Більше, ніж минулого року. Відомо, скільки прикарпатців загинули на водоймах за дев'ять місяців

З початку 2021 року на водних об’єктах Івано-Франківської області загинули 35 осіб.

Про це Фіртці повідомила речниця Держслужби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області Христина Перцович.

Зокрема, серед потопельників – три дитини.

Зауважимо, що за аналогічний період 2020 року в області потонули 33 особи, з них двоє дітей.

Всього у 2021 році на водоймах Івано-Франківської області загинули 37 осіб, серед яких дві дитини.


Нагадаємо, що цьогоріч у липні в Івано-Франківську втопились двоє дітей. Зокрема, 11 липня приблизно о 20:00 годині у річці Бистриця Солотвинська втопився юнак. Тоді потонув 14-річний хлопчик.

А вже ввечері 12 липня без свідомості дістали з води 12-річну дівчинку. Дитину реанімували понад сорок хвилин, але врятувати її не вдалось.

Після цих випадків на річці Бистриці під пішохідним мостом на вулиці Набережній заборонили купатись. На річці встановили пост для чергування аварійно-рятувальної служби МАРС та інспекторів Муніципальної інспекції «Добродій».

Також у мерії пообіцяли встановити таблички «Купатись суворо заборонено! Штраф 50 000 гривень».

Оголошення щодо заборони купання розмістили на пляжних кабінках для переодягання, а також безпосередньо на пляжі. Проте, заборона не зупинила відпочивальників, які рятуючись від спеки, продовжили плавати в місці, де потонули діти.

Крім того, наприкінці липня на оперативній нараді міського голови начальник рятувально-водолазної служби в Івано-Франківській області Микола П’ятковський зауважив, що люди тонуть не тільки під час відпочинку. Надзвичайники фіксують й випадки самогубства.

"Третій рік нема пляжу. Хочеться, аби було гарне місце, а також потрібні кошти для облаштування. Там можна встановити рятувальний пост, який забезпечуватиме охорону відпочинку. А наразі люди плавають біля пірса, що є дуже небезпечно",  – пояснив раніше П’ятковський.

Тоді міський голова Руслан Марцінків дав доручення облаштувати пляж та місце для купання на міському озері.


Додамо, що з початку 2021 року в Україні потонули понад 900 людей.

«Моторошна статистика свідчить про байдуже ставлення громадян до питань власної безпеки під час перебування на водоймах, а також легковажного ставлення дорослих до безпеки молодого покоління», – прокоментували статистику у пресслужбі ДСНС.

У ДСНС застерігають: для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки. Зокрема:

  • пам'ятайте - відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
  • ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
  • не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
  • не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
  • не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
  • не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
  • температура води повинна бути не нижче +17°C;
  • плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;
  • слідкуйте за штормовими попередженнями й не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру.

«Дбайте про власну безпеку й у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101», – підсумували надзвичайники.


Читайте також:

Небезпечна вода: прикарпатців застерігають від купання у Бистриці Надвірнянській

Відомо скільки людей загинули на водоймах від початку літа

Дістають гілля і сміття. У Франківську очищують річку, в якій потонули люди (ФОТО)


Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

381
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

367
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14013 8
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1605
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

897
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6194

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

658

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1488

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1298

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1184
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

542
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

682
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1603
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

621
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

912
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5945
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13749
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

278
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

575
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

504
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

818 2