БАЙДЕН, ТРАМП І УКРАЇНА.

В той час як позиція Байдена щодо України не викликає суперечок, позицію Трампа трактують по-різному.

Почнемо з Байдена:

«Сполучені Штати ніколи не визнають українську територію як щось інше, крім частини України. Російські референдуми є обманом – фальшивим приводом для спроби силою анексувати частини України, грубо порушуючи міжнародне право, в тому числі Статут ООН».

У відповідь на питання преси про те, чи повинна Україна поступитись територією, щоб досягнути миру, Байден відповів:

«Це їхня територія. Я не збираюсь говорити їм, що вони мають робити, а чого не мають».

«Від самого початку я казав і буду казати — нічого про Україну без України. Це їхня територія.»

«Ми ніколи не зупинимось і не втомимось підтримувати Україну. Бажання Путіна отримати нову землю провалиться, а бажання українського народу вистояти й мати свободу переможе»

«Сполучені Штати завжди поважатимуть міжнародно визнані кордони України. Ми і надалі підтримуватимемо зусилля України щодо відновлення контролю над своєю територією… санкції надають політичну та економічну підтримку незаконним спробам змінити статус території України.

Ми згуртуємо міжнародну спільноту, щоб засудити ці кроки та притягнути Росію до відповідальності… Ми продовжимо постачати Україні обладнанням, яке їй потрібне для самооборони, попри зухвалі спроби Росії перекроїти кордони свого сусіда.»

А про допомогу Україні сказав наступне:

«Ми виступили проти агресії Путіна. Ми стали на боці українського народу»

 «Ми будемо з вами стільки, скільки потрібно».

«Ми обіцяємо підтримувати потреби України зараз на полі бою і допомагати укріплювати їхнє військо протягом довгого часу».

«Як ми заявили у Вільнюсі, Україна стане членом НАТО, коли усі союзники погодяться і умови вступу будуть дотримані. Наразі ми маємо переконатися, що Україна переможе у війні.»

«Ми хочемо, щоб Україна перемогла у війні. Як я раніше говорив, перемога означає, що Україна — суверенна, незалежна держава, яка може захистити себе від агресії сьогодні, і здатна стримати подальшу агресію. Це наша мета».

«Якщо Конгрес не вживе термінових заходів у новому році, США не зможуть продовжувати відправляти зброю та життєво важливі системи ППО, необхідні Україні для захисту свого народу. Конгрес має зробити крок уперед і діяти без подальших зволікань... Ми не можемо підвести Україну. Історія суворо засудить тих, хто не відгукнеться на заклик волі»

Звертаючись до Конгресу, Байден нагадав, що на росії «святкували», коли республіканці заблокували допомогу Україні, і з цього приводу сказав таке:

«Якщо вас прославляють російські пропагандисти, можливо, настав час переосмислити те, що ви робите. Історія суворо судитиме тих, хто відвернеться від захисту свободи. Сьогодні на кону — свобода України». 

Тепер перейдемо до позиції Трампа.

Дональд Трамп у свій час долучився до допомоги в інтересах України і своїх європейських союзників, наприклад, у питанні зупинення будівництва Північного потоку–2 через санкції США і називав росію ворогом (хоча Ахмат Кадиров з сином Рамзаном також воювали з путіним, доки той їх не купив).

За повідомленням New York Times, після перемоги Трампа на виборах 2016 року, адміністрація Порошенка намагалась налагодити контакти з новим американським президентом. Тоді українському лідеру вдалося домогтися скасування мораторію на поставки летального озброєння Україні – і Київ отримав «Джавелін». Однією з причин таких досягнень нібито стала заморозка тодішнім генпрокурором України Юрієм Луценком справ, пов'язаних з розслідуванням Роберта Мюллера.

«Чи була „послуга за послугу“ зроблено прямо, і хто озвучив цей принцип – питання відкрите. Є переконливі непрямі докази, що свідчать про те, що Руді Джуліані під час його різних поїздок до України міг порушити це питання, що він був би вдячний, якби Україна припинила розслідування проти Пола Манафорта. Було добре відомо, що Україна була дуже зацікавлена в тому, щоб закупити „Джавелін“, 

– розповів Директор Центру Байдена Майкл Карпентер. Принаймні поставка „джавелінів“ співпала з цією історією.

