
За створення так званих “народних республік” на території регіону виступають менше 10% жителів Донецької та Луганської областей.
Про це свідчать результати соціологічного опитування громадян України, проведеного Інститутом соціальної та політичної психології НАПН України спільно з Асоціацією політичних психологів України, які опублікував “Главком”.
Більше половини опитаних фактично висловилася за збереження нинішнього адміністративно-територіального устрою України.
Розподіл відповідей на запитання “Якби це залежало від Вас, яке майбутнє Ви особисто вибрали б для Донецької та Луганської областей?” виглядає наступним чином: збереження нинішнього статусу областей України – 58,1%, автономія в складі України – 18,2%, незалежні державні утворення “ДНР” і “ЛНР” – 3,5%, незалежна республіка “Новоросія” – 2,5%, суб’єкти Російської Федерації – 5,3%, решта – 2,2%, важко відповісти – 10,3% .
Цікаво, що навіть на Донбасі більше опитаних висловилися за збереження нинішнього статусу областей України (27,3%) і створення автономії в складі України (24,8%). А ідею створення “ДНР” і “ЛНР” підтримали 7,9% респондентів, незалежної республіки “Новоросія” – 12,7%. Правда, за перетворення цих областей України на суб’єкти Російської Федерації тут висловився майже кожен п’ятий опитаний – 18,7%.
Отже, разом близько 40% опитаних на Донбасі не влаштовує нинішній статус цих двох областей. Це надзвичайно тривожний факт, якщо врахувати, що опитування не проводилося на територіях, контрольованих сепаратистами – не виключено, тоді б ці відсотки були б ще більше.
Дослідження було проведено 5-12 вересня 2014 за вибіркою, що репрезентує доросле населення України віком від 18 років і старше. Опитування проводилося методом інтерв’ювання.
Опитано 2000 респондентів в 154 населених пунктах (з яких 66 – міські, 88 – сільські) усіх регіонів України за винятком Криму та Севастополя. Враховуючи неможливість проведення опитування в захоплених сепаратистами населених пунктах Донбасу, відповідно була збільшена квота респондентів на звільнених територіях. Похибка вибірки становить 3,2%.