Більше, ніж минулого року. Відомо, скільки прикарпатців загинули на водоймах за дев'ять місяців

З початку 2021 року на водних об’єктах Івано-Франківської області загинули 35 осіб.

Про це Фіртці повідомила речниця Держслужби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області Христина Перцович.

Зокрема, серед потопельників – три дитини.

Зауважимо, що за аналогічний період 2020 року в області потонули 33 особи, з них двоє дітей.

Всього у 2021 році на водоймах Івано-Франківської області загинули 37 осіб, серед яких дві дитини.


Нагадаємо, що цьогоріч у липні в Івано-Франківську втопились двоє дітей. Зокрема, 11 липня приблизно о 20:00 годині у річці Бистриця Солотвинська втопився юнак. Тоді потонув 14-річний хлопчик.

А вже ввечері 12 липня без свідомості дістали з води 12-річну дівчинку. Дитину реанімували понад сорок хвилин, але врятувати її не вдалось.

Після цих випадків на річці Бистриці під пішохідним мостом на вулиці Набережній заборонили купатись. На річці встановили пост для чергування аварійно-рятувальної служби МАРС та інспекторів Муніципальної інспекції «Добродій».

Також у мерії пообіцяли встановити таблички «Купатись суворо заборонено! Штраф 50 000 гривень».

Оголошення щодо заборони купання розмістили на пляжних кабінках для переодягання, а також безпосередньо на пляжі. Проте, заборона не зупинила відпочивальників, які рятуючись від спеки, продовжили плавати в місці, де потонули діти.

Крім того, наприкінці липня на оперативній нараді міського голови начальник рятувально-водолазної служби в Івано-Франківській області Микола П’ятковський зауважив, що люди тонуть не тільки під час відпочинку. Надзвичайники фіксують й випадки самогубства.

"Третій рік нема пляжу. Хочеться, аби було гарне місце, а також потрібні кошти для облаштування. Там можна встановити рятувальний пост, який забезпечуватиме охорону відпочинку. А наразі люди плавають біля пірса, що є дуже небезпечно",  – пояснив раніше П’ятковський.

Тоді міський голова Руслан Марцінків дав доручення облаштувати пляж та місце для купання на міському озері.


Додамо, що з початку 2021 року в Україні потонули понад 900 людей.

«Моторошна статистика свідчить про байдуже ставлення громадян до питань власної безпеки під час перебування на водоймах, а також легковажного ставлення дорослих до безпеки молодого покоління», – прокоментували статистику у пресслужбі ДСНС.

У ДСНС застерігають: для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки. Зокрема:

  • пам'ятайте - відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
  • ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
  • не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
  • не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
  • не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
  • не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
  • температура води повинна бути не нижче +17°C;
  • плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;
  • слідкуйте за штормовими попередженнями й не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру.

«Дбайте про власну безпеку й у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101», – підсумували надзвичайники.


Читайте також:

Небезпечна вода: прикарпатців застерігають від купання у Бистриці Надвірнянській

Відомо скільки людей загинули на водоймах від початку літа

Дістають гілля і сміття. У Франківську очищують річку, в якій потонули люди (ФОТО)


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

584
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3156
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21284
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2081
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1579 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2450

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

346

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

256

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

839

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2250
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

266
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

540
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1085
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

253
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

866
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

832
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

752
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8318
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

402
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1156 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2259 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

956