Бандитські розбірки в рекламному бізнесі Івано-Франківська?

 

В Івано-Франківську придумали спосіб вигнати зовнішню рекламу з насиджених місць і при цьому ще й заробити.Івано-франківські чиновники в кінці березня закрили для агентств вхід в центральну зону міста та обіцяють сприяти тим, хто готовий освоювати околиці.  

 

Подібна лояльність принесе до бюджету майже 1 млн грн. додаткових коштів. Втім, експерти підозрюють, що все закінчитися банальним переділом ринку.


П
риклад міст, які виганяють зовнішню рекламу великих форматів з центральних вулиць (Львів, Одеса, частково Харків і Київ), виявився заразним.

 

В кінці березня виконком міської ради Івано-Франківська заборонив установку конструкцій, площа яких перевищує 3 кв. м в межах історико-архітектурної зони (вул. Січових Стрільців, П. Орлика, Новгородська, Василіянок, Гаркуші, І. Франко).

Як пояснив начальник відділу реклами архітектурно-планового бюро управління архітектури і містобудування мерії Володимир Немашкало, необхідність обмежень назріла давно, оскільки центр Івано-Франківська досить невеликий і вільних місць для всіх бажаючих встановити тут білборди явно не вистачає. На його думку, заповідні території вже сьогодні перенасичені носіями.  

 

Втім, як запевняє пан Немашкало, заборона торкнеться лише нових щитів. Агентства, які мають договори оренди місць під білборди в центрі міста, зможуть там залишитися, щонайменше, до закінчення термінів угод.  

 

Чиновник зазначив, що влада має намір провести з рекламістами «бесіду» і переконати їх почати процес заміни занадто великих або морально і технічно застарілих носіїв більш сучасними.Хоча бажання влади звільнити центр від громіздкої реклами, на перший погляд, цілком логічно, галузь вже розбурхують чутки про можливість нового переділу на ринку.  

 

Торік Івано-Франківськ захлеснув скандал, пов'язаний з нібито несправедливим розподілом рекламних місць. Представники мережевих компаній, що бажають розширити свою присутність в місті, заявляли, що чиновники навмисно не дозволяють їм розвиватися, відкривши при цьому зелену вулицю місцевій фірмі «Атар», близької до управління містобудування та архітектури.  

 

Зараз цю компанію знову розглядають в якості головної обвинуваченої, хоча її представники стверджують, що вони працюють на загальних підставах.

 

Глава Асоціації зовнішньої реклами України Артем Біденко не виключає, що чиновники справді затіяли чистку центру, щоб з часом звільнити найбільш привабливі місця і віддати їх «своїм» компаніям. Схожа схема витіснення з центру неугодних свого часу була апробована в Харкові. «Якщо це відбудеться, розстановка сил на місцевому рекламному ринку може істотно змінитися. У першу чергу мова йде про ослаблення позицій мережевих операторів, які активно намагаються розширити свою присутність в Івано-Франківську («Октагон», «Біг Борд», «Наша справа», «Стар» тощо), і збільшенні частки дрібних місцевих фірм », - говорить г-н Біденко.З ним згоден і директор дослідницької компанії Doors Consulting Сергій Смоляр.

 

«Як показує практика, всі заборони в кінцевому підсумку виливаються в посилений ріст кількості носіїв якогось одного власника», - резюмує він. Самі рекламісти ситуацію не коментують, побоюючись репресій з боку чиновників. На умовах анонімності вони відзначають, що працювати в місті стає складніше.
Практично всі питання тут вирішуються на рівні особистих контактів.Правила розміщення зовнішньої реклами були прийняті ще в 2001 р. і на сьогоднішній день явно застаріли. Численні спроби затвердити новий звід так нічим і не закінчилися.Втім, Володимир Немашкало у відповідь на подібні звинувачення дивується: «Навіщо приймати нові правила, якщо і колишні відмінно працюють?». Доходи зовнішню рекламу падають Обмежувати операторів в інших районах Івано-Франківська місцеві функціонери не планують.Навпаки, як заявляє пан Немашкало, дозвільна документація зараз видається в максимально стислі терміни. Причина несподіваної любові до рекламістам проста - в нинішньому році влада має намір суттєво збільшити бюджетні надходження від зовнішньої реклами. Якщо в 2007 р. місто отримало 1,6 млн грн., То в цьому розраховує зібрати 2,7 млн ​​грн.Можливість же нарощувати доходи від реклами за рахунок підвищення тарифів у чиновників вкрай обмежена. Івано-Франківськ є, мабуть, єдиним містом в країні, де орендна ставка нараховується не з розрахунку площі проекції щита на землю, як це прийнято в інших населених пунктах, а виходячи з площі самої конструкції. Тобто за двосторонній щит доводиться платити практично в два рази більше, ніж за односторонній.Крім того, ставки прив'язані до розміру мінімальної зарплати і, відповідно, коригуються в міру її підвищення, що останнім часом відбувається досить часто - по кілька разів на рік.


