Бінарна природа жлобів

 

 

Настав час визнати, що ріднесенька наша культурка складається із суміші двох підкультурок («під-» у значенні «суб-», а не від слова «підор»). Перша з них найнайріднесенька рогульська, яка оточує нас звідусіль, немов губчате тіло граната його зерна. Друга – босяцька, від якої смердить парашою, «кумом» і тим гоповатим пацаном у дворі, який надягає куцу майку, аби всі бачили його правильну наколку.

 

Обидві культурки доповнюють одна одну. Місцевий різновид жлоба зазвичай володіє ресурсами з обох кошиків. Місцевий жлоб дивовижно поєднує майже щиру набожність (для людей, аби поважали) із зонівською системою тиранії у власній родині (для своїх, щоби боялися). Жлоб понтується, як фраєр на кічі, і зраджує як впіймана ментом рогуляча задниця. Жлоб любить балачки про волю і народні права, але потай мріє про владу тюремного типу, ностальгійно згадуючи то Сталіна, то Гітлера. Найбільше жлоб ненавидить розумних освічених людей. Тут обидві культурки навдивовижу солідарні. Таких людей босяки презирливо називають «ботанами», а рогулі - «мудрагелями» і «жидомасонами». Якщо ж ботан досягає високого суспільного статусу, жлоби між собою проклинають його, але потай один від одного ходять до крутого ботана і нашіптують йому компромат на жлобів-конкурентів.

 

Обидві культурки також солідарні щодо командної діяльності. Вони її не визнають. В цьому проявляється віковічне відчуження жлоба від саморегульованої соціальної системи. Це лише на людях жлоб безупинно патякає про «солідарність», «об’єднання». Наївним людям здається, що жлоби лише тільки й думають як би то їм об’єднатися. Насправді ж всяка з’єднаність і солідарність викликають у жлобів страшні і пекучі підозри. Вони думають, що хтось з того об’єднання має таємний прибуток, а від нього (окремо узятого жлоба) цей прибуток приховують.

 

«Мене мають за лоха!» - підозрює жлоб. В цій думці одночасно живуть і підозра босяка (бацилу заникали!) і підозра рогуля (я піду на збори, а кум у цей час трахне мою жінку і відріже від сала!). Тому усі проекти жлобських революцій приречені на поразку. Жлоб може вітати революцію (якщо йому пообіцяють щось з майна і харчів багатшого сусіда), але ніколи на революцію не піде. Хіба що на естрадну, де грає музика і роздають хот-доги. Як тільки починають стріляти, жлоби моментом тікають до хати переховувати сало і пантрувати жінку. Тому у Лівії робили ставку не на революційних жлобів, а на професійних найманців.

 

Жлобами легко керувати, але важко збирати з них податки. Хитрість селюка помножується тут на хитрість зека. Жлоби вміють ховати, переховувати, бідкатися, плакати і грати вар’ята. Іноді жлоб забуває де він сховав свою любу мізерію. Від цього жлоб впадає у депресняк і голосно таврує владу, їдучи в автобусі на свою дачку, обнесену подвійним парканом. Саме там він стає щасливим. По перше, тому, що його дачка є одночасно і його персональною зоною, де він сам собі начальник. Так втішається босяцька природа жлоба. По друге, на дачці є СВІЙ шмат землі. І хоча затрати праці на тому шматі перевищують всі гіпотетичні результати у рази, жлоб не відривається від землі, гордо деручи свою с…ку до неба. Бо саме тут реалізується рогуляча мрія про СВОЮ МАЄТНІСТЬ.

 

І саме тут, на його ср…ному городі, гине майбутнє України.


13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

12222
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1489
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1090
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2113
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3637
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1374

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1755

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

544

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1177

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1342
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

577
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24290
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

532
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

499
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

653
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1539
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

708
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7274
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

651
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1680 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

643
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

554