Бійця АТО не взяли на державну форму навчання, бо указ Президента і досі залишається декларацією

 

 

 

Іван Ленчевський, 21-річний мешканець села Луки Городенківського району, на вступному іспиті з профільного предмету набрав 12 балів із 200. Не сподівався на таке. Це суттєво зменшило шанси на цьогорічний вступ до вишу.

 

Мріяв про кафедру фізвиховання в Прикарпатському університеті. Як учасник АТО юнак не проходив ЗНО. Оце й уся пільга, яку він і так має як випускник фізкультурного коледжу, інформує Фіртка з посиланням на Репортер.

 

Після третього курсу коледжу Ленчевського призвали до армії. Навчання продовжив заочно. У 95-й Житомирській аеромобільній бригаді здобув військову спеціальність «водій саперної роти». Після демобілізації півроку відбув удома. Торік, у березні, його викликали на військові збори. Медогляд у Франківську, два тижні навчання в Житомирі, Миколаїв, де прикомандирували до 79-ї бригади. Звідти відправляли підсилювали блокпости в район прикордонного Чонгара.

 

А тут від тривоги захворіла на серце мама, тож Іванові дали відпустку. Вдома побув недовго, бо зловив апендицит. Після операції пройшов реабілітацію в Чернівецькому госпіталі, а далі поїхав до своєї частини, а згодом і на базу в Слов’янську. Звідти разом з іншими бійцями виїжджав на бойові завдання. Демобілізувався 10 березня цього року. Статусу учасника АТО ще не отримав, хоч документи подав.

 

Удома Іван узявся надолужувати пропущене в навчанні, бо мріє мати вищу освіту. Іспити здав, але набраних балів не вистачило для навчання на державній формі. У приймальній комісії порадили йти на платну. Пояснили, що учасники АТО не користуються правом позаконкурсного вступу до вишів.

 

Президент України ще в жовтні минулого року підписав указ «Про невідкладні заходи щодо забезпечення додаткових соціальних гарантій окремим категоріям громадян». Згідно з ним Кабмін мав розробити та внести в установленому порядку на розгляд Верховної Ради законопроекти про внесення змін до закону ще 1993 року «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо надання права на вступ поза конкурсом до вищих навчальних закладів за спеціальною квотою «учасникам бойових дій із числа осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення». Але цей указ і досі залишається декларацією.

 

За навчання на платній основі треба заплатити 15 тисяч гривень за курс. Для сім’ї, де працює лише батько-вчитель, це заважко. Іван Ленчевський планує наступного року знову пробувати свої сили. Він звик покладатися на себе. А може, й держава, нарешті, поставиться по-іншому до своїх захисників.


13.08.2015 282 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2748
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20917
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1820
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1301 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2317
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3970

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

600

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2072

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

765

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1369
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

429
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

955
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24458
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

687
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

702
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

651
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

792
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8140
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

680 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

831
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2121 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

786