Ажіотаж

Поки перейдемо до політики, зачепимо іншу тему. Прийшла весна.

У значно більших об'ємах, ніж восени, коли менше сонця, тепла, сиро, багато  громадян, не маючи інших варіантів, ризикуючи бути оштрафованими, спалюють минулорічне листя, обрізані гілки. До них можна мати претензії за нанесення шкоди довкіллю, однак треба сказати і інше набагато серйозніше.

Україна, для збільшення доходів бюджету та утримання установ, що мають відношення і функцію контролю за збереженням довкілля, через них  застосовує штрафні санкції, систематично підвищує їх рівень, і не тільки у цій сфері. Виникає питання, а де контроль, відшкодування збитків, притягнення до відповідальності за втрати державного та приватного майна, коли горять стратегічні військові склади, заводи і фабрики та інші об'єкти  суб'єктів підприємництва. Крім того, такі процеси  завдають набагато більше шкоди громадянам, довкіллю.

Ще одна тема. При створенні в останні роки, навіть не повністю заселених  гетто, як у центральних так і на околицях міст та селищ, особливо у великих та обласних центрах, виникла інша гостра проблема, не кажучи про техногенні ситуації. Це наявність фантастичної кількості автотранспорту не тільки на дорогах і вулицях але, що набагато гірше, на подвір'ях, тротуарах, навіть на клумбах (скоро навіть і на балконах). Вони цілодобово знаходяться під вікнами житлових будинків, викидають у навколишнє середовище і вікна громадян отруєні наслідки переробки паливно-мастильних матеріалів. В цьому аспекті не слід забувати про аварійні ситуації, якими кишать засоби масової інформації, на рівні із політикою.

Назване - проблема громадян, які дихають отруєними газами і тих, хто має і не має транспортних засобів, особливий негатив для дітей, потребує вирішення. При цьому, не чути від державних діячів, політиків, які знаходяться у цьому ж середовищі, і йдучи до влади обіцяють гори й доли, а тепер розпоряджаються державними коштами, ідеології створення програм облаштувань навколо населених пунктів відповідних автостоянок, як у цивілізованих країнах світу, зокрема Європи (де біля висотних будинків немає авто) куди, судячи із політичних заяв ми уже втілились, крім НАТО, де лишилось "небагато". Легше роздавати землі, в тому числі сільськогосподарського призначення під забудову, маючи преференції з різних сторін.

Вигідніше систематично вводити, підвищувати різні штрафи за порушення, для одержання доходів бюджетів, не кажучи про завищені тарифи на енергоносії.

Будучи на останньому місці у Європі за рівнем життя населення, не забезпечуючи для багатьох мінімальний соціальний захист,  українська влада хвалиться про ріст ВВП (валового внутрішнього продукту), середньої зарплати, доходів громадян. Ріст ВВП ніхто прозоро не пояснює, тобто, якщо за рахунок економіки, то де цифри, дані про збільшення об'ємів виробництв і послуг (не товарообороту за рахунок підвищення цін) у натуральних показниках.

А якщо у грошових показниках за рахунок збільшення податків і зборів, що вводяться штучно, зокрема акцизного збору і податку на додану вартість, митних зборів, а також, як вказано вище, тарифів і штрафів тощо. Це не ріст ВВП  та  економіки у гривневих показниках, а не у натуральних  об'ємах, як вказано вище. Зрозуміло, чому суспільству не надається така інформація, бо тоді ріст названих показників залишиться на рівні полум'яних заяв, а не здобутків.

Ріст доходів громадян, про джерела, яких  нам не пояснюють, логічно за рахунок підвищення  зарплати працівникам бюджетної сфери (пенсій не всім категоріям) органів місцевого самоврядування, де ці процеси використання бюджетних коштів держава віддала їм на самоплив, не обмежуючи додаткові виплати понад посадові оклади, визначені законодавством. Основне,  не контрольоване підвищення зарплати відбувається керівним працівникам цих органів і вона сягає від 200 до понад 600 тис.грн за рік. Тобто у багатьох місячна зарплата набагато перевищує річну пенсію громадян, які одержують, наприклад, 3 тис.грн у місяць. Які заслуги перед зубожілим суспільством, щоб самим для себе визначати і одержувати таку заробітну плату. За рахунок стягнення  податків і зборів, завищених  тарифів, тих же штрафів із населення. От Вам ріст доходів і "середня температура по лікарні". В той самий час на останній погоджувальній Раді  із уст першого Віце-прем'єр  міністра  С.Кубіва  прозвучав заклик про об'єднання для боротьби з бідністю,  правда невідомо кого з ким, як підтвердження низького рівня життя громадян, власне, самою владою.

