Ажіотаж

Поки перейдемо до політики, зачепимо іншу тему. Прийшла весна.

У значно більших об'ємах, ніж восени, коли менше сонця, тепла, сиро, багато  громадян, не маючи інших варіантів, ризикуючи бути оштрафованими, спалюють минулорічне листя, обрізані гілки. До них можна мати претензії за нанесення шкоди довкіллю, однак треба сказати і інше набагато серйозніше.

Україна, для збільшення доходів бюджету та утримання установ, що мають відношення і функцію контролю за збереженням довкілля, через них  застосовує штрафні санкції, систематично підвищує їх рівень, і не тільки у цій сфері. Виникає питання, а де контроль, відшкодування збитків, притягнення до відповідальності за втрати державного та приватного майна, коли горять стратегічні військові склади, заводи і фабрики та інші об'єкти  суб'єктів підприємництва. Крім того, такі процеси  завдають набагато більше шкоди громадянам, довкіллю.

Ще одна тема. При створенні в останні роки, навіть не повністю заселених  гетто, як у центральних так і на околицях міст та селищ, особливо у великих та обласних центрах, виникла інша гостра проблема, не кажучи про техногенні ситуації. Це наявність фантастичної кількості автотранспорту не тільки на дорогах і вулицях але, що набагато гірше, на подвір'ях, тротуарах, навіть на клумбах (скоро навіть і на балконах). Вони цілодобово знаходяться під вікнами житлових будинків, викидають у навколишнє середовище і вікна громадян отруєні наслідки переробки паливно-мастильних матеріалів. В цьому аспекті не слід забувати про аварійні ситуації, якими кишать засоби масової інформації, на рівні із політикою.

Назване - проблема громадян, які дихають отруєними газами і тих, хто має і не має транспортних засобів, особливий негатив для дітей, потребує вирішення. При цьому, не чути від державних діячів, політиків, які знаходяться у цьому ж середовищі, і йдучи до влади обіцяють гори й доли, а тепер розпоряджаються державними коштами, ідеології створення програм облаштувань навколо населених пунктів відповідних автостоянок, як у цивілізованих країнах світу, зокрема Європи (де біля висотних будинків немає авто) куди, судячи із політичних заяв ми уже втілились, крім НАТО, де лишилось "небагато". Легше роздавати землі, в тому числі сільськогосподарського призначення під забудову, маючи преференції з різних сторін.

Вигідніше систематично вводити, підвищувати різні штрафи за порушення, для одержання доходів бюджетів, не кажучи про завищені тарифи на енергоносії.

Будучи на останньому місці у Європі за рівнем життя населення, не забезпечуючи для багатьох мінімальний соціальний захист,  українська влада хвалиться про ріст ВВП (валового внутрішнього продукту), середньої зарплати, доходів громадян. Ріст ВВП ніхто прозоро не пояснює, тобто, якщо за рахунок економіки, то де цифри, дані про збільшення об'ємів виробництв і послуг (не товарообороту за рахунок підвищення цін) у натуральних показниках.

А якщо у грошових показниках за рахунок збільшення податків і зборів, що вводяться штучно, зокрема акцизного збору і податку на додану вартість, митних зборів, а також, як вказано вище, тарифів і штрафів тощо. Це не ріст ВВП  та  економіки у гривневих показниках, а не у натуральних  об'ємах, як вказано вище. Зрозуміло, чому суспільству не надається така інформація, бо тоді ріст названих показників залишиться на рівні полум'яних заяв, а не здобутків.

Ріст доходів громадян, про джерела, яких  нам не пояснюють, логічно за рахунок підвищення  зарплати працівникам бюджетної сфери (пенсій не всім категоріям) органів місцевого самоврядування, де ці процеси використання бюджетних коштів держава віддала їм на самоплив, не обмежуючи додаткові виплати понад посадові оклади, визначені законодавством. Основне,  не контрольоване підвищення зарплати відбувається керівним працівникам цих органів і вона сягає від 200 до понад 600 тис.грн за рік. Тобто у багатьох місячна зарплата набагато перевищує річну пенсію громадян, які одержують, наприклад, 3 тис.грн у місяць. Які заслуги перед зубожілим суспільством, щоб самим для себе визначати і одержувати таку заробітну плату. За рахунок стягнення  податків і зборів, завищених  тарифів, тих же штрафів із населення. От Вам ріст доходів і "середня температура по лікарні". В той самий час на останній погоджувальній Раді  із уст першого Віце-прем'єр  міністра  С.Кубіва  прозвучав заклик про об'єднання для боротьби з бідністю,  правда невідомо кого з ким, як підтвердження низького рівня життя громадян, власне, самою владою.