Коли Зеленський у телефонній розмові з Трампом заїкнувся про те, що Україні потрібно більше летальної зброї, в тому числі  „Джавелінів“, Трамп одразу йому виставив умови: компромат на Байдена та розслідування українського втручання у вибори 2016 року (якого, звісно, не було). Під час телефонної бесіди, що відбулася 25 липня 2019 року, з українським президентом, Трамп пообіцяв Зеленському, що відносини між країнами покращаться, якщо Україна відновить розслідування у справі газової компанії Burisma, до якої причетний син головного конкурента Трампа на президентських виборах Джо Байден – Гантер. Щоб Зеленському краще думалося, Трамп заморозив надання $400 млн військової допомоги Україні.  

Завдяки санкціям США було дійсно зірвано будівництво газопроводу „Північний потік — 2“.  Європейські критики Трампа пояснюють це його бажанням збільшити продаж американського ЗПГ (зрідженого природнього газу).

Але нас цікавить конкретна позиція Трампа в контексті його ставлення до України і росії, до війни в цілому і до путіна, а також його пряма мова з цього приводу.

Як позиція Трампа виглядає зараз, розглянемо нижче.

Коли Трамп дав інтерв'ю поважному виданню Reuters, його журналісти загальний контекст висловлювань Трампа зрозуміли таким чином:  

"Сам Трамп запропонував кілька підказок про те, яку зовнішню політику він буде проводити наступного разу, окрім таких широких заяв, як завершення війни в Україні за 24 години.

Вісім європейських дипломатів, опитаних Reuters, заявили, що є сумніви щодо того, чи дотримуватиметься Трамп зобов'язання Вашингтона захищати союзників по НАТО, і гостро побоюються, що він припинить допомогу Україні на тлі її війни з Росією…

Чи продовжить Трамп життєво важливу підтримку США для України у її війні з Росією? Росія має особливе значення для європейських дипломатів у Вашингтоні, які намагаються підготуватися, як і його подальша прихильність НАТО. "Ходять чутки, що він хоче вивести США з НАТО або вийти з Європи, звичайно, це звучить тривожно. … Джон Болтон, третій радник Трампа з національної безпеки, який з тих пір став гучним критиком колишнього президента, сказав Reuters, що він вважає, що Трамп вийде з НАТО. Таке рішення стане приголомшливим для європейських країн, які вже майже 75 років залежать від гарантій колективної безпеки альянсу.

Щодо України Трамп не виключив, що київському уряду, можливо, доведеться поступитися деякими територіями росії, щоб зупинити війну, яка почалася з вторгнення російських військ в Україну 16 місяців тому. За його словами, якби він був президентом, усе було б "предметом переговорів", але українці, які вели активну боротьбу за захист своєї землі, "заслужили багато".

Трамп, на відміну від Байдена, ніде не відстоював територіальну цілісність України, а навпаки - пропонував формулу "мир в обмін на території" :

"Як мінімум, вони мали б укласти угоду. Вони могли б віддати Крим. Вони могли б зробити щось із НАТО, сказати — добре, ми не збираємося вступати до НАТО, і тоді б у них була б країна, бо я вважаю, Путін хотів досягти угоди"

"Були певні частини, Крим та інші частини країни, де багато людей очікували, що це може статися. Ви могли укласти угоду. Тож вони могли укласти угоду там, де зараз є менша територія, ніж уже захопила росією, чесно кажучи. І ви могли укласти угоду, тоді б ніхто не загинув. У них була б угода."

Отже, тут Трамп чітко висловлюється про те, що, якби Україна відразу капітулювала і підписала з путлєром перемир'я, то ніхто б не загинув, а Україна отримала б більше території, порівняно з тією, яку потім завоював путлєр і така позиція Трампа путлєра цілком влаштовує.

Таким чином, у загальному контексті позиція Трампа відома, — аби ніхто не загинув, треба йти на умови путіна, тому рашисти і в такому очікуванні його перемоги. Отож, вочевидь звідси виходить, що Трамп пропонує мир України з росією, коли Україні дістанеться більша частина своєї території. 

