Баскетбольний гурман

 

Найкращий гравець чемпіонату України 2013 року, баскетболіст івано-франківської «Говерли» Дмитро ЛИПОВЦЕВ не лише вміло володіє м’ячем на майданчику, а й є завзятим віртуозом на кухні. 

 

Життя професійного гравця - це постійні переїзди, нові міста, квартири, партнери по команді. Часто баскетболістам випадає самим піклуватися про власне харчування. Хтось надає перевагу харчуванню в різноманітних закладах або замовляє готову їжу додому. А хтось, як-от форвард івано-франківської «Говерли», бронзовий призер чемпіонату світу ФІБА 3х3, один з найкращих стрітболістів України Дмитро Липовцев, перетворює процес приготування їжі з щоденної необхідності в цікаве хобі.

 

Дмитро з радістю відповів на запитання сайту Streetball.in.ua, що стосуються його захоплення. 

 

 

- Дмитре, розкажи, коли ти почав захоплюватися приготуванням їжі?

Як тільки довелося самому жити. В 2004-му поїхав грати до Москви, от там і почав. Завжди любив смачно поїсти. А пельмені і курка-гриль рано чи пізно набридають. Купив книгу з рецептами, і пішло-поїхало... 

- Кулінарні книжки ти освоював сам? Чи були «вчителі»? 

Освоював сам. Ніхто не допомагав. Сам готував, сам їв. 

- Скільки за цей час ти змінив команд? І чи змінювалися пріоритети в їжі, залежно від місця перебування? 

Було всього п'ять команд, остання якраз івано-франківська «Говерла». Уподобання в цілому не змінювалися, я завжди найбільше любив італійську і грузинську кухні. Які саме страви? Італія для мене - це паста, піца і сир. Кавказ - це м'ясо з усілякими спеціями.

- Наскільки це все сумісне з поняттям «режим» для професійного баскетболіста? 

Дуже важко сумісне (посміхається). Оскільки здебільшого смачна їжа не надто корисна. Ну, а корисна і смачна їжа не завжди по кишені. Тобто доводиться часто балансувати між тим, що любиш, і тим, що корисне. Іноді, правда, зриваюся і їм, що захочу. Зрештою, ми для себе живемо. Та й я не професійний бодібілдер, можна і розслабитися (сміється).  

- Чи є у тебе якісь страви або продукти, які ти не їси з певних причин? 

Я так давно не їв смаженої картоплі... А так любив її в дитинстві. Намагаюся все ж відмовлятися від дуже шкідливої їжі. Те саме стосується і фаст-фуду. Він йде в хід тільки в крайньому разі. І то без особливого ентузіазму. 

- А що повинен їсти баскетболіст, щоб бути у формі? Можеш дати якісь рекомендації?

Ой, про це можна говорити дуже довго. Зрозуміло, їжа повинна бути здоровою. Це передбачає відмову від дуже багатьох звичних для наших людей продуктів. На перший погляд, правильне харчування - це складно і несмачно. Але насправді - зовсім ні. Банальні ранкові «чотири яйця і вівсянка» можна перетворити на омлет з беконом і кашу з медом та ягодами. Взагалі, на сніданок можна собі дозволити практично все. Навіть тортик або тістечко. Тому я люблю сніданки. Але чим ближче вечір, тим менше повинно бути споживання вуглеводів і більше білка. На мою думку, ідеальна вечеря - це червона риба з овочами. А взагалі, на цю тему є дуже багато літератури, і харчування можна підібрати залежно від цілей спортсмена. Зараз я всіляко намагаюся наростити суху м'язову масу. Але це страшенно важко зробити. Адже нам, баскетболістам, не можна йти «на масу», як це роблять бодібілдери. Ми не можемо просто жиріти і «ліпити» потім своє тіло. Тому доводиться бути дуже обережним та терплячим. Плюс божевільні аеробні навантаження і акцент на баскетбол (а не на тренажерний зал) посеред сезону теж не сприяють нарощуванню м'язової маси. 

- Що би ти хотів навчитися готувати і спробувати у власному виконанні? 

Навіть не знаю. В наш час в інтернеті можна знайти будь-який рецепт і проблеми дістати якісь, навіть рідкісні, рецепти чи інгредієнти не існує. Головне – бажання! 

 

 

До теми…

П'ять фірмових страв від Дмитра Липовцева 

- Для початку - грецький салат. Тут особливо вигадувати не будемо. На перше підійде мною придуманий «курячо-грибний сирно-часниковий суп-пюре». Якось так. Назви я йому ще не підібрав. На друге - спагеті з червоним курячим соусом. І на десерт на вибір: м'ясний пиріг або сирники з протеїном (між іншим, звичайним людям це теж не зашкодить). Але, якщо чесно, я не знаю, яке повинно бути чрево у людини, щоб спробувати все це відразу. Варіанти страв можуть бути різні. Ці на думку спали першими. А взагалі, найкраще харчуватися п'ять-шість разів на день маленькими порціями. І склад страви повинен бути продиктований часом доби і режимом дня.

/data/blog/57688/5a9a1f16e40e9a5ce8fe4a03fd4cd5ba.jpg/data/blog/57688/f50d29c779c3b39f53c16280d465193d.jpg

 

Розмовляв Марко БАБИК, ГК

фото зі сторінка Дмитра у ВК


21.08.2014 1031 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1048
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2648 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2214
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3069
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2666
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2393 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

512

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

521

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1005

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2251
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20483
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

705
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1975
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

255
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

860
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5561
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7427
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

968
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

721
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1090 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1592 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1453