Слава Богу, що посадовці змушені подавати декларації, хоч щодо офіційних доходів, бо добились рішення Конституційного суду, де у суддів також немалі здобутки,  не вносити інші  наявні статки, крім офіційних доходів. Зрозуміло, що Верховна Рада не прийме до чергових виборів законопроекту Президента про відновлення попереднього порядку внесення у декларації усіх наявних  активів і не тільки офіційних. Для чого до виборів показувати все, крім і так захмарних зарплат знаючи, що народ не сприйме і заблокує обрання депутатами. Бажання залишитись при владі надалі - вище фарисейського патріотизму.

Аналізуючи теперішній рівень зарплати високопосадовців, багато колишніх державних службовців, виконуючи Закон про заборону займатись підприємницькою діяльністю жаліють, що не займались, маючи набагато нижчу зарплату, ніж зараз подібні або нижчі за посадами. Держава пошила їх у дурні, зважаючи навіть на незаконну заборону перерахунків пенсій при підвищенні зарплати в бюджетній сфері за останні роки.

Слід зазначити, що підвищення доходів і середньої зарплати об'єктивно  відбувається в інших сферах за рахунок росту цін на товари, роботи, послуги, що надаються суб'єктами підприємництва, знову ж таки не росту економіки, а  внаслідок інфляції, неконтрольованої рентабельності, запровадження державою вищого рівня мінімальної зарплати, з одночасним одержанням більших доходів і коштів, що відраховуються у соціальні фонди та бюджети у вигляді податків.

У продовження теми попередньої статті відносно оподаткування доходів заробітчан. Це поставить на коліна Україну і не збагатить через різке зниження інвестицій. Зокрема, негативно вплине на будівельний бізнес, торгівлю, де зменшиться товарооборот, туристичний бізнес, банківську систему, навчання дітей, лікування хворих і найприкріше негативно вплине на психологію мислення тих, хто відірваний від родин, кров'ю і потом заробляє ці кошти у світах і тих, хто знаходиться на Батьківщині. Значна частина цих коштів залишиться за кордоном та зміцнить їхню економіку внаслідок того ж самого товарообороту (можливо човникового), банківської системи, вплине позитивно на рівень життя мешканців тих країн тощо.

І знову епілог. Тепер після першого туру Президента, хто з них би їх не виграв, нарешті змушена буде проявитись державницька жорстка ідеологія парламентсько-президентської республіки в особі Верховної  Ради України. Це позитивний шанс, чого до тепер не було, конституційно керувати державою в межах найвищих повноважень.

Якщо стане Президентом теперішній лідер, як би політики не вважали, що проросійський, Він змушений буде діяти в інтересах України. В іншому випадку йому, через певний час може бути  оголошений імпічмент у разі не виправдання політики національних інтересів України.

В іншому варіанті, продовження президентства теперішнім, у якійсь мірі дає йому гарантію певного спокою до парламентських виборів восени, маючи більшість у Верховній Раді. Після виборів така гарантія відносна, не знаючи, які політичні сили прийдуть. У разі не сприйняття попередньої і теперішньої політики, аналізу процесів у суспільстві, нова Верховна Рада може прийняти аналогічне рішення, назване вище.

Відносно імпічменту. Треба прийняти спрощений Закон, оскільки процедура є, але така, що її складно виконати. Крім того, слід зняти недоторканість, щоб відділити від парламенту в нинішніх українських умовах не наказуємі  бізнес і злодійство. Одна із відповідей. Хто прийшов до влади після Майдану, чому із 2014 року ці політичні, обов'язкові догми не врегульовані?

Зараз у незвичайній політичній лихоманці, особливо з боку влади, що уже видно після першого туру виборів, своє слово має сказати і суспільство. Щодо рекламних передвиборчих  шоу - дебатів, може не треба, як кажуть у народі  "публіки"  у час, коли скромні Герої вмирають за Батьківщину.


10.04.2019 Костишин Антон 13269
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

777
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

774
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3195

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699