Білий дім — про смерть Пригожина: "Кремль має довгу історію вбивств опонентів"

Речниця адміністрації президента США Карін Жан-П'єр, коментуючи смерть ватажка ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина, заявила, що Кремль "має довгу історію вбивств своїх опонентів".

Як пише Суспільне, про це представниця Білого дому повідомила під час брифінгу.

За її словами, загибель очільника "вагнерівців" була передбачуваною і сталася через "дисфункцію всередині Росії".

Як зазначила Жан-П'єр, "холоднокровний вбивця був настільки розчарований тим, як Кремль вів війну проти України, що розкритикував політику РФ".

"Він (Пригожин — Ред.) говорив про непотрібність війни й пішов на Москву, перш ніж досягти угоди з Путіним. І ось, тепер, через два місяці після того, як він уклав цю угоду, його вбили.

Цілком очевидно, що сталося", — підкреслила речниця адміністрації президента Сполучених Штатів.


Що відомо про смерть Пригожина


23 серпня, у Росії, біля села Куженкіно Бологівського району Тверської області, розбився бізнес-джет Embraer. 10 людей, які були на борту, загинули.

За фактом інциденту, слідчий комітет РФ розпочав розслідування. У "Росавиации" поінформували, що в списках пасажирів на літак був Пригожин.

27 серпня у слідкомі РФ підтвердили смерть ватажка ПВК "Вагнер" за результатами молекулярно-генетичної експертизи десятьох загиблих у межах розслідування авіакатастрофи приватного літака.


Як Пригожин став "кухарем Путіна"


До того, як з'явитися у медіа як військовий, з 1979 року Пригожин 9 років просидів у тюрмі за статтями: груповий розбій, шахрайство і втягнення неповнолітніх у заняття проституцією.

Після колонії він почав розвивати бізнес у продовольчій сфері та став ресторатором у Санкт-Петербурзі. З кінця 2000-х свої зусилля Пригожин зосередив на Москві.

Наприкінці 2012 року Міноборони РФ уклало угоду із компанією Пригожина "Конкорд" на 50 мільярдів рублів. Саме тоді він став головним постачальником харчів для російської армії та отримав прізвисько — "кухар Путіна".

У 2013 році в Росії утворився "Слов'янський корпус", де з усієї країни набирали найманців для служби. Власником її був Пригожин, а командиром — Дмитро Уткін із позивним "Вагнер", що отримав "кличку" на честь композитора Ріхарда Вагнера, якого любив Гітлер.

У межах укладених домовленостей з Башаром аль-Асадом перші найманці відправилися в Сирію у вересні 2013 року.

Згодом "Слов'янський корпус" перейменували у приватну військову компанію "Вагнер"."Вагнерівці" за збройної та фінансової підтримки Кремля виконували завдання в Судані, Лівії, ЦАР, брали участь у війні в Сирії та на Донбасі.

З березня 2022 року ПВК вважали найбільш боєздатною силою РФ, яка воювала на території України.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


30.08.2023 877
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

776
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

774
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3195

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699