10 вересня з нагоди дня міста Надвірна міський голова Зіновій Андрійович, за поданням громадсько – політичної ради Надвірнянщини та інших організацій, оголосив рішення сесії Надвірнянської міської ради про присвоєння Степану Бандері, Роману Шухевичу , Степану Ленкавському та Петру Бобровському визнання їх почесними громадянинами міста Надвірна.
Внук Героя України Степана Бандери, який проживає в Канаді, Степан Бандера молодший направив вітання Надвірнянцям “Родина Бандер дякує громаді в Надвірні за ту честь та вшанування.”
11 вересня 20011р у м.Надвірна пройшли урочистості з посвяченням місця під майбутній пам’ятник Борцям за Волю України.
У багатолюдному дійстві взяли участь делегації від громад, духовенство, керівники міста та району. Перший камінь освятили свяченнослужителі Української православної та греко – католицьких церков району. Пішу ходу до місця майбутнього спорудження пам’ятника розпочали від пям’ятника Тарасу Шевченку. Колону очолили священнослужителі та хори. Далі вінки від громадсько – політичної ради Надвірнянщини та молода ” Просвіта”, сплетений з плодами Червоної калини. Курсанти військово – спортивного ліцею несли Прапор України Надвірнянської громади площею 72м.кв, який було освячено на день Державного Прапора 23серпня 2011р. За ними воїни УПА, представники влади, парафій, громадських та політичних обєднань, гості та запрошені, жителі краю.
Священнослужителі відправили молебель та спільно освятили місце – символічний перший камінь. Церковні хори, члени братства вояків УПА, члени ГО “Молода Просвіта”, Надвірнянського районного будинку культури організували святковий концерт. У своїх виступах співголови робочої групи – голови Надвірнянської РДА Володимир Калічко, районної ради ( він же голова робочої групи з будівництва пам’ятника ) Василь Попович, міської ради Зіновій Андрійович, громадсько – політичної ради Ярослав Лесюк, братства УПА, щиро подякували всечесним отцям за молебель та освячення і запевнили громаду району, що протягом 3-4 місяців, за результатами проведених конкурсних робіт, визначаться з видом пам’ятника та погодять з громадою і затвердять найкращий варіант Далі буде розроблено кошторисну вартість і збір коштів.
Кошти громада буде збирати у виді благодійних та добровільних внесків громад, громадсько-політичних об’єднань, маценатів, підприємців…так щоб до 70-річчя створення УПА, яке будемо святкувати в наступному році, відкрити і посвятити уже і сам пам’ятник. Така ціль і завдання громади.