Біженці оцінили різні сфери життя в Європі та в Україні — опитування

За даними ООН, з початку російського вторгнення понад 6,8 мільйона українців виїхали в інші країни.
Про це свідчать результати опитування, яке провела дослідницька компанія Gradus Research, передає Фіртка.
У державній та фінансовій сфері українські біженці оцінили соціальний захист із боку держави — 36%, розмір зарплат — 42%, дотримання закону та порядку — 46%, рівень корупції — 36%.
Водночас, в Україні, згідно з опитуванням, краще розвинута діджиталізація державних — 37% та комерційних — 32% сервісів. Крім того, в нашій країні менше бюрократії — 29%.
Український сервіс отримав однозначно кращі оцінки. Українці, перебуваючи за кордоном, оцінили український графік роботи магазинів та ресторанів — 54%, співвідношення ціни та якості у сфері краси — 44%, зручність поповнення мобільного — 43%та грошових переказів — 41%.
Менталітет та устрій життя в рідній країні українцям сподобався більше, ніж за кордоном — 36%, як і взаємини між людьми — 32%.
Проте, у плані культури, а також екології, клімату та природи Україна, згідно з соцопитуванням, трохи програє.
Крім того, українці за кордоном оцінили спеціальні можливості для людей з інвалідністю — 50%, облаштування міст —41%, якість питної води з-під крану —38% та поводження зі сміттям — 45%.
Як бачимо, найбільший захват викликає саме соціальна сфера в країнах Європи.

«Наші минулорічні дослідження показували, що кожен другий хотів би емігрувати. Стикнувшись з буденною реальністю омріяної “заграниці”, українці по-новому подивились на своє життя вдома, відчули його переваги», — пояснює директорка Gradus Research Євгенія Близнюк.


Довідково: опитування провели 23 травня методом самозаповнення анкети у мобільному додатку. Опитали 1 133 респонденти.

Онлайн-панель Gradus показує структуру населення міст з кількістю мешканців понад 50 тисяч у віці 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном.

Що було раніше?
21 лютого президент росії володимир путін заявив про визнання Росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».

24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з росією та Білоруссю.

Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. 

До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.


Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Українські біженці, які повертаються додому, здебільшого позитивно оцінюють дії державного керівництва

Право володіти вогнепальною зброєю підтримують 62% мешканців західних областей

Рекордні цифри: майже 95% мешканців західних областей погано ставляться до росіян

Винен не лише путін. 84% українців звинувачують «простих росіян» у війні

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни


Коментарі (1)

Сергій 2022.06.08, 01:08

Як на мене, найголовнішою проблемою є несвідомість людей, низький рівень освіченості. Після окупації Галичини комуністами край втратив можливість мати своє власне представництво у європейських ділових колах. Галичан систематично принижували, недопускаючи суб'єктності Галичини у діловому світі. Головним чином через жорстку централізацію. 

Та і сьогодні не видно, щоб впроваджувалися євростандарти. Стандарти - це перекладені з руської радянські ГОСТи, СНиПи та ін. Класифікація в науці - Універсальна десяткова (УДК). Євроінтеграція, про яку балакають останні роки, залишається на рівні балачок. 

Красивий і мирний східно-слов'янський народ. Життя слов'янів, і зокрема галичан, повинне базуватися на любові та кращих чеснотах, традиціях, де родина - головна цінність. Щоб діти виростали в родинах, в любові, одержували материнську та батьківську ласку, оскільки це той важливий базис, те натхнення в житті прагнути до кращого, якого не дають багатьом іншим народам. Руські чекістські фашисти такі жорстокі тому, що їхні матері їх не любили, не давали їм ласки, поцілунків. Вони бездушні, пусті люди, а культура їх потворна, варварська. В російських виправних колоніях педофіли-міліціонери гвалтують криміналізованих так званих "АУЕ-дітей", від чого вони стають "тупими", "бездушними", не здатними співчувати, розуміти горе інших. Тому вони не цінують себе, не цінують інших, в них немає тієї чутливості, розуміння чеснот. Причина в тому, що в загальному випадку руські - це не слов'яни. Для них невластиво любити. Руські роблять дуже багато, щоб спотворити слов'янську цивілізацію, культуру, духовність. Тому розумно триматися наших братів з Польщі, Хорватії, Чехії, Словаччини тощо, допомагати одне одному боротися із варварською експансією. 

 

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

352
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13911 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1596
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

884
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6168
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1736

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

652

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1480

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1288

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1177
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

533
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

671
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1593
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

614
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

899
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5936
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13711
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

268
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

564
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

496
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

806 2