"Банки зупинять обіг «чорних» коштів", — фінансова експертка про обмеження в карткових переказах

Банки підписали меморандум про обмеження в переказах для фізосіб та ФОП.

Про деталі та особливості ситуації Фіртка поспілкувалася із податковою консультанткою, засновницею бухгалтерської компанії «Парасоля» Ланою Новоженовою.

Далі пряма мова:


Уряд натиснув на НБУ, НБУ натиснув на банки й от перші банки підписали меморандум про обмеження в переказах для фізосіб та ФОП. Проте обмеження – не основна тема згаданого меморандуму.

Банки тепер:

  • вивчатимуть клієнта;
  • звітуватимуться перед податківцям;
  • створять єдину базу ризикових клієнтів.

Нумо розбиратися.

Меморандум підписали: Ощадбанк, Райффайзен Банк, ПриватБанк, Monobank, а також Незалежна асоціація банків України.

Які банки є учасниками Незалежної асоціації банків? Ось кілька з них: ПУМБ, Сенс банк, Укргазбанк, Креді Агріколь, Укрексімбанк, Кредобанк, Південний, банк Львів і багато інших.

За посиланням можете знайти й свій.

Для вивчення клієнта банки будуть використовувати «Дію» (тепер ми краще розуміємо ціну «держави в смартфоні»).

Хто найбільше потерпатиме від цього?

Ті, хто не має офіційних доходів, чи має недостатньо офіційних доходів.

Чому недостатньо? Все дуже просто: якщо перекази з карти чи отримання коштів на карту будуть перевищувати офіційні доходи, клієнт стає ризиковим, заноситься в єдину базу і з ним можуть закінчити ділові стосунки.

Обмеження:

Банки не встановлюватимуть ліміти на операції клієнтів з підтвердженими джерелами доходів (наприклад, коли йдеться про зарплатні картки, де доходи клієнта банку є очевидними).

Це також стосується і рахунків волонтерів, "справжність" яких вже перевіряють і встановлюють банки відповідно до вказівок Нацбанку.

Для клієнтів з високим рівнем ризику, доходи яких є невеликими, з 1 лютого 2025 року ліміт транзакцій становитиме до 50 тисяч гривень на місяць.

Для клієнтів із низьким рівнем ризику, які мають підтверджені доходи, ліміт з 1 лютого становитиме 150 тисяч гривень на місяць. З 1 червня він зменшиться до 100 тисяч гривень.

Ці обмеження не стосуються операцій з переказу коштів між двома рахунками, які клієнт відкрив в одному банку.

Якщо клієнт має документально підтверджені доходи, що перевищують ліміт, банки здійснюватимуть транзакції в рамках цих доходів.

Це обмеження для середнього і низького класу ризику клієнтів.

Що ж стосується високоризикових клієнтів, то меморандум не надав виразного пояснення. Виходить, що банк на свій розсуд призначає клас ризику клієнта.

Голова НБУ стверджує, що для тих, у кого «білі» доходи нічого не зміниться.

Але ми всі знаємо, що таких клієнтів насправді меншість.

Підсумуємо. Меморандум на сьогодні й політика банків справляються із «вибіленням» доходів поки що найкраще за податковий кодекс.

Податковий кодекс не міг виявити інтернет-торгівлю чи блогерську діяльність. Блогери в телевізійних передачах не соромлячись озвучували свої доходи, магазини в Інстаграмі торгували без ФОП, "прораби" ремонтували новобудови, будівельники зводили готелі та житлові будинки.

І зараз саме банки зупинять левову частку обороту «чорних» коштів!

Як це позначиться на всіх нас? Час покаже.

Наша справа – прилаштуватися до змін і налагодити роботу за новими правилами.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Не вплине на клієнтів, які отримують "білу" зарплату": голова Нацбанку прокоментував новий меморандум банків

Закон про підвищення податків: прикарпатцям роз'яснили нові вимоги

Нацбанк встановлює ліміт на суму переказів з картки на картку

Зеленський підписав закон про підвищення податків


Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

317
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1390
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2524 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3625
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2963
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2141

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

610

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

460

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1628

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1792
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

281
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

497
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

797
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4976
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

353
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

874
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10121
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

501
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

256
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

368
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

395
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

716