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1646
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

348
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

458
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18367
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7484
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3659
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1046
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10781
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

297
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

293
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

486
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

451
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

686