В час, коли ціна на газ постійно зростає і її неможливо спрогнозувати, надзвичайно доречним для обігріву домівок стає використання альтернативних технології, зокрема біопалива.
В Івано-Франківську вже працюють дві котельні на відходах від деревини, так званому біопаливі – по вулиці Юності і в приміському селі Крихівці, де котельня опалює загальноосвітній заклад. На сьогодні є погодження з обласним управлінням лісового господарства на постачання відходів від деревини, які стануть додатковим паливом для котелень. До того ж, «Івано-Франківськтеплокомуненерго» зрізає непотрібні дерева, які йдуть на міські котельні.
Влада міста планує встановити ще одну схожу котельню в івано-франківському мікрорайоні «Бам» - між вулицями Довженка і Дорошенка. Така котельня паралельно працюватиме на газі і на біопаливі. Її потужність становитиме 6 мегават. В подальшій перспективі планується через 2 роки встановити котел на біопаливі по вулиці Хоткевича.
За всіма підрахунками енергія біокотельні в 2 з половиною рази дешевша ніж газової.
«Беручи до уваги західний досвід наших партнерів і екологічну ситуацію яка є в загальному у світі – це одне із приорітетних питань – котельня на біопаливі. Тим більше, в нас карпатський регіон, де є багато сировини яка пропадає, згниває і її просто спалюють. Її можна використовувати для обігріву міст. Беручи до уваги досвід наших прибалтійських друзів, то вони на 40% зменшили споживання газу за рахунок біокотелень. Таке місто як Вільнос обігрівається ТЕЦами 40 мегаватними повністю на біопаливі» - говорить виконуючий обов’язки директора «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Руслан Гайда.