Бінарна природа жлобів

 

 

Настав час визнати, що ріднесенька наша культурка складається із суміші двох підкультурок («під-» у значенні «суб-», а не від слова «підор»). Перша з них найнайріднесенька рогульська, яка оточує нас звідусіль, немов губчате тіло граната його зерна. Друга – босяцька, від якої смердить парашою, «кумом» і тим гоповатим пацаном у дворі, який надягає куцу майку, аби всі бачили його правильну наколку.

 

Обидві культурки доповнюють одна одну. Місцевий різновид жлоба зазвичай володіє ресурсами з обох кошиків. Місцевий жлоб дивовижно поєднує майже щиру набожність (для людей, аби поважали) із зонівською системою тиранії у власній родині (для своїх, щоби боялися). Жлоб понтується, як фраєр на кічі, і зраджує як впіймана ментом рогуляча задниця. Жлоб любить балачки про волю і народні права, але потай мріє про владу тюремного типу, ностальгійно згадуючи то Сталіна, то Гітлера. Найбільше жлоб ненавидить розумних освічених людей. Тут обидві культурки навдивовижу солідарні. Таких людей босяки презирливо називають «ботанами», а рогулі - «мудрагелями» і «жидомасонами». Якщо ж ботан досягає високого суспільного статусу, жлоби між собою проклинають його, але потай один від одного ходять до крутого ботана і нашіптують йому компромат на жлобів-конкурентів.

 

Обидві культурки також солідарні щодо командної діяльності. Вони її не визнають. В цьому проявляється віковічне відчуження жлоба від саморегульованої соціальної системи. Це лише на людях жлоб безупинно патякає про «солідарність», «об’єднання». Наївним людям здається, що жлоби лише тільки й думають як би то їм об’єднатися. Насправді ж всяка з’єднаність і солідарність викликають у жлобів страшні і пекучі підозри. Вони думають, що хтось з того об’єднання має таємний прибуток, а від нього (окремо узятого жлоба) цей прибуток приховують.

 

«Мене мають за лоха!» - підозрює жлоб. В цій думці одночасно живуть і підозра босяка (бацилу заникали!) і підозра рогуля (я піду на збори, а кум у цей час трахне мою жінку і відріже від сала!). Тому усі проекти жлобських революцій приречені на поразку. Жлоб може вітати революцію (якщо йому пообіцяють щось з майна і харчів багатшого сусіда), але ніколи на революцію не піде. Хіба що на естрадну, де грає музика і роздають хот-доги. Як тільки починають стріляти, жлоби моментом тікають до хати переховувати сало і пантрувати жінку. Тому у Лівії робили ставку не на революційних жлобів, а на професійних найманців.

 

Жлобами легко керувати, але важко збирати з них податки. Хитрість селюка помножується тут на хитрість зека. Жлоби вміють ховати, переховувати, бідкатися, плакати і грати вар’ята. Іноді жлоб забуває де він сховав свою любу мізерію. Від цього жлоб впадає у депресняк і голосно таврує владу, їдучи в автобусі на свою дачку, обнесену подвійним парканом. Саме там він стає щасливим. По перше, тому, що його дачка є одночасно і його персональною зоною, де він сам собі начальник. Так втішається босяцька природа жлоба. По друге, на дачці є СВІЙ шмат землі. І хоча затрати праці на тому шматі перевищують всі гіпотетичні результати у рази, жлоб не відривається від землі, гордо деручи свою с…ку до неба. Бо саме тут реалізується рогуляча мрія про СВОЮ МАЄТНІСТЬ.

 

І саме тут, на його ср…ному городі, гине майбутнє України.


19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

843 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2234
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717