Слава Богу, що посадовці змушені подавати декларації, хоч щодо офіційних доходів, бо добились рішення Конституційного суду, де у суддів також немалі здобутки,  не вносити інші  наявні статки, крім офіційних доходів. Зрозуміло, що Верховна Рада не прийме до чергових виборів законопроекту Президента про відновлення попереднього порядку внесення у декларації усіх наявних  активів і не тільки офіційних. Для чого до виборів показувати все, крім і так захмарних зарплат знаючи, що народ не сприйме і заблокує обрання депутатами. Бажання залишитись при владі надалі - вище фарисейського патріотизму.

Аналізуючи теперішній рівень зарплати високопосадовців, багато колишніх державних службовців, виконуючи Закон про заборону займатись підприємницькою діяльністю жаліють, що не займались, маючи набагато нижчу зарплату, ніж зараз подібні або нижчі за посадами. Держава пошила їх у дурні, зважаючи навіть на незаконну заборону перерахунків пенсій при підвищенні зарплати в бюджетній сфері за останні роки.

Слід зазначити, що підвищення доходів і середньої зарплати об'єктивно  відбувається в інших сферах за рахунок росту цін на товари, роботи, послуги, що надаються суб'єктами підприємництва, знову ж таки не росту економіки, а  внаслідок інфляції, неконтрольованої рентабельності, запровадження державою вищого рівня мінімальної зарплати, з одночасним одержанням більших доходів і коштів, що відраховуються у соціальні фонди та бюджети у вигляді податків.

У продовження теми попередньої статті відносно оподаткування доходів заробітчан. Це поставить на коліна Україну і не збагатить через різке зниження інвестицій. Зокрема, негативно вплине на будівельний бізнес, торгівлю, де зменшиться товарооборот, туристичний бізнес, банківську систему, навчання дітей, лікування хворих і найприкріше негативно вплине на психологію мислення тих, хто відірваний від родин, кров'ю і потом заробляє ці кошти у світах і тих, хто знаходиться на Батьківщині. Значна частина цих коштів залишиться за кордоном та зміцнить їхню економіку внаслідок того ж самого товарообороту (можливо човникового), банківської системи, вплине позитивно на рівень життя мешканців тих країн тощо.

І знову епілог. Тепер після першого туру Президента, хто з них би їх не виграв, нарешті змушена буде проявитись державницька жорстка ідеологія парламентсько-президентської республіки в особі Верховної  Ради України. Це позитивний шанс, чого до тепер не було, конституційно керувати державою в межах найвищих повноважень.

Якщо стане Президентом теперішній лідер, як би політики не вважали, що проросійський, Він змушений буде діяти в інтересах України. В іншому випадку йому, через певний час може бути  оголошений імпічмент у разі не виправдання політики національних інтересів України.

В іншому варіанті, продовження президентства теперішнім, у якійсь мірі дає йому гарантію певного спокою до парламентських виборів восени, маючи більшість у Верховній Раді. Після виборів така гарантія відносна, не знаючи, які політичні сили прийдуть. У разі не сприйняття попередньої і теперішньої політики, аналізу процесів у суспільстві, нова Верховна Рада може прийняти аналогічне рішення, назване вище.

Відносно імпічменту. Треба прийняти спрощений Закон, оскільки процедура є, але така, що її складно виконати. Крім того, слід зняти недоторканість, щоб відділити від парламенту в нинішніх українських умовах не наказуємі  бізнес і злодійство. Одна із відповідей. Хто прийшов до влади після Майдану, чому із 2014 року ці політичні, обов'язкові догми не врегульовані?

Зараз у незвичайній політичній лихоманці, особливо з боку влади, що уже видно після першого туру виборів, своє слово має сказати і суспільство. Щодо рекламних передвиборчих  шоу - дебатів, може не треба, як кажуть у народі  "публіки"  у час, коли скромні Герої вмирають за Батьківщину.


10.04.2019 Костишин Антон 13113
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5201 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1837 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4047 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3172 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7962 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20295 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

277

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

819

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1913

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2392
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

188
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

695
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

478
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18382
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

977
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1216 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6100 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23392 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

294
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

992 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1178 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

498