А це значить – капітуляція України на умовах путлєра, який хоче залишити за собою усі загарбані території і підписати перемир'я,  щоб у майбутньому захопити і інші території. І якщо після цього США ще й припинять допомогу, то так воно і буде.

В листопаді 2023р. в газеті Washington Post із посиланням на книгу журналіста Джонатана Карла "Втомились перемагати" була опублікована стаття про те, що колишній президент США Дональд Трамп щиро ненавидить  ситуацію навколо України, і радикально виступає проти фінансування Києва.

Приводом для таких заяв стала бесіда телеведучого Такера Карлсона з автором книги. Під час розмови Карлсон заявив, що Трамп — єдиний, хто розділяє його щиру ненависть до конфлікту на Україні.

"Я ненавиджу конфлікт на Україні більше всього на світі. І Трамп, напевно, єдина людина, яка з цим згідна", — цитує журналіст телеведучого.

На думку автора книги, експрезидент США налаштований проти України набагато більш радикально, ніж демонструє це на публіці.   

За три дні до повномасштабного вторгнення в Україну путлєр заявив про визнання "незалежності" угруповань "ЛДНР". Трамп охарактеризував це рішення як "геніальне".  На його думку, це стало "найсильнішою миротворчою силою", яку він бачив. За день до повномасштабного вторгнення він сказав:  

"Вчора я включив телевізор і сказав: "Це геніально!" Путін оголошує більшу частину України незалежною. О, це чудово ! Отже, Путін зараз називає великий шматок України "незалежною". Наскільки ж розумно це! Він має намір йти туди і стати миротворцем. Це найсильніша миротворча сила, яку я коли-небудь бачив. Цей хлопець дуже кмітливий.  Я дуже добре знаю Путіна, ми з ним не раз спілкувалися, я подобаюся йому, він подобається мені". 

Наступного дня після цього інтерв'ю почалося повномасштабне вторгнення того, хто  так подобається Трампу.

Ось як зраділи рашисти з цього приводу, лиш зауважили, що Трамп погано знає географію, коли каже "більшу частину": "Бывший президент США Дональд Трамп назвал гениальным и очень разумным решение президента России Владимира Путина признать независимость Донецкой и Луганской народных республик."

„Вчера я вошел и включил телевизор, и сказал: «Это гениально». Путин объявил большую часть Украины независимой. Это было замечательно“, — рассказал Трамп. Правда, при этом он проявил некоторое незнание географии, поскольку Донецкая и Луганская области занимают менее 10 процентов территории Украины, а ДНР И ЛНР контролируют лишь часть из них. Как обратил внимание Трамп, Путин намерен стать миротворцем„

 

***

Видання "The Economist" (Nov 30th 2023).

"Western governments insist they are as committed to Ukraine as ever. But polls around the world suggest that many doubt it. In America the Biden administration is struggling to make Congress release funding worth over $60bn. Next year"s election campaign will soon get in the way. If Donald Trump is elected president, having promised peace in short order, America could suddenly stop supplying weapons altogether. That would be a disaster."

Західні уряди наполягають на своїй відданості Україні, як і раніше. Але опитування в усьому світі показують, що багато хто сумнівається в цьому. В Америці адміністрація Байдена намагається змусити Конгрес виділити фінансування на суму понад 60 мільярдів доларів.

Виборча кампанія наступного року скоро стане на заваді. Якщо Дональда Трампа оберуть президентом, пообіцявши найближчим часом мир, Америка може раптово взагалі припинити постачання зброї. Це була б катастрофа."

Згідно з результатами голосувань у конгресі США, найбільше противників допомоги Україні серед республіканської партії, особливо у його трампівському крилі MAGA — Make America Great Again (англ. — "Зробімо Америку великою знову") — гасло кампанії, яке використовується в американській політиці та було популяризоване Дональдом Трампом у своїй президентській кампанії 2016 року.

Тепер порівняємо відношення Байдена і Трампа до путіна, коли журналісти задають прямі незручні запитання.

Ведучий ABC News Джордж Стефанопулос запитав Байдена.

