Бабло переможе зло або нащо писати ЦЕ

 

Тут сувид скрізь. Він ходить по росі.

Учора він прикинувся сосною.

То коней напуває у Десні,

а то як грім, гуркоче за Десною.

Л Костенко,  «Сувид»

 

От Я часто задумуюся...ну як часто? Та деколи буває...Задумуюся над однією штукою - «Шо то є сучасна література (не тільки українська), чи є Вона мистецтвом і чи Є узагалі????????»

 

Кожен …, хто закінчив хоч би одинадцять класів і вміє так-сяк писати, читати і рахувати (ну хоч би гроші), лізе туди, куди не треба, лізе в іншу площину буття, де колись сиділи на хмарах з арфами у руках справжні поети, письменники, мислителі…

 

Ці люди вважалися іншою кастою. Недоторкані, інопланетяни, прокажені. Називайте як собі схочете. Але я веду до того, шо вони не відволікалися на якісь буденні справи, не будували, не воювали, не продавали. Вони ПИСАЛИ. Душею, серцем…

 

 А шо ми маємо?

 

Сьогодні усі вважають за потрібне висловити свою думку письмово і так, щоб й інші прочитали. Слава, повага, гроші.

- Дивіться, я письменник! Курва…

А візьмеш ту брошуру в руки, відкриєш…а там…Спробую поділити цих «писак» на групи і попробуєм зорієнтуватися і розібратися в тому.

 

  • Група нумбер один. Домогосподарки з двома, трьома і більше освітами

 

Ці сидять дома. Дивляться «па тєліку» мильні опери або  читають «женскіє романи пра любофь» і ревуть (б-р-р-р. Аж нудить, як уявляю ).

А потім шось їм там не подобається або просто МАЛО.

І сідають ці тьотінькі папір переводити тонами на радість іншим колєгам домогосподаркам-письменницям.

А інші думають: «Курва, а я шо, гірша?». І знов по новій.

Діти тим часом з голоду пухнуть, мужики по бабам, як таргани розбігабться…))))

 

  • Група нумбер цвай. То шо від совка на згадку лишилося

 

Політики, інтілігєнція, вчені, викладачі вузів і не вузів. Короче старі маразматики, котрим далеко за 50, але «ми ше не всьо сказали», «Ми вам покажем кузькіну…»

 

  • Трета група то є люди, шо їх життя на узбіччя викинуло

 

Якби сказав мій один знайомий «ЛЮДІШКІ».

Цим нічого не залишається окрім як винити усіх і вся за свої помилки та проблеми.

Виливати помиї на всьо шо дихає і рухається – ото є їхній девіз.

Може хай самі спочатку в них викупаються, га?

 

  • Група четверта і мабуть остання

 

Теперішня молодь. Модна і просунута. Юнацький максималізм, сльози й соплі, наркота і томик Борхеса, фрі-лав і дешевий портвейн на вокзалі посеред ночі, палатка-МІВІНА-дві-гривні-тринадцять-копійок-на-двох…і незмінний меч в руках та ціла купа всього незробленого і несказаного.

Їх багато, але… Головне що вони живуть вже у ВІЛЬНІЙ ТА НЕЗАЛЕЖНІЙ. Де є вибір і водночас і нема. Де на роботу беруть тільки з досвідом роботи. А де ж його взяти, не підкажете, нє?

 

  • Група п’ята. ОСТАННЯ (чесно)

 

Усіх кого забув і тим самим образив. Вибачте....

Як же то всьо робиться? Написав—відніс куда тре—видали—продали—написав…

А наш же читач, він як? Дурний. Все схаває. Тут головне подача, ПІАР.

Для прикладу - діФчина з обкладинки глянцу, співачка, мадель, міс Великій Цуцилів і тут на тобі — читай. Бігом. Багато. То цікаво. Я сама писала. Чесно. Не вірите? Спитайте моєї мами. Вона бачила…

Бабло, бабло і ше раз бабло. Шоб усім на всьо стало. Бабло переможе зло! Так?!

Хто винен? А ми самі і винні. Кожен з нас і всі разом. А ніхто не винен. Значить так мало бути. Шуфрич.

От десь тут і треба шукати якийсь вихід, причину.

Цікаво, а вони хоч самі то читають мазню свою?

Чи як в тому анекдоті про українських бізнесменів, які водяру нашу курва роблять, своїм продають і заграницю возять. А бухають французькі вина і коняки, мол "не доросли ми ше, шоб таке робити".

Знаєте, я тіки тепер доїхав шо я курва тоже "писака" виявляється. І тоже хочу шоб мене читали і розуміли...Може не так це і погано?

А шо, ви мовчите?

Бо я закінчив одинадцять класів, університет...вмію писати, читати і рахувати гроші і мені є шо всім сказати. ЧИТАЙТЕ!!!!


19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

778
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

775
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1590
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2215
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4194 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3197

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

196

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

425

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

367

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

837
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

606
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

650
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

936
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1046
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

653
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6238
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1730
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31743 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1511
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

740 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

700