Ажіотаж

Поки перейдемо до політики, зачепимо іншу тему. Прийшла весна.

У значно більших об'ємах, ніж восени, коли менше сонця, тепла, сиро, багато  громадян, не маючи інших варіантів, ризикуючи бути оштрафованими, спалюють минулорічне листя, обрізані гілки. До них можна мати претензії за нанесення шкоди довкіллю, однак треба сказати і інше набагато серйозніше.

Україна, для збільшення доходів бюджету та утримання установ, що мають відношення і функцію контролю за збереженням довкілля, через них  застосовує штрафні санкції, систематично підвищує їх рівень, і не тільки у цій сфері. Виникає питання, а де контроль, відшкодування збитків, притягнення до відповідальності за втрати державного та приватного майна, коли горять стратегічні військові склади, заводи і фабрики та інші об'єкти  суб'єктів підприємництва. Крім того, такі процеси  завдають набагато більше шкоди громадянам, довкіллю.

Ще одна тема. При створенні в останні роки, навіть не повністю заселених  гетто, як у центральних так і на околицях міст та селищ, особливо у великих та обласних центрах, виникла інша гостра проблема, не кажучи про техногенні ситуації. Це наявність фантастичної кількості автотранспорту не тільки на дорогах і вулицях але, що набагато гірше, на подвір'ях, тротуарах, навіть на клумбах (скоро навіть і на балконах). Вони цілодобово знаходяться під вікнами житлових будинків, викидають у навколишнє середовище і вікна громадян отруєні наслідки переробки паливно-мастильних матеріалів. В цьому аспекті не слід забувати про аварійні ситуації, якими кишать засоби масової інформації, на рівні із політикою.

Назване - проблема громадян, які дихають отруєними газами і тих, хто має і не має транспортних засобів, особливий негатив для дітей, потребує вирішення. При цьому, не чути від державних діячів, політиків, які знаходяться у цьому ж середовищі, і йдучи до влади обіцяють гори й доли, а тепер розпоряджаються державними коштами, ідеології створення програм облаштувань навколо населених пунктів відповідних автостоянок, як у цивілізованих країнах світу, зокрема Європи (де біля висотних будинків немає авто) куди, судячи із політичних заяв ми уже втілились, крім НАТО, де лишилось "небагато". Легше роздавати землі, в тому числі сільськогосподарського призначення під забудову, маючи преференції з різних сторін.

Вигідніше систематично вводити, підвищувати різні штрафи за порушення, для одержання доходів бюджетів, не кажучи про завищені тарифи на енергоносії.

Будучи на останньому місці у Європі за рівнем життя населення, не забезпечуючи для багатьох мінімальний соціальний захист,  українська влада хвалиться про ріст ВВП (валового внутрішнього продукту), середньої зарплати, доходів громадян. Ріст ВВП ніхто прозоро не пояснює, тобто, якщо за рахунок економіки, то де цифри, дані про збільшення об'ємів виробництв і послуг (не товарообороту за рахунок підвищення цін) у натуральних показниках.

А якщо у грошових показниках за рахунок збільшення податків і зборів, що вводяться штучно, зокрема акцизного збору і податку на додану вартість, митних зборів, а також, як вказано вище, тарифів і штрафів тощо. Це не ріст ВВП  та  економіки у гривневих показниках, а не у натуральних  об'ємах, як вказано вище. Зрозуміло, чому суспільству не надається така інформація, бо тоді ріст названих показників залишиться на рівні полум'яних заяв, а не здобутків.

Ріст доходів громадян, про джерела, яких  нам не пояснюють, логічно за рахунок підвищення  зарплати працівникам бюджетної сфери (пенсій не всім категоріям) органів місцевого самоврядування, де ці процеси використання бюджетних коштів держава віддала їм на самоплив, не обмежуючи додаткові виплати понад посадові оклади, визначені законодавством. Основне,  не контрольоване підвищення зарплати відбувається керівним працівникам цих органів і вона сягає від 200 до понад 600 тис.грн за рік. Тобто у багатьох місячна зарплата набагато перевищує річну пенсію громадян, які одержують, наприклад, 3 тис.грн у місяць. Які заслуги перед зубожілим суспільством, щоб самим для себе визначати і одержувати таку заробітну плату. За рахунок стягнення  податків і зборів, завищених  тарифів, тих же штрафів із населення. От Вам ріст доходів і "середня температура по лікарні". В той самий час на останній погоджувальній Раді  із уст першого Віце-прем'єр  міністра  С.Кубіва  прозвучав заклик про об'єднання для боротьби з бідністю,  правда невідомо кого з ким, як підтвердження низького рівня життя громадян, власне, самою владою.