"So you know Vladimir Putin. You think he"s a killer?"  "То ви знаєте Володимира Путіна. Ви вважаєте його вбивцею?"

На що той відповів прямо:

" I do," - " я так"

На запитання журналістів про події у Бучі, Байден сказав про Путіна:

"Він — воєнний злочинець"

В  ефірі телеканалу CNN Трампа запитали, чи вважає він Путіна злочинцем, на що Трамп відповів:

"Якщо ви скажете, що він воєнний злочинець, буде складніше укласти угоду про припинення війни".

Тоді, бажаючи порівняти позицію Байдена, який постійно говорить про перемогу України, журналісти запитали про це Трампа, на що той відповів:

"Я не думаю про це з погляду перемоги й поразки. Я думаю про те, як це врегулювати"

Експертка Білого дому з питань Росії Фіона Гілл, обговорюючи Путіна і Трампа, в інтерв'ю The Guardian сказала, що

"Очікування того, що Трамп повернеться, є для Путіна благом… він може цим пограти. Він може використати це як своєрідне попередження… налякати українців, європейців, решту світу. Путін досить упевнений, враховуючи його досвід спілкування з Трампом у минулому, що Трамп швидко спробує вирішити… війну в Україні на його користь.. росія хотіла б, щоб це покінчилося, але повністю на умовах Путіна: без повернення територій, з можливістю чинити тиск на Україну в довгостроковій перспективі і, звичайно, без репарацій".

А ось що з цього приводу з великими сподіваннями на перемогу Трампа пишуть рашистські ЗМІ:

       

                               Такі ж самі надії рашисти покладають і на республіканську партію Трампа:

Отже, на відміну від Байдена, Трамп жодного разу не висловився про перемогу України у війні, чи про підтримку "стільки, скільки буде потрібно", чи про відновлення територіальної цілосності України.

Натомість він в одних випадках втікав від прямих відповідей на питання журналістів, в інших випадках говорив розмитими фразами про швидке закінчення війни за 24 години, не уточнюючи, як саме він хоче це зробити, і не пояснюючи, чому він її не закінчив за 24 год. тоді, коли був президентом, з огляду на те, що війна по суті триває з 2014 року. В інших випадках однозначно пропагував капітуляцію України на умовах путіна за формулою "мир в обмін на території", тому останнє якраз і свідчить про те, яким чином Трамп швидко хоче закінчити війну, а найшвидший шлях досягти цього за такою формулою — це повне припинення військової підтримки України.  

Трампісти часто у якості аргументації наводять приблизно такий приклад: 

"Президент — Байден, більшість у сенаті — демократи, глава Пентагону призначений Байденом... то чому ж тоді у провалах допомоги Україні винні трампісти?"

Відповідь тут така: Подібна "логіка" – від незнання нюансів. Питання допомоги залежить переважно від очолюваної трампістом Майком Джонсоном нижньої палати Конгресу (палати представників), яка виділяє на це гроші, а не від перелічених вище осіб. І що б там не ухвалювали Байден, демократи Сенату чи голова Пентагону — допомоги не буде, якщо на це не будуть виділені гроші палатою представників і якщо на це не погодяться республіканці цієї палати включно з трампістським антиукраїнським рухом MAGA з їхніми гаслами "Ні центу допомоги Україні". Звичайно, серед республіканців є не лише упороті трампісти, але й прихильники допомоги Україні, проте і вони під впливом Трампа не хочуть голосувати за допомогу Україні окремим пакетом. Тому демократам нижньої палати, щоб домогтися голосування на користь України, доведеться йти на поступки республіканцям у питаннях їхніх внутрішньоамериканських вимог, які, безперечно, важливі для США, бо проблема емігрантів справді суттєва. Тому Україна тут – заручниця республіканців. Отже, від перелічених  трампістами у якості аргументу чиновників та сенаторів, залежить мало. 

У своєму Різдвяному привітанні в мережі Truth Social Дональд Трамп побажав неназваним "головорізам" всередині країни (очевидно на адресу Байдена і демократів)  "гнити в пеклі" разом "зі своєю Україною/Росією/Ізраїлем... та іншими "проблемами"...

