Berliner Zeitung: "Вище голову, мої дорогі"

 

Правосуддям це назвати навряд чи можна - надто воно тихе. У Печерському суді Києва, де проходять слухання найгучнішої справи в Україні - йдеться про звинувачення в перевищенні посадових повноважень екс-прем'єром, а нині лідером опозиції Юлією Тимошенко, - закон викладається невиразно. Таке відчуття, пише оглядач Berliner Zeitung Крістіан Еш, що молодий суддя Родіон Киреєв сам себе не вважає гідним займаної посади і вважає за краще якщо не розчинитися повністю в просторі, то хоча б зробитися майже нечутним, бурмочучи собі під ніс.

 

Інша поведінка відрізняє саму обвинувачену. Навіть на лаві підсудних харизматична екс-прем'єр виглядає бездоганно - незважаючи на те, що їй довелося відмовитися від її знаменитої зачіски в національному стилі.

 

"Те, що відбувається в Печерському суді більше схоже на гнітючу театральну постановку. 20 років тому Україна проголосила незалежність. (...) Це було епохальною подією, адже Україна була найбільшою, найбагатшою і найважливішою з радянських республік. Сьогодні ця річниця затьмарена процесом над Тимошенко" , - йдеться у статті.

 

Цей процес, продовжує автор, стає апогеєм протизаконної кампанії, яку проти представників опозиції розгорнула нинішня влада: десяток міністрів і високопоставлених чиновників уряду Тимошенко вже стали фігурантами судових процесів, екс-міністр внутрішніх справ з минулого року сидить за ґратами.

 

"Вже на початку процесу в кінці червня Тимошенко назвала суддю "маріонеткою адміністрації президента", відмовившись звертатися до нього зі словами "ваша честь", прокурорів затаврувала як "катів", сміялася над висловлюваннями судді або зовсім їх ігнорувала. Про події у залі суду вона щогодини повідомляла в Twitter. Молодий суддя Киреєв, судячи з усього переведений з невеликого містечка до столиці спеціально для цього процесу, став приводом для глузувань. Від засідання до засідання він нервував все більш помітно, потім його терпіння лопнуло, і спочатку він заборонив телекамери в залі суду, а потім заарештував Тимошенко". Це, підкреслює автор, анітрохи не вгамувало норовистість останньої.

 

Готуватися до засідань стало практично неможливо, нарікає адвокат Юлії Тимошенко, парламентарій Сергій Власенко. Його підзахисну з ранку забирають до суду, а ввечері привозять назад в слідчий ізолятор. У вихідні зустрічі з адвокатом заборонені. Та й як в принципі можна захищати людину проти звинувачень, що носять не юридичний, а політичний характер? - дивується юрист.

 

"Ближче до вечора голос Киреєва остаточно затихає. Він піднімається - в черговий раз вирішується доля клопотання про звільнення Тимошенко з СІЗО. Тимошенко залишається за гратами. "Ганьба! Хай живе Україна!" - лунає в залі. "Вище голову, мої дорогі", - цими словами сама лідер опозиції реагує на рішення суду".

 

"Боротьбу з опозицією клан Януковича - ненависних в Києві так званих "донецьких" - ховає за гаслами боротьби з корупцією. (...) Однак корупції менше не стає - вона просто одягається в новий одяг і обілюється", - констатує оглядач.

 

Примітним в процесі над Тимошенко автор називає той факт, що її звинувачують не в корупції, а в перевищенні посадових повноважень, а також те, що мова на процесі йде про газові угоди з Москвою. Україна стогне під гнітом цін на газ, які були нав'язані їй Росією в 2009 році. Янукович в ході передвиборної кампанії обіцяв виборцям вирішення цієї проблеми - однак Москва була непохитна. Знижка послідувала тільки в обмін на продовження терміну дислокації Чорноморського флоту, а в обмін на черговий компроміс Кремль вимагає участі в газотранспортній системі України або вступу до Митного союзу. "Зближення з Росією відбувається лише на умовах Москви - а значить, за рахунок незалежності". Весь світ, пише на закінчення видання, був свідком того, що Тимошенко домовлялася з Путіним - це значить, його варто було запросити як свідка і, більше того, переглянути досягнуті тоді газові угоди.

 

Вирок у справі Тимошенко стане перевіркою для України, яка домагається підписання з ЄС Угоди про зону вільної торгівлі, резюмує коментатор.


31.08.2011 666 0
Коментарі (0)

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

463
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1558
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1602
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1588
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5532
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8093 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

844

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1547

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2312

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2321
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

461
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2482
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3876
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2118
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

430
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2350
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3365
20.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25916 1
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

745
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

974 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

684
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2258 6