Безсульфатні шампуні вперше з'явилися на європейському косметичному ринку наприкінці 90-х. Для просування новинки організували рекламну кампанію за участю відомих супермоделей, які розповідали, що ці засоби стали справжнім порятунком для їхнього пошкодженого волосся.
Перші пропозиції не підходили для дуже жирних пасм і неекономно витрачалися. Спочатку новинкою зацікавилися користувачі, які люблять пробувати все нове. Але завдяки добре організованій рекламі та розширенню асортименту цільова аудиторія незабаром значно збільшилась.
Кому підходить шампунь без сульфатів
Основний компонент будь-якого продукту для гігієни шкіри та волосся - це поверхнево-активні речовини (ПАР). Вони збільшують проникність тканин, підвищують їхню сприйнятливість до дії інших компонентів, забезпечують різний рівень піноутворення та відповідають за якісне очищення.
Сульфати - це солі сірчаної кислоти, що є найдоступнішими за ціною поверхнево-активними речовинами. Найчастіше застосовуються лаурилсульфат натрію, лаурилсульфат амонію, лаурилсульфат натрію. Вони досить добре переносяться, але у разі підвищеної чутливості можуть викликати сухість, лущення, алергічні реакції.
Виробники намагаються нейтралізувати можливий негативний вплив введенням у рецептуру компонентів для догляду за шкірою голови та волоссям.
Навіть найкращий безсульфатний шампунь містить у своєму складі поверхнево-активні речовини. Але, на противагу сульфатам, вони мають натуральне походження та отримані шляхом перероблення кокосової, пальмової, кукурудзяної олії, а також із цукрових буряків. Наприклад, кокамідопропілбетаїн або кокоглюкозид.
Безсульфатний шампунь застосовуємо в таких випадках:
- Підвищена чутливість шкіри, схильність до алергічних реакцій. ПАР синтетичного походження вирізняються високою активністю. За підвищеної чутливості покривів вони викликають відчуття стягнутості, сухість, свербіж, лущення. ПАР натурального походження діють м'якше та делікатніше, тому легше переносяться. Але під час підбору рекомендуємо уважно прочитати склад. Безсульфатні засоби можуть містити силікони та колагенові добавки, які також не підходять для чутливої шкіри.
- Кератинове випрямлення, ботокс для волосся, нанопластика. Після виконання будь-якої з цих процедур використовуємо безсульфатний шампунь. Він не вимиває кератин та інші використовувані речовини, не втручається в хід природних процесів і навіть пролонгує результат.
- Неслухняні пасма. Текстури без солей сірчаної кислоти не порушують структуру стрижнів, не відкривають лусочок. Їхній збалансований склад забезпечує не тільки необхідний рівень очищення, а й полегшує розчісування й укладання, знімає статичну електрику.
- Фарбування та ламінування. ПАР з м'якою дією не викликають набухання тканин і не роблять поверхню стрижнів шорсткою, як лаурилсульфат натрію. Тому пігмент довше зберігає свою інтенсивність і його вимивання сповільнюється.
Та попри очевидні переваги, такі продукти підходять не всім. Вони не призначені для видалення з глибини стрижнів залишків засобів для стайлінгу, деяким користувачам не подобається помірний рівень піноутворення.
Волоссю і шкірі голови потрібен час для звикання до нового продукту й навіть за частого застосування рекомендується його дворазове нанесення.
Виробники постійно працюють над розширенням можливостей цих засобів. Навіть бюджетні безсульфатні шампуні тепер успішно справляються з тими завданнями, з якими раніше не могли впоратися засоби преміумкласу. Наприклад, надання об'єму або ретельне очищення жирної шкіри голови.
ТОП-5 найкращих пропозицій
- Oribe Oribe Signature Shampoo A Daily Indulgence. Багатофункціональний гігієнічний продукт з категорії елітної косметики, призначений для щоденного застосування. Містить ланолін, екстракти едельвейса, кавуна, плодів лічі. У рецептуру також входить полісорбат-20 - поверхнево-активна речовина з м'якою дією, що перешкоджає розшаруванню текстури та піни, забезпечує необхідний рівень очищення навіть у жорсткій воді, заспокоює покриви.
- MoroccanOil Smoothing. Формула містить запатентований комплекс AminoRenew, який насичує пасма вологою та необхідними амінокислотами. Основне призначення - гігієнічний догляд за кучерявим волоссям, що схильне до жорсткості, погано піддається розчісуванню та укладанню.
- OGX Coconut Milk. Цей безсульфатний шампунь призначений для живлення, зволоження й зміцнення волосся з пошкодженою структурою. Містить молочні протеїни, екстракт кокоса та кокосову олію, а також натуральний консервант з антибактеріальною дією - ферментований корінь редиски.
- L'Oreal Professionnel Serie Expert Vitamino Color Resveratrol. Професійний засіб для фарбованого волосся. Живить, зволожує, перешкоджає вимиванню пігменту завдяки присутності у формулі поліфенолів винограду. Випускається у флаконах різної місткості - від 300 до 1500 мл.
- Kaaral Purify Reale. Надає живильну, зволожувальну та відновлювальну дію. Відзначимо густу консистенцію та приємний квітковий аромат. Основний активний компонент - маточне молочко.
Будь-який продукт з цього рейтингу ви можете купити в мультирегіональному інтернет-магазині MAKEUP.
На різних сайтах і форумах активно обговорюється ефективність застосування безсульфатних шампунів для гігієни жирного волосся. Спеціальні продукти містять компоненти, які регулюють виділення підшкірного сала. Це саліцилова кислота, комплекс фруктових кислот, екстракти лопуха, ліщини, імбиру, зеленого чаю грейпфрута.
Але інколи їхньої дії буває недостатньо за гіперактивності сальних залоз шкіри голови. У таких випадках необхідна консультація трихолога.
Реклама