Бестселери українського книжкового ринку: огляд від Фіртки

Наші книжкові огляди вже не просто увійшли у звичку, а стали певною традицією на Фіртці. Сьогодні в списку must read знову бестселери (теперішні й майбутні) українського книжкового ринку.

Починаємо знайомитись ближче разом з нашим книжковим оглядачем Остапом Микитюком.


І почну відразу ж з продовження, як би це дивно не звучало. В минулому огляді я почав розповідати вам про мальописи Романа Крижанівського. І після знайомства з його кроликами-супергероями, я вирішив продовжити цю цікаву історію. Наступним мальописом став — «Орден Лицарів. Привид з минулого». І це просто бомба.

Роман Крижанівський віртуозно нагадує нам про Савамуру, Узп, Мойчика, Рекстоуна, Ла-Круна і Вася. Автор закидає цю братію не абикуди, а в минуле в єгипетські піски. Їхнє завдання знайти чорну піраміду і знешкодити древнє зле божество. Мальопис дещо відрізняється від класичних представників цього жанру. Цього разу трошки більше малюнків і трошки більше тексту. Але це створює певний шарм.

Вся ця історія Ордену Лицарів сповнена екшену, головоломок і справжньої напруги. Однозначно рекомендую цю історію дітям та їхнім батькам. Мій племінник, до речі, в неймовірному захваті.


Наступна книжка — доросла, зважена і філігранна наче коштовна прикраса, як мінімум на вашій книжковій полиці. Це поетична збірка Сергія Жадана — «Список кораблів». 58 віршів написаних у 2018-2019 роках заворожують вже впізнаваним стилем Сергія й оздоблені не просто ілюстраціями, а справжніми картинами, написаними спеціально для цих віршів прекрасною художницею Катериною Касьяненко.

Говорити про вірші інколи дуже складно, особливо про вірші Жадана — вони сповнені любові, самотності, втрат і здобутків. Вони пронизують до кісток. Вони вражають у саме серце.


Третьою книжкою цієї добірки я обрав роман, який став для мене відкриттям 2020 року. Це  «Дивні люди» Артема Чапая. Історія знайомить нас з неандертальцем Степаном Вовком, вихованцем інтернату, який досяг повноліття і вимушений покинути свій секретний прихисток. Життя відразу кидає його у саму гущу подій — чорна робота в мандрівному цирку, акторська робота в підпільній порностудії, скитання полями центральної України й часом абсурдні, часом дуже драматичні та частіше неймовірно романтичні перипетії.

Артем Чапай починаючи з дещо фантастичної історії появи Степана Вовка на світ розкриває рани цілого суспільства і його реальної абсурдності. «Дивні люди» схожістю головних героїв дещо нагадали мені один з відомих романів Деніела Кіза «Квіти для Елджернона» та як виявилось Артем не читав цієї книжки. Результат дуже цікавий.


А завершує мою сьогоднішню добірку «Рок-н-рол» — потужний, драйвовий, рокенрольний та водночас глибокий і драматичний роман фронтмена гурту «Фіолет» Сергія Мартинюка. Він змішує вигадку і реальність. На сторінках роману перед нами розкривається історія всесвітньовідомого  рок-бенду з Луцька «Дерти Лаха» (можете не гуглити, такого гурту не існує, це вигадка Сергія). Та все, що відбувається з гуртом мало схоже на вигадку насправді. Хлопці приїздять до Києва у студію в надії записати новий альбом, що поверне їм колишню славу й драйв. На студії хлопці знайомляться з… фатальною жінкою, продюсеркою і просто богинею Лєною Кравіц, себто Оленкою Кравець дівчиною з минулого Сема…Отут і починається найцікавіше.

Сергій Мартинюк вдало переплітає глибоку любовну історію з драмою рок-гурту і несподіваними зустрічами реальних героїв українського шоу-бізу: ще живим Кузьмою, з Сашком Положинським, Іреною Карпою, Валерієм Харчишиним та іншими. Це роман не дарма називають вибухом! Вибухом емоцій, відвертості й залаштунками української музики.


На цій рок-н-рольній ноті ми кажемо вам — до зустрічі наступного тижня!


05.12.2020 4216
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

774
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

772
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2213
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3194

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699