Базарний день: що і де вигідніше придбати на Прикарпатті

 

/data/blog/128631/a5a33ea4205475941d5c7c798cb3da1f.jpg

 

Прагнення людей придбати щось чи продати завжди були одним із основних чинників економіки країни.
 
 

Купівельна спроможність українців визначає попит на певний вид продукції. Сьогодні ми вирушаємо у віртуальну мандрівку найбільш популярними ринками Прикарпаття.  До нашого топу увійшли ті базари, котрі завжди на слуху як у мешканців обласного центру, так і всієї області. Деякі із них відомі далеко поза межами нашого краю, бо приманюють до себе чималу армію туристів, пише Західний кур'єр.

 

По машину до Франківська

Рейтинг ринків Прикарпаття відкриває відомий автобазар на околиці Івано-Франківська. Про нього знають далеко за межами області. Його вважають одним із найбільш популярних ринків Західної України.

Щонеділі автолюбителі та потенційні власники нових засобів пересування з’їжджаються сюди на торги. Зазвичай торгові ряди заповнюються на світанку. Тому вже із третьої години ночі автолюбителі вирушають у Павлівку в пошуках залізних коней. Хоча насправді офіційно цей ринок зареєстрований у селі Угринів.

Для того, аби не пошитися в дурні та не стати посміховиськом для інших, доводиться орієнтуватися у тому, що, де, коли і за скільки можна придбати чи продати.
Інформацію про базар можна відшукати і на форумах. Там знавці добре орієнтуються і можуть скерувати інших. Для прикладу, ось таке оголошення, напевно, не введе в оману жодного автовласника, котрий прагне виставити машину на продаж:

«Базар працює тільки в неділю, авто можна поставити і в суботу. Якщо заїжджати перед базаром, то раджу бути до години 5-5:30, а то потім поставлять в ряди з лівої сторони (там слабенько, люди ходять під кінець базару). Сам ставлю авто завжди в суботу в 17:00-19:00, стараюсь поставити в проміжку 3-6 ряду, чуйка така».

 

До гуцулів по вишиванку

Золоту середину нашого рейтингу посідають нічні гуцульські базари. Відразу зазначимо, що таких базарів є декілька. Тому усі вони становлять певну конкуренцію один одному. Але не потерпають від нестачі покупців, особливо охочих придбати вишиванку.
Кути, Косів і Коломия мають свої принади у змаганні за етнічні гуцульські вироби. Щоправда дехто може зауважити, що частина торгівців гуцульським крамом встигає відвідувати різні базари і торгувати у декількох точках. Це не тільки реклама виготовленому власними руками товару, але й можливість додаткового заробітку.  А дехто навіть підмічає, який саме товар і на котрому ринку дешевший, а де він вже перепродується, бо був придбаний на іншому.

Косівський базар насправді називають «Смоднянським», бо розташований він не у самому районному центрі, а на околиці – біля села Смодна. Тому, якщо доведеться чути таку назву, не лякайтеся. Це той самий славний Косівський базар. Він працює тільки в суботу. А завітати по крам сюди можна з 4 години ранку і до обіду. Тому й не дивно, що з Івано-Франківська люди збираються ще з вечора у подорож за гуцульським крамом.

Косів – неофіційна столиця карпатських сувенірів. Місцеві горяни-майстри здавна славилися своїми талантами, тому косівські вироби мають такий великий попит. Тут можна придбати одяг, взуття, кераміку, ткані вироби, вироби з овечої вовни, дерева, шкіри, заліза і різноманітні предмети гуцульського декоративно-прикладного мистецтва.

Слава про базар шириться далеко за межі України, бо чимало іноземних туристів відвідують це торговище. За популярністю це один із найбільш згадуваних і, напевне, один із найбільш відвідуваних етнобазарів. Тому ми сміливо розташовуємо його на другій сходинці нашого рейтингу.

 

Щоби Кути не минути

На третій позиції – Кутський оптовий ринок.  Це і є саме те місце, звідки у всіх напрямках роз’їжджаються справжні гуцульські сувеніри. Вже потім вони потрапляють на аналогічні сувенірні ринки, розраховані на туристів. Двічі на тиждень у Кутах відбуваються базари – з вівторка на середу та з п’ятниці на суботу. Відвідини Кутського ринку деякі львівські туроператори вже включають у свої програми шопінг-турів, приманюючи туристів як мінімум вп’ятеро дешевшими цінами, аніж у Львові чи Києві.

 

У центрі Гуцульщини

Жоден інший базар не зрівняється з такою кількістю і різноманітністю товару, як на Коломийському ринку вишиванок. Особливість базару в тому, що тут можна купити вишиванку з рук у справжніх майстринь-вишивальниць, для яких ручна праця – основний заробіток. Ще можна купити тканину та нитки для вишивання, одяг, сумки, пояси, українські вінки, рушники, скатертини та безліч іншої вишитої всячини. Цей ринок працює із середи на четвер з 2 до 9 години ранку. А в нашому рейтингу популярних ринків сміливо посідає четверту сходинку.

Така «нічна популярність» ринків, очевидно, має свої причини. Вдень у гуцулів чимало клопотів по господарству, тому даремно витрачати часу вони не будуть. На цьому ринку товару вдосталь на різні смаки. Щоправда, деякі підприємливі вишивальниці стараються гнатися за оптом не тільки в ціні, але й у кількості товару, тому вишиванки здебільшого не ексклюзивні, а так званого масового пошиву.

Не дивно, що у нашому прикарпатському краї, розрахованому на туристів, так багато сувенірних ринків. Усі вони приманюють своїм колоритом та автентичністю. Але аж ніяк не цінами на вироби. Сувеніри на пам’ять із найпопулярніших і «розкручених» курортних місць стають деколи насправді «дорогими, як пам’ять». А такі сувенірні ринки не можуть передати справжнього духу етнічних гірських районів і можливості поспілкуватися із майстрами народної творчості віч-на-віч.

 

Кролики, качки і поросята

Поки в Івано-Франківську ніяк не зрушиться з місця питання із створенням найбільшого в області ринку сільськогосподарської продукції, цей товар можна придбати ледь не на кожному ринку як міста, так і області. Щоправда, аж ніяк не за оптовими цінами.

Зважаючи на те, що наша область у переважній більшості є виробником сільськогосподарської сировини, то й цього краму є достатньо. У пошуках чогось кращого і дешевшого прикарпатці готові навіть їхати по районах, аби вторгувати гривню-другу. Чимало людей знають, що одним із найкращих у цьому плані є Тлумацький ринок.

Він і замикає сьогодні наш топ-5 популярних базарів Івано-Франківщини. Сюди найкраще приїжджати в суботу зранку. Щосереди базар значно менший, а тому посеред тижня ви не купите живих курей, качок, гусей, кіз, кроликів чи свиней. Це все – товар вихідного дня. Майже половина базарної площі відведена саме для живності. Господарі, котрі займаються вирощуванням худоби і птиці, знають, що у Тлумачі бувають найнижчі сезонні ціни на живність. Тому й навідуються сюди із сусідніх районів. Хоча й у цій справі важливо не проспати – тварин розкуповують на світанку.


31.03.2017 12434 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

155
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13179 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1500
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

820
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6027
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1671

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

594

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1414

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1229

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1129
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

478
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

609
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1524
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

551
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

837
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5869
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13373
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

184
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

488
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

439
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

749 2