"Більшість пацієнтів відчувають погіршення стану здоров’я": кардіологиня розповіла про вплив погоди на самопочуття

Рання весна — гаряча пора для кардіологів, адже саме в цей період збільшується кількість пацієнтів з інсультами, інфарктами та гіпертонічними кризами. Серед причин — різкі перепади температури.
Про це на сторінці Facebook-сторінці Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні розповіла завідувачка кардіологічного відділення Ольга Вербовська, пише Фіртка.
Ольга Вербовська каже, найхарактернішою метеозалежність (реакція організму на зміну погоди) є для гіпертоніків.
«Вплив погодних умов, атмосферного тиску, особливо різких перепадів змін температури повітря відчувають люди із серцево-судинними захворюваннями.
Є такі поняття як метеочутливість та метеозалежність, які можуть проявлятись метеопатіями. Березень є дуже складним місяцем, оскільки перепади температури є різкими. Спершу — сонце і тепла весняна погода, потім — різке похолодання з дощем і вітром.
Така нестабільна погода погіршує самопочуття хворих. За статистикою, приблизно 75% пацієнтів мають відчувають погіршення стану здоров’я через зміни погоди, або день-два наперед погано себе почувають через майбутні перепади температури», — говорить Ольга Вербовська.
З її слів, у пацієнтів, які мають тиск вище 140 на 90 міліметрів ртутного стовпчика, і в яких уже є встановлений діагноз артеріальної гіпертензії, може виникнути гіпертензивний артеріальний криз.
«Гіпертензивні кризи — це раптове підвищення артеріального тиску і погіршення самопочуття пацієнта. Пов’язане з такими симптомами: головний біль, головокружіння, запаморочення, нудота, блювота, серцебиття, болі в серці, аритмії.
Це ускладнення, яке може призвести до складніших наслідків для пацієнта і завершитись інсультом або інфарктом міокарда», — пояснює завідувачка кардіологічного відділення ЦМКЛ.
Лікар-кардіолог радить людям з гіпертонічним кризом в березневі дні особливо уважно контролювати прийом лікарських препаратів.
«Також варто більше відпочивати, не втомлюватись фізично і розумово. Велике значення має сон. Слід більше гуляти на свіжому повітрі. Важливий елемент — харчування (потрібно додавати якомога велику кількість вітамінів в свій щоденний раціон).
Такими методами можна запобігти ускладненням на фоні артеріальної гіпертензії», — каже Ольга Вербовська.
Рецепт здоров’я від лікаря:
  • «Ходьба (принаймні 10 тисяч кроків вдень),
  • гімнастика,
  • зарядка,
  • менше солодощів в раціоні;
  • часте і постійне вживання якісної води, адже в організмі не відбувається жодних процесів без води».

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!



Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2327
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1495 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3592
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5357
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1628
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2008

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

57

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

133

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

391

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

838
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

412
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

732
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2425 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

413
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

826
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4877
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

696
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

568
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

513
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

364
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

682
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

847 2