Більш заразний та небезпечний: що варто знати прикарпатцям про штам Омікрон

Пандемія коронавірусу виснажила усіх. Батьки, діти, медики, працівники продуктових магазинів, водії доставки — цей список можна продовжувати і продовжувати.

Звісно, всіх цікавило, коли це все закінчиться та коли пандемія перейде до ендемії? Ендемія — це коли хвороба повертається щороку, є більш керованою і вражає лише невелику кількість людей порівняно з населенням планети, передає Фіртка.

Фахівці казали про те, що якби 85-90% населення були вакциновані, ми б побачили різке зниження кількості госпіталізацій і смертей від COVID. Зменшення кількості важких захворювань дозволило б нам оголосити про завершення пандемії та перехід до ендемії. Але вийшло так, що ця пандемія стала пандемією невакцинованих.

COVID-19 продовжував мутувати і створювати нові штами серед невакцинованого населення. Найкращий спосіб зменшення ймовірності появи нових штамів — це проведення щеплення всім, хто може бути вакцинований. Коли ми вакциновані, вірусу важче знайти людину для зараження, що призводить до зменшення можливостей для мутації вірусу.

Стосовно штаму Омікрон у людей виникало багато запитань, відповіді на які важливо знати й тим, хто має дітей. У цій статті від дитячої обласної лікарні, ми поговоримо про 9 фактів стосовно штаму Омікрон.


1. Омікрон більш заразний, але не смертельний штам


Медики з'ясували, що Омікрон не є більш смертельним або важким варіантом, ніж його попередник. Однак він є більш заразним. Кількість госпіталізацій у дитячі лікарні на місцевому та державному рівнях зростала, тому що більше людей інфікувалося, але частота їх госпіталізації не збільшувалася. Наприклад, скажімо, рівень госпіталізації становив 1 дитина на 1 000 випадків. Якщо в громаді було 1 000 випадків захворювання, то 1 дитина була госпіталізована. Якщо в громаді зареєстровано 10 000 випадків захворювання, то очікувалося, що 10 дітей буде госпіталізовано.


2. Вакцини високоефективні проти нього


Сказати, що вакцини високоефективні проти COVID-19, в тому числі й Омікрон, — це нічого не сказати. Вакцини робилися для запобігання важким захворюванням, а не для повного усунення симптомів. Дослідження, опубліковане CDC, показало, що вакцина Pfizer на 98% ефективна в запобіганні потрапляння підлітків у відділення інтенсивної терапії. Аналогічно, 95% людей, які були госпіталізовані та/або померли від COVID-19, не були вакциновані. Досвід Київської обласної лікарні підтверджує цю статистику.


3. Бути інфікованим — не означає захворіти


Слова «інфекція» і «хвороба» не є взаємозамінними, але їх часто використовують як синоніми. Інфекція означає, що у людини виявили вірус. Хвороба означає, що у вас є його симптоми. Набагато більше дітей отримують позитивні результати тестів, але це не означає, що вони мають симптоми захворювання. Деякі фахівці вважають, що існує хибна думка про те, що якщо багато людей інфікуються, то навіщо робити щеплення. Вакцини уберігають людей від госпіталізації, а в деяких випадках взагалі запобігають появі симптомів.


4. Навіщо потрібна ревакцинація


Рівень антитіл до всіх вакцин з часом знижується. Тож не дивно і навіть очікувано, що рівень антитіл до вакцини проти COVID-19 з часом зменшується. Багато звичайних дитячих вакцин вимагають багаторазового введення. Це, наприклад, стосується вакцин проти ротавірусу, кашлюку, поліомієліту тощо. Одне з досліджень CDC показало, що щеплення бустерними вакцинами було на 90% ефективним у запобіганні госпіталізації протягом грудня 2021 року та частини січня 2022 року, коли домінував Омікрон.


5. Коли потрібно ревакцинуватися


Як правило, діти, яких можна ревакцинувати, повинні зачекати п'ять місяців між другою і третьою дозами. Оскільки Омікрон є більш заразним, все більше дітей заражалися проривними інфекціями — в тому числі ті, хто перебував у віці 12-18 років і отримав дві дози вакцини. Ця вікова група, можливо, заражалася до того, як змогла пройти ревакцинацію. Лікарі рекомендують почекати 1-2 місяці після природного інфікування, перш ніж отримувати бустер, навіть якщо у дітей не було жодних симптомів. Це дає їх імунній системі час підготуватися до повторного отримання антигену і розподілити імунітет від природної інфекції.


6. Діти навряд чи повторно інфікуються через 2-3 місяці після природного інфікування


Оскільки все більше дітей інфіковувалося, включаючи вакцинованих, батьки задавалися питанням, як довго триватиме їхній імунітет від природної інфекції. Фахівці з'ясували, що принаймні протягом 2-3 місяців після природного інфікування діти навряд чи будуть повторно інфіковані COVID-19.


7. COVID не завжди передається всім членам родини


Оскільки все більше родин інфіковувалися COVID-19, вони задавалися питанням, наскільки ймовірно, що всі члени сім’ї заразяться після того, як одна людина отримає позитивний результат. Центр контролю та профілактики захворювань США провів дослідження родин, інфікованих ковідом, і виявив, що ймовірність передачі інфекції становить 50%. Тобто, якщо в сім'ї є шість осіб, то в середньому лише троє з них інфікуються COVID-19. Омікрон є більш заразним, ніж попередні різновиди COVID, однак це не означає, що контакт з хворим вдома гарантує те, що ви будете інфіковані. Тому недивно, що один або кілька членів родини уникали інфікування після того, як хтось з сім’ї отримував позитивний результат.


8. Ковід-вечірки — не найкраща ідея


Оскільки всі вкрай були виснажені пандемією, дехто намагався підхопити вірус навмисно, бо «Омікрон, здається, м'якший». Деякі фахівці мали сумніви стосовно такої думки. Дійсно, Омікрон не смертельніший і не важчий за Дельту. Деякі медичні працівники вважали, що він здавався м'якшим, тому що було вакциновано більше людей, ніж раніше, і вакцини робили те, що вони повинні були робити — захищали людей від серйозних захворювань. Медики не рекомендують навмисно підхоплювати вірус, тому що неможливо передбачити, хто має ризик виникнення важкого захворювання. Більшість померлих дітей від COVID-19 не мали основних факторів ризику. Тому навмисне зараження — це гра в рулетку з туманним сподіванням на те, що імунна система членів сім'ї впорається з захворюванням.


9. Високий рівень вакцинації давав смогу дітям продовжувати відвідувати школу


Омікрон легше поширювався в школах, тому що кількість вакцинованих дітей була недостатньою. Чим більше дітям робили вакцину від COVID-19, тим менше поширювалося захворювання.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Pfizer: вірус циркулюватиме роками, але нинішня хвиля може бути останньою з обмеженнями


18.09.2023 433
Коментарі ()

24.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають рідні зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам журналістці Фіртки розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.

124
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

829
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

6824 12
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2290
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2225
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2476

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

327

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

632

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

767

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

479
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

168
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

361
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

451
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

312
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

469
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

628
04.09.2023

Віра має бути спрямована на Бога і відповідати моральним та духовним нормам, а не базуватися на забобонах  

506
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

169
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

217
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

904
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

541 1
08.09.2023

Наразі обмеження на виїзд з України діє щодо чоловіків призовного віку, а також окремих посад держслужби та визначених посадових осіб. Інформації про зміни з 1 жовтня щодо обмеження виїзду для жінок на військовому обліку прикордонники не мають.  

604