На відміну від проклять Трампа, привітання Байдена було позитивним і християнським: "Цього Різдвяного вечора я бажаю вам і вашій родині, щоб ви приділили кілька хвилин тихим роздумам і відчули ту тишу, яка є центром Різдвяної історії. Бажаю знайти спокій у тиху ніч і відчути тепло від оточуючих".

Вибори в США і Україна.

В листопаді цього року відбудуться вибори президента США.  Згідно з опитуваннями The Wall Street Journal (кінець листопада – початок грудня) Байден відстає у рейтингу від Трампа на 4%. Серед найбільших претензій до Джо Байдена, які висунули виборці — це слабке знання в економіці та його поважний вік. І якщо з економічними питаннями чинний президент ще може дати раду, щоб догодити електорату, то з роками нічого не вдієш.

Колишні та теперішні помічники Трампа заявляють, що у разі перемоги Трампа, він призначить лояльних людей на ключові посади в Пентагоні, Державному департаменті та ЦРУ, щоб змінити політику США щодо Китаю, НАТО та України. Однак, тут є нюанси. Трамп знаходиться під слідством по багатьох кримінальним статтям. Для прикладу, Верховний суд Колорадо вилучив Трампа із списку кандидатів на пост президента США 2024 року у республіканських праймеріз (тип голосування, у якому обирається один кандидат від партії) у штаті Колорадо. Суд постановив, що Трамп не є прийнятним кандидатом у президенти через його через роль у штурмі Капітолію 6 січня 2021 року. Якщо апеляція не відхилить рішення суду, це може  позначитись на результатах виборів. До того ж, ще невідома доля інших кримінальних проваджень.

 Україну і Європу також хвилює позиція Трампа щодо майбутнього НАТО. У своїй книзі 2000 року "Америка, на яку ми заслуговуємо", Трамп писав, що "відступ з Європи заощадить нашій країні мільйони доларів на рік". Ставши президентом, він неодноразово загрожував виходом Сполучених Штатів із альянсу, а це є в інтересах путлєра. 

У виданні "Politico" говориться про те, як єврокомісар Террі Бретон зазначив, що був свідком, коли Трамп під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі у 2020 році главі Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн заявив таке (цитата):

"Ви повинні розуміти, що якщо на Європу нападуть, ми ніколи не прийдемо вам на допомогу і не підтримаємо вас... До речі, НАТО мертве, і ми підемо, ми вийдемо з НАТО."

Тут напрошується питання:  Якщо Трамп при нападі рашистів на Європу не готовий захищати своїх союзників по НАТО і готовий порушити 5 статтю Статуту НАТО, або просто вийти з НАТО, то як він може захищати Україну? 

Путлєр мріє про це.  Зараз рашистські пропагандисти з великою надією заявляють, що після перемоги Трампа США можуть припинити підтримувати Європу і навіть вийти зі складу НАТО (цитата):

"На это намекает предвыборная программа Трампа, в которой сказано, что "мы закончим процесс, который мы начали в прошлый раз, — процесс переоценки задач и предназначения" Североатлантического альянса", "Если экс-президент США Дональд Трамп снова займет пост главы Штатов, то понизится значимость поддержания НАТО в боеспособном состоянии".

А тепер, на передвиборчому мітингу в штаті Айова, Трамп нагадав свій діалог з одним із глав країни НАТО:

 "Пам'ятаю, як глава однієї країни підвівся і сказав: "Скажіть, якщо Росія атакує мою країну, вас там не буде?". Правильно, це я й маю на увазі, я не захищатиму вас і не даватиму грошей ".

Потім він назвав цю репліку просто шантажем, щоб Європа платила більше внесків, тому зрозуміти, що коїться у голові Трампа важко, оскільки більшість висловлювань, що характеризують його позицію, є розмитими, а інколи навіть провокативними і небезпечними як для України, так і для всього світу, крім рашистської федерації та її союзників.   


11.01.2024 Ярослав Івашин 2157
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1583
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1020
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1280 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3745 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33874
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2837

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

358

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

754

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1699

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1070
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

634
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

512
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

889
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1988
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12205
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1500
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1283
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

542
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

256
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

324
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

371
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1263