Як наслідок, вартість івано-франківського щита на сьогоднішній день є досить високою і стартує від 550 грн. на місяць. Судячи з темпів інфляції в країні, це далеко не межа. Самі рекламісти продають площині по $ 170 в місяць. Протягом останнього року ця цифра не змінювалася, отже, маржа операторів постійно скорочується.Володимир Немашкало, погоджуючись з тим, що щити дійсно обходяться рекламістам дорогувато, все ж не бачить причин для зміни схеми нарахувань.

 

«Якщо агентства подають заявки на нові конструкції, значить, цей бізнес залишається для них вигідним", - пояснює він. За даними чиновника, на сьогоднішній день в місті налічується близько 600 носіїв, причому практично всі вони заполнени.Сергей Смоляр стверджує, що середня завантаженість щитів в Івано-Франківську становить близько 90%, що вимагає розширення мережі, оскільки оптимальний показник не повинен перевищувати 85% .

 

Але чи захочуть рекламісти освоювати не дуже популярні серед рекламодавців околиці, тим більше що за конструкції на периферії доведеться платити за тими ж тарифами, що і в центрі, - велике питання.

 

Людмила Ксьонз

Бизнес, Остров


Коментарі (6)

11 2012.04.30, 23:14
"Атар" належить Олегу Гаркоту - начальнику управління архітектури. Здогадайтеся, хто отримає право встановлювати нові конструкції. Хоча, заради справедливості відзначу, що у так званих "мережевих компаній" ціни на борди значно вищі. Для клієнта немає значення, хто буде господарювати на ринку. Весь цей писк через те, що одна ворона у іншої забрала кусень сиру.
до 11 2012.05.01, 05:30
в Вас інформація застаріла Атар вже років пять не належить Гаркоту...
В.Немашкало 2012.05.01, 23:42
Ця інформація початку 2008 року. Чого тільки не сталося за цей час. На сьогодні практично все в ній не відповідає дійсності
Як 2012.05.02, 00:23
завжди. Однi корупцiонери (новi) потiснили iнших корупцiонерiв (старих). Корупцiя починае пожирати уже сама себе. I старим корупцiОнерам це не подобаеться, бо тепер вони в ролi тих, що програли.
КОСМОС 2012.05.02, 12:31
Після їхнього "панування" в Івано- Франківську ніхто голосувати за цю силу більше не буде. Це такі самі гниди як ПР, Наша Україна, Рух і т.д. Пропонуємо перейменувати Свободу на: даю декілька варіантів - В.О.Сваволя, В.О.Сволота, В.О.Босота. А Івано-Франківську міську організацію Свобода перейменувати Івано- Франківське міське відділення ТЯГНИБАКСІВ. Ганьба Свободі!!! А відгатайте чому тепер Яникова прокуратура їх не чіпає ні за "ремонт" доріг, а ні за ЄРЦ, всі вони обєдналися "заради майбутнього". Свободу не спинити!!!
Cанітар 2012.05.02, 12:58
Ти вже сюди втік, шизику? Там ти водій, тут КОСМОС, а верещиш те саме. Сиди тихо, поки не довезуть тебе до дурки. Шприци готові і кашки дадуть.
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

784
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

603
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

9372 7
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2697 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1995
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2497

Як московити крали історію наших предків.

188

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

183

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

717

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

756
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

166
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

277
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

491
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

168
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

425
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

509
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

649 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5760
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

229
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

396
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

482
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

488