Бестселери українського книжкового ринку: огляд від Фіртки

Наші книжкові огляди вже не просто увійшли у звичку, а стали певною традицією на Фіртці. Сьогодні в списку must read знову бестселери (теперішні й майбутні) українського книжкового ринку.

Починаємо знайомитись ближче разом з нашим книжковим оглядачем Остапом Микитюком.


І почну відразу ж з продовження, як би це дивно не звучало. В минулому огляді я почав розповідати вам про мальописи Романа Крижанівського. І після знайомства з його кроликами-супергероями, я вирішив продовжити цю цікаву історію. Наступним мальописом став — «Орден Лицарів. Привид з минулого». І це просто бомба.

Роман Крижанівський віртуозно нагадує нам про Савамуру, Узп, Мойчика, Рекстоуна, Ла-Круна і Вася. Автор закидає цю братію не абикуди, а в минуле в єгипетські піски. Їхнє завдання знайти чорну піраміду і знешкодити древнє зле божество. Мальопис дещо відрізняється від класичних представників цього жанру. Цього разу трошки більше малюнків і трошки більше тексту. Але це створює певний шарм.

Вся ця історія Ордену Лицарів сповнена екшену, головоломок і справжньої напруги. Однозначно рекомендую цю історію дітям та їхнім батькам. Мій племінник, до речі, в неймовірному захваті.


Наступна книжка — доросла, зважена і філігранна наче коштовна прикраса, як мінімум на вашій книжковій полиці. Це поетична збірка Сергія Жадана — «Список кораблів». 58 віршів написаних у 2018-2019 роках заворожують вже впізнаваним стилем Сергія й оздоблені не просто ілюстраціями, а справжніми картинами, написаними спеціально для цих віршів прекрасною художницею Катериною Касьяненко.

Говорити про вірші інколи дуже складно, особливо про вірші Жадана — вони сповнені любові, самотності, втрат і здобутків. Вони пронизують до кісток. Вони вражають у саме серце.


Третьою книжкою цієї добірки я обрав роман, який став для мене відкриттям 2020 року. Це  «Дивні люди» Артема Чапая. Історія знайомить нас з неандертальцем Степаном Вовком, вихованцем інтернату, який досяг повноліття і вимушений покинути свій секретний прихисток. Життя відразу кидає його у саму гущу подій — чорна робота в мандрівному цирку, акторська робота в підпільній порностудії, скитання полями центральної України й часом абсурдні, часом дуже драматичні та частіше неймовірно романтичні перипетії.

Артем Чапай починаючи з дещо фантастичної історії появи Степана Вовка на світ розкриває рани цілого суспільства і його реальної абсурдності. «Дивні люди» схожістю головних героїв дещо нагадали мені один з відомих романів Деніела Кіза «Квіти для Елджернона» та як виявилось Артем не читав цієї книжки. Результат дуже цікавий.


А завершує мою сьогоднішню добірку «Рок-н-рол» — потужний, драйвовий, рокенрольний та водночас глибокий і драматичний роман фронтмена гурту «Фіолет» Сергія Мартинюка. Він змішує вигадку і реальність. На сторінках роману перед нами розкривається історія всесвітньовідомого  рок-бенду з Луцька «Дерти Лаха» (можете не гуглити, такого гурту не існує, це вигадка Сергія). Та все, що відбувається з гуртом мало схоже на вигадку насправді. Хлопці приїздять до Києва у студію в надії записати новий альбом, що поверне їм колишню славу й драйв. На студії хлопці знайомляться з… фатальною жінкою, продюсеркою і просто богинею Лєною Кравіц, себто Оленкою Кравець дівчиною з минулого Сема…Отут і починається найцікавіше.

Сергій Мартинюк вдало переплітає глибоку любовну історію з драмою рок-гурту і несподіваними зустрічами реальних героїв українського шоу-бізу: ще живим Кузьмою, з Сашком Положинським, Іреною Карпою, Валерієм Харчишиним та іншими. Це роман не дарма називають вибухом! Вибухом емоцій, відвертості й залаштунками української музики.


На цій рок-н-рольній ноті ми кажемо вам — до зустрічі наступного тижня!


05.12.2020 3788
Коментарі ()

09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

3188
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

898
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

699
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10525 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2805 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2068

Як московити крали історію наших предків.

492

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

271

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

813

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

840
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

245
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

345
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

566
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

266
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

251
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

509
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

579
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5860
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

170
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

306
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

466
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

546