
У четвер український президент Петро Порошенко розпочав свій перший на посаді глави держави і ключовий візит до Сполучених Штатів із наміром здобути додаткову підтримку у вирішенні конфлікту, причиною якого Київ вважає російську агресію.
У Вашингтоні Петро Порошенко проведе переговори із Бараком Обамою, а опісля - виступить на спільному засіданні американського Конгресу.
"Картина того, як президент Порошенко сидить у Овальному кабінеті, варта тисячі слів - і англійською, і російською", - заявив речник Білого Доку Джош Ернест.
За словами речника Білого Дому, пан Обама спонукатиме Петра Порошенка до дипломатичного вирішення конфлікту на сході України.
До США пан Порошенко прибув після робочої поїздки до Канади.
Військова допомога і нові санкції
Очікується, що у США Петро Порошенко шукатиме підтримки для української економіки, що потерпає від кризи. Крім того, глава держави спробує добитися надання Вашингтоном військової допомоги Україні.
Комітет сенату США з міжнародних відносин розгляне законопроект про підтримку України після запланованого виступу президента Петро Порошенка на спільному засіданні Конгресу.
Зокрема, законопроект передбачає надання країні військової допомоги та запровадження широких санкцій проти Росії.
Його автори - сенатори Роберт Менендес та Боб Коркер.
Згідно з законопроектом, американський президент отримає право надати Україні озброєння, серед якого протитанкові засоби, боєприпаси, а також радари, безпілотники та комунікаційне обладнання.
Також пропонується визначити Україну, Молдову та Грузію головними союзниками США, які не є членами НАТО.
Документ також передбачає широкі санкції проти російського оборонного, енергетичного та фінансових секторів. Президенту, зокрема, пропонують застосувати економічні обмеження проти "Рособоронекспорту" та "Газпрому".
Раніше Барак Обама наголошував, що військова підтримка Україні зможе включати тільки нелетальне обладнання.
За словами речника Білого Дому, пан Обама спонукатиме Петра Порошенка "до дипломатичного вирішення розбіжностей між українським урядом та підтримуваними Росією сепаратистами на сході України".
"Перейдений Рубікон"
Напередодні Петро Порошенко у ході промови перед канадським парламентом заявив, що Україна "перейшла Рубікон", ратифікувавши Угоду про асоціацію з Євросоюзом.

Петро Порошенко виступив перед канадським парламентом, де його зустріли тривалими оплесками.
"Це останнє прощання з Радянським Союзом", - сказав він.
У ході візиту український президент також зустрівся із прем'єр-міністром Канади Стівеном Гарпером та Генерал-губернатором Девідом Джонстоном. "Ви не знайдете у світі більшого друга, ніж Канада", - запевнив Стівен Гарпер під час зустрічі.
Уряд Канади погодився надати Україні кредитних гарантій у розмірі 200 млн канадських доларів (близько 192 млн доларів США).
Крім того, у Оттаві керівники двох країн домовилися відновити підготовку проекту угоди про зону вільної торгівлі.
"Я сподіваюся, що ... наступного разу, коли ми побачимо один одного, у нас буде Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою", - сказав пан Порошенко, виступаючи перед парламентом у Оттаві.
Також на зустрічі ішлося про спрощення візового режиму для українських громадян.
У вівторок МЗС Канади оприлюднило розширений Клацнути список санкцій проти Росії.