Слава Богу, що посадовці змушені подавати декларації, хоч щодо офіційних доходів, бо добились рішення Конституційного суду, де у суддів також немалі здобутки,  не вносити інші  наявні статки, крім офіційних доходів. Зрозуміло, що Верховна Рада не прийме до чергових виборів законопроекту Президента про відновлення попереднього порядку внесення у декларації усіх наявних  активів і не тільки офіційних. Для чого до виборів показувати все, крім і так захмарних зарплат знаючи, що народ не сприйме і заблокує обрання депутатами. Бажання залишитись при владі надалі - вище фарисейського патріотизму.

Аналізуючи теперішній рівень зарплати високопосадовців, багато колишніх державних службовців, виконуючи Закон про заборону займатись підприємницькою діяльністю жаліють, що не займались, маючи набагато нижчу зарплату, ніж зараз подібні або нижчі за посадами. Держава пошила їх у дурні, зважаючи навіть на незаконну заборону перерахунків пенсій при підвищенні зарплати в бюджетній сфері за останні роки.

Слід зазначити, що підвищення доходів і середньої зарплати об'єктивно  відбувається в інших сферах за рахунок росту цін на товари, роботи, послуги, що надаються суб'єктами підприємництва, знову ж таки не росту економіки, а  внаслідок інфляції, неконтрольованої рентабельності, запровадження державою вищого рівня мінімальної зарплати, з одночасним одержанням більших доходів і коштів, що відраховуються у соціальні фонди та бюджети у вигляді податків.

У продовження теми попередньої статті відносно оподаткування доходів заробітчан. Це поставить на коліна Україну і не збагатить через різке зниження інвестицій. Зокрема, негативно вплине на будівельний бізнес, торгівлю, де зменшиться товарооборот, туристичний бізнес, банківську систему, навчання дітей, лікування хворих і найприкріше негативно вплине на психологію мислення тих, хто відірваний від родин, кров'ю і потом заробляє ці кошти у світах і тих, хто знаходиться на Батьківщині. Значна частина цих коштів залишиться за кордоном та зміцнить їхню економіку внаслідок того ж самого товарообороту (можливо човникового), банківської системи, вплине позитивно на рівень життя мешканців тих країн тощо.

І знову епілог. Тепер після першого туру Президента, хто з них би їх не виграв, нарешті змушена буде проявитись державницька жорстка ідеологія парламентсько-президентської республіки в особі Верховної  Ради України. Це позитивний шанс, чого до тепер не було, конституційно керувати державою в межах найвищих повноважень.

Якщо стане Президентом теперішній лідер, як би політики не вважали, що проросійський, Він змушений буде діяти в інтересах України. В іншому випадку йому, через певний час може бути  оголошений імпічмент у разі не виправдання політики національних інтересів України.

В іншому варіанті, продовження президентства теперішнім, у якійсь мірі дає йому гарантію певного спокою до парламентських виборів восени, маючи більшість у Верховній Раді. Після виборів така гарантія відносна, не знаючи, які політичні сили прийдуть. У разі не сприйняття попередньої і теперішньої політики, аналізу процесів у суспільстві, нова Верховна Рада може прийняти аналогічне рішення, назване вище.

Відносно імпічменту. Треба прийняти спрощений Закон, оскільки процедура є, але така, що її складно виконати. Крім того, слід зняти недоторканість, щоб відділити від парламенту в нинішніх українських умовах не наказуємі  бізнес і злодійство. Одна із відповідей. Хто прийшов до влади після Майдану, чому із 2014 року ці політичні, обов'язкові догми не врегульовані?

Зараз у незвичайній політичній лихоманці, особливо з боку влади, що уже видно після першого туру виборів, своє слово має сказати і суспільство. Щодо рекламних передвиборчих  шоу - дебатів, може не треба, як кажуть у народі  "публіки"  у час, коли скромні Герої вмирають за Батьківщину.


10.04.2019 Костишин Антон 13053
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2007
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1879
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1878
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5572 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2170 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1531

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

771

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

835

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1044

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1022
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1794
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3701
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10286
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26175
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10211 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7738
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

920
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

254
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

283
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

403
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1305
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

903