Логістичні оператори, представники електронної комерції, дистриб'ютори, чи виробники часто стикаються з необхідністю швидкого та точного сортування замовлень для їх оперативної доставки клієнтам або партнерам.
Однак, ручне сортування при великих обсягах роботи стає вкрай неефективним через ймовірність помилок, затримок та додаткових витрат часу. Сьогодні можна бути незалежним від людського фактора, від циклічності кадрів, чи нестабільності на ринку праці. Все завдяки сучасним системам та програмному забезпеченню, які якісно та ефективно замінюють ручне виконання багатьох завдань. В цій статті розповімо про обладнання, яке повністю замінює візуальне сортування. Мова про систему Pick by Light, Put to Light.
Що це за продукт і які переваги він має?
Обладнання https://uislab.com/uk/products/sborka-zakazov/ pick by light, put to light — це одна з інноваційних систем сортування заснована на використанні світлових індикаторів та сканування. Візуально PTL — це модульний металевий стелаж, з багатьма комірками, кожна з яких обладнана індивідуальним світловим індикатором. Працівник, підходячи до стелажа, сканує товар і поміщає його у відповідну комірку над котрою загориться індикатор. Так само це працює й у зворотному порядку, коли потрібно забрати комплектуючи.
Ось, які основні функції виконує це обладнання:
- Відбір замовлень. Працівник отримує інформацію про необхідні товари для збирання замовлення. Також в комп’ютері можна переглянути, яка кількість товару ще є в комірчинах. Це дозволяє грамотно аналізувати власні запаси та вчасно їх поповнювати.
- Сортування товарів. PTL вказує на потрібні комірчини, куди потрібно помістити товар. Це дозволяє працівникам не зберігати у пам'яті багато інформації, а просто автоматично виконувати одні й ті ж дії.
- Обробка та контроль замовлень. Система відстежує переміщення товарів та контролює правильність складання замовлення.
Виходячи з цих функцій можна зробити висновки про переваги, які дає цей продукт.
- Відсутність людського фактора та помилок. Система автоматично направляє працівника до правильної комірчини, що виключає можливість помилок при сортуванні.
- Зниження залежності від кваліфікації персоналу. PTL дозволяє швидко навчати нових співробітників з мінімальними витратами часу та ресурсів.
- Швидка адаптація нових співробітників. Робота з PTL не вимагає складних навичок і дозволяє новачкам швидко увійти до процесу сортування.
Щоб освоїти систему достатньо пройти короткий інструктаж. Це дозволить керівникам позбутися залежності від певних фахівців, як от комірник, який інколи єдиний на складі знає де які комплектуючі знаходяться.
Автоматизація процесу сортування замовлень загалом має одні плюси. Ручне сортування часто призводить до помилок, які можуть бути критичними для бізнесу. Наприклад, неправильно сформоване замовлення може призвести до невдоволення клієнтів та додаткових витрат на повернення товару та компенсації. Крім цього автоматизовані системи сортування дають змогу виконати великий обсяг роботи за короткий час. Це особливо важливо у сучасному бізнесі, де швидкість виконання замовлень відіграє ключову роль у задоволенні клієнтів та конкурентоспроможності компанії.
Де застосовують це обладнання?
PTL широко використовується в різних галузях, де щоденно відбувається сортування замовлень, наприклад:
- Логістика: ця галузь першочергово інвестує у PTL через підвищений обсяг замовлень та необхідність