Баскетбольний гурман

 

Найкращий гравець чемпіонату України 2013 року, баскетболіст івано-франківської «Говерли» Дмитро ЛИПОВЦЕВ не лише вміло володіє м’ячем на майданчику, а й є завзятим віртуозом на кухні. 

 

Життя професійного гравця - це постійні переїзди, нові міста, квартири, партнери по команді. Часто баскетболістам випадає самим піклуватися про власне харчування. Хтось надає перевагу харчуванню в різноманітних закладах або замовляє готову їжу додому. А хтось, як-от форвард івано-франківської «Говерли», бронзовий призер чемпіонату світу ФІБА 3х3, один з найкращих стрітболістів України Дмитро Липовцев, перетворює процес приготування їжі з щоденної необхідності в цікаве хобі.

 

Дмитро з радістю відповів на запитання сайту Streetball.in.ua, що стосуються його захоплення. 

 

 

- Дмитре, розкажи, коли ти почав захоплюватися приготуванням їжі?

Як тільки довелося самому жити. В 2004-му поїхав грати до Москви, от там і почав. Завжди любив смачно поїсти. А пельмені і курка-гриль рано чи пізно набридають. Купив книгу з рецептами, і пішло-поїхало... 

- Кулінарні книжки ти освоював сам? Чи були «вчителі»? 

Освоював сам. Ніхто не допомагав. Сам готував, сам їв. 

- Скільки за цей час ти змінив команд? І чи змінювалися пріоритети в їжі, залежно від місця перебування? 

Було всього п'ять команд, остання якраз івано-франківська «Говерла». Уподобання в цілому не змінювалися, я завжди найбільше любив італійську і грузинську кухні. Які саме страви? Італія для мене - це паста, піца і сир. Кавказ - це м'ясо з усілякими спеціями.

- Наскільки це все сумісне з поняттям «режим» для професійного баскетболіста? 

Дуже важко сумісне (посміхається). Оскільки здебільшого смачна їжа не надто корисна. Ну, а корисна і смачна їжа не завжди по кишені. Тобто доводиться часто балансувати між тим, що любиш, і тим, що корисне. Іноді, правда, зриваюся і їм, що захочу. Зрештою, ми для себе живемо. Та й я не професійний бодібілдер, можна і розслабитися (сміється).  

- Чи є у тебе якісь страви або продукти, які ти не їси з певних причин? 

Я так давно не їв смаженої картоплі... А так любив її в дитинстві. Намагаюся все ж відмовлятися від дуже шкідливої їжі. Те саме стосується і фаст-фуду. Він йде в хід тільки в крайньому разі. І то без особливого ентузіазму. 

- А що повинен їсти баскетболіст, щоб бути у формі? Можеш дати якісь рекомендації?

Ой, про це можна говорити дуже довго. Зрозуміло, їжа повинна бути здоровою. Це передбачає відмову від дуже багатьох звичних для наших людей продуктів. На перший погляд, правильне харчування - це складно і несмачно. Але насправді - зовсім ні. Банальні ранкові «чотири яйця і вівсянка» можна перетворити на омлет з беконом і кашу з медом та ягодами. Взагалі, на сніданок можна собі дозволити практично все. Навіть тортик або тістечко. Тому я люблю сніданки. Але чим ближче вечір, тим менше повинно бути споживання вуглеводів і більше білка. На мою думку, ідеальна вечеря - це червона риба з овочами. А взагалі, на цю тему є дуже багато літератури, і харчування можна підібрати залежно від цілей спортсмена. Зараз я всіляко намагаюся наростити суху м'язову масу. Але це страшенно важко зробити. Адже нам, баскетболістам, не можна йти «на масу», як це роблять бодібілдери. Ми не можемо просто жиріти і «ліпити» потім своє тіло. Тому доводиться бути дуже обережним та терплячим. Плюс божевільні аеробні навантаження і акцент на баскетбол (а не на тренажерний зал) посеред сезону теж не сприяють нарощуванню м'язової маси. 

- Що би ти хотів навчитися готувати і спробувати у власному виконанні? 

Навіть не знаю. В наш час в інтернеті можна знайти будь-який рецепт і проблеми дістати якісь, навіть рідкісні, рецепти чи інгредієнти не існує. Головне – бажання! 

 

 

До теми…

П'ять фірмових страв від Дмитра Липовцева 

- Для початку - грецький салат. Тут особливо вигадувати не будемо. На перше підійде мною придуманий «курячо-грибний сирно-часниковий суп-пюре». Якось так. Назви я йому ще не підібрав. На друге - спагеті з червоним курячим соусом. І на десерт на вибір: м'ясний пиріг або сирники з протеїном (між іншим, звичайним людям це теж не зашкодить). Але, якщо чесно, я не знаю, яке повинно бути чрево у людини, щоб спробувати все це відразу. Варіанти страв можуть бути різні. Ці на думку спали першими. А взагалі, найкраще харчуватися п'ять-шість разів на день маленькими порціями. І склад страви повинен бути продиктований часом доби і режимом дня.

/data/blog/57452/320b518eebca8e9d1355c2b249b368df.jpg/data/blog/57452/d842284cf37a385d7ebfb545f1d4e40f.jpg

 

Розмовляв Марко БАБИК, ГК

фото зі сторінка Дмитра у ВК


18.08.2014 978 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2581
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1622 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3688
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5475
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1710
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2118

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

211

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

225

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

423

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

912
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

509
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

795
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2491 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

550
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

901
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4944
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

762
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

688
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

624
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

427
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

753
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

914 2