Бестселери українського книжкового ринку: огляд від Фіртки

Наші книжкові огляди вже не просто увійшли у звичку, а стали певною традицією на Фіртці. Сьогодні в списку must read знову бестселери (теперішні й майбутні) українського книжкового ринку.

Починаємо знайомитись ближче разом з нашим книжковим оглядачем Остапом Микитюком.


І почну відразу ж з продовження, як би це дивно не звучало. В минулому огляді я почав розповідати вам про мальописи Романа Крижанівського. І після знайомства з його кроликами-супергероями, я вирішив продовжити цю цікаву історію. Наступним мальописом став — «Орден Лицарів. Привид з минулого». І це просто бомба.

Роман Крижанівський віртуозно нагадує нам про Савамуру, Узп, Мойчика, Рекстоуна, Ла-Круна і Вася. Автор закидає цю братію не абикуди, а в минуле в єгипетські піски. Їхнє завдання знайти чорну піраміду і знешкодити древнє зле божество. Мальопис дещо відрізняється від класичних представників цього жанру. Цього разу трошки більше малюнків і трошки більше тексту. Але це створює певний шарм.

Вся ця історія Ордену Лицарів сповнена екшену, головоломок і справжньої напруги. Однозначно рекомендую цю історію дітям та їхнім батькам. Мій племінник, до речі, в неймовірному захваті.


Наступна книжка — доросла, зважена і філігранна наче коштовна прикраса, як мінімум на вашій книжковій полиці. Це поетична збірка Сергія Жадана — «Список кораблів». 58 віршів написаних у 2018-2019 роках заворожують вже впізнаваним стилем Сергія й оздоблені не просто ілюстраціями, а справжніми картинами, написаними спеціально для цих віршів прекрасною художницею Катериною Касьяненко.

Говорити про вірші інколи дуже складно, особливо про вірші Жадана — вони сповнені любові, самотності, втрат і здобутків. Вони пронизують до кісток. Вони вражають у саме серце.


Третьою книжкою цієї добірки я обрав роман, який став для мене відкриттям 2020 року. Це  «Дивні люди» Артема Чапая. Історія знайомить нас з неандертальцем Степаном Вовком, вихованцем інтернату, який досяг повноліття і вимушений покинути свій секретний прихисток. Життя відразу кидає його у саму гущу подій — чорна робота в мандрівному цирку, акторська робота в підпільній порностудії, скитання полями центральної України й часом абсурдні, часом дуже драматичні та частіше неймовірно романтичні перипетії.

Артем Чапай починаючи з дещо фантастичної історії появи Степана Вовка на світ розкриває рани цілого суспільства і його реальної абсурдності. «Дивні люди» схожістю головних героїв дещо нагадали мені один з відомих романів Деніела Кіза «Квіти для Елджернона» та як виявилось Артем не читав цієї книжки. Результат дуже цікавий.


А завершує мою сьогоднішню добірку «Рок-н-рол» — потужний, драйвовий, рокенрольний та водночас глибокий і драматичний роман фронтмена гурту «Фіолет» Сергія Мартинюка. Він змішує вигадку і реальність. На сторінках роману перед нами розкривається історія всесвітньовідомого  рок-бенду з Луцька «Дерти Лаха» (можете не гуглити, такого гурту не існує, це вигадка Сергія). Та все, що відбувається з гуртом мало схоже на вигадку насправді. Хлопці приїздять до Києва у студію в надії записати новий альбом, що поверне їм колишню славу й драйв. На студії хлопці знайомляться з… фатальною жінкою, продюсеркою і просто богинею Лєною Кравіц, себто Оленкою Кравець дівчиною з минулого Сема…Отут і починається найцікавіше.

Сергій Мартинюк вдало переплітає глибоку любовну історію з драмою рок-гурту і несподіваними зустрічами реальних героїв українського шоу-бізу: ще живим Кузьмою, з Сашком Положинським, Іреною Карпою, Валерієм Харчишиним та іншими. Це роман не дарма називають вибухом! Вибухом емоцій, відвертості й залаштунками української музики.


На цій рок-н-рольній ноті ми кажемо вам — до зустрічі наступного тижня!


05.12.2020 4340
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2847
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20988
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1934
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1316 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2338
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4010

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

643

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2111

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

791

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1384
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

85
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

442
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

978
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

93
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

721
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

717
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

661
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8156
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

734 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

853
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2134 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

798