Біогазовий комплекс на Прикарпатті таки збудують

 

Цінне біоенергетичне обладнання, необхідне для впровадження в Україні міжнародного проекту з енергозбереження, вже протягом двох років не може потрапити через законодавчі колізії на територію нашої держави.

 

Про це йшлося на нараді у начальника головного управління промисловості та інфраструктури Івано-Франківської ОДА Вадима Козленка.

 

Йдеться, зокрема, про пілотний проект з будівництва біогазових комплексів, який реалізується сьогодні на території України та Східної Європи і має на меті послабити залежність нашої держави від традиційних енергоносіїв і насамперед російського газу.

 

«Але ми вже протягом двох років не можемо його розпочати, - розповідає Тарас Виноградник, керівник компанії «Агроенерго-технології», яка стала ініціатором реалізації проекту і його виконавцем, - Чому? Тому що ми не можемо ввезти обладнання сюди».

 

Варто зазначити, що вказане устаткування, відповідного до українського законодавства, є таким, що передбачає впровадження енергозберігаючих технології, а відтак його ввезення на митну територію України повинно відбуватись на умовах пільгового оподаткування.

 

«Митниця відповідно каже, що це не таке обладнання, - продовжує підприємець, - відповідно ми подали до суду. Суд ми виграли. Митниця подала апеляцію. Зараз чекаємо рішення. А облдержадміністрація хотіла знати, який стан справ. Чому? Тому що всі розуміють, що це пілотний проект. А ці пілотні проекти – ніби питаючі: як воно далі буде розвиватись. Тому нарада була за участю митниці, управління промисловості обладміністрації і представника компанії. Ми обговорили, який стан справ є на сьогодні і чим вони можуть нам допомогти».

 

Зі слів пана Виноградника, як обласна влада, так і населення краю сьогодні неабияк зацікавленні в тому, щоб усі проблемні питання навколо впровадження проекту було вирішено позитивно. Адже, по-перше, це дозволить забезпечити суттєве зростання валового внутрішнього продукту як області загалом, так і Тисменицького району, де буде збудовано біогазів комплекс, зокрема. По-друге, буде створено нові робочі місця. Крім того, в області, де немає власної енергогенерації, з’явиться альтернативне джерело енергетики. Зрештою, це дасть можливість Прикарпаттю гордо заявити про себе як про регіон, де активно впроваджуються провідні енергозберігаючі європейські технології, що у свою чергу сприятиме приверненню до регіону додаткової уваги інвесторів.

 

«Область реально в цьому зацікавлена, - стверджує Тарас Теофілович, - але оця-от система різних протидіючих законів не дає можливість це зробити. Тому ми це обговорювали. Вони кажуть: «чим ми можемо допомогти? Ми можемо звернутись в Кабінет Міністрів, в Державну митну службу?», пише Коломия ВЕБ Портал.

 

Головну ж надію на вихід із ситуації що склалася, керівник ТОВ «Агроенерго-технології» покладає на вступ у силу нещодавно проголосованих у Верховній Раді законопроектів №№ 11026, 11027 та 11027, які підтримують інвестиційну діяльність на території України, зокрема тим, що вводять нульову ставку податку на прибуток терміном на 5 років для тих підприємців, які починають інвестиційну діяльність, за умови створення ними нових робочих місць, а також вносять зміни до перехідних положень Митного кодексу України,  скасовуючи мито на ввезення в Україну обладнання, яке використовуватиметься в інвестиційних проектах.

 

Саме ці зміни до законодавства, на думку пана Виноградника – і з ним в цьому питанні погодився представник митниці – мають вирішити ситуацію самі по собі тільки-но проголосовані Закони вступлять у силу.

 

 

Читайте також:

В Івано-Франківську побудують геотермальну установку?


11.09.2012 2169 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

3290
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

986
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

587
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5555
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1493
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1356

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

426

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1251

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1081

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

991
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

316
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

332
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1303
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

392
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

658
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5707
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

383
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

275
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

620 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1062
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

919