Батьки івано-франківських школярів вимагають не допустити торгівлю тютюном та алкоголем біля навчальних закладів

 

 

Батьки івано-франківських школярів написали відкритого листа до органів влади та підприємців міста із вимогою не допустити торгівлю тютюном, алкоголем, пивом, слабоалкогольними напоями поблизу навчальних та інших закладів для дітей в місті Івано-Франківську.

 

Батьківська громадськість, зокрема, вважає за необхідне введення законодавчої заборони на продаж алкогольних, тютюнових виробів, пива та слабоалкогольних напоїв у торгівельних точках, які розташовані ближче, ніж на 300 метрів до закладів з постійним чи тимчасовим перебуванням дітей. Також просять надати місцевим органам влади право забороняти торгівлю алкоголем, сигаретами та пивом на території поблизу дитячих закладів.

 

Наводимо текст листа, який надійшов на електронну адресу "Фіртки", повністю.

 

Відкритий лист

Батьківської громади міста Івано-Франківська

до місцевих органів влади  та підприємців міста не допустити торгівлю тютюном, алкоголем, пивом, слабоалкогольними напоями поблизу навчальних та інших закладів для дітей в м. Івано-Франківську

 Останнім часом до Ради батьківського самоврядування м. Івано-Франківська надходять численні звернення від батьків, вчительських колективів та батьківських комітетів про те, що безпосередньо біля шкіл, дитячих садків, позашкільних закладів,  активізували свою діяльність торгові точки (найчастіше це малі архітектурні форми – кіоски) з алкоголем, тютюном, пивом, слабоалкогольними напоями, іншою шкідливою або небезпечною для здоров’я дітей продукцією. Більше того місцева влада продовжує надавати  подальші дозволи на встановлення таких закладів безпосередньо в зоні школи. Біля школи – ліцею №23 влада перенесла торговий заклад МАФ, який торгує всім переліченим безпосередньо в зелену зону школи за 2 метри від  шкільного паркана, і дозволила зробити літню площадку, де без сумніву будуть розпивати спиртне та викурювати сигарети. Розташування торгівельних точок з реалізації вищезазначеної групи товарів біля закладів з постійним, масовим або тимчасовим перебуванням дітей є порушенням законодавства щодо обмеження та протидії поширенню алкоголю і тютюну серед дітей. Продаж алкоголю, сигарет, пива, слабоалкогольних напоїв в кіосках біля школи - це агресивна форма впливу на дитину, що провокує її до свідомого чи несвідомого нанесення шкоди своєму здоров’ю, негативної поведінки, набуття шкідливих звичок, згубних залежностей. Сьогодні в місті 60% дітей знаходяться на диспансерному обліку, більше половини із них мають проблеми з органами травлення та кишково-шлункового тракту.

 

Згідно Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу та з метою профілактики харчових отруєнь та захворювань шлунково-кишкового тракту категорично забороняється в шкільних їдальнях та буфетах  продавати продукти, що містять синтетичні барвники, ароматизатори, підсолоджувачі, підсилювачі смаку та консерванти. Заборону накладено на чіпси, газовані напої, квас, сухарики, "повітряний рис", горішки та інші продукти, що не є життєво необхідними для дітей. Це все відображено в Наказах міністерства освіти і науки та Управління освіти міста, але влада продовжує порушувати дані заборони дозволами на розміщення торгових точок в зоні школи та продажею в них заборонених до вживання продуктів для дітей.

 

Батьківська громадськість вважає за необхідне введення законодавчої заборони на продаж алкогольних, тютюнових виробів, пива та слабоалкогольних напоїв у торгівельних точках, які розташовані ближче, ніж на 300 метрів до закладів з постійним чи тимчасовим перебуванням дітей, а також надати місцевим органам влади право забороняти торгівлю алкоголем, сигаретами та пивом на території поблизу дитячих закладів. Наше завдання - зробити усе можливе, щоб алкоголь, тютюн, пиво, слабоалкогольні напої не потрапили до рук дитини. Асортимент продукції в торгівельних точках на відстані ближче, ніж 300 метрів до території закладів для дітей, має відповідати потребам здорового розвитку дитини.

 

Крім цієї заборони, ми маємо посилити санітарно-освітню роботу серед дітей та їхніх батьків. Все починається з сім'ї. Адже все своє життя дитина дотримуватиметься правильних рекомендацій щодо харчування, наданих їй батьками. Також батьківська громадськість звертається до всіх підприємців та керівників торгових центрів та торгових точок, які знаходяться в зоні шкіл та навчальних закладів про співпрацю та розуміння в даному питанні – однією забороною дану проблему не вирішити. Ви всі маєте своїх дітей і внуків які ходять в школи, садочки та інші заклади для дітей, проявіть свідомість і не продавайте продукцію яка шкідлива для дитячого організму дітям. Замініть шкідливі для дітей  продукти  харчування на продукти  натурального походження з високою харчовою та біологічною цінністю. 

 

 Збережемо здоров'я дітей як генофонду Української нації.

 

  Голова Ради  батьківського самоврядування міста  Петро Хмельовський

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

В Івано-Франківську пиво та цигарки продаватимуть прямо біля школи


22.09.2014 1590 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1380
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2652
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2185
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2256
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6791 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2535 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

420

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1253

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1357

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1502
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

371
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

234
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

644
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

133
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26601
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

611
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10536 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

140
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

165
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

480
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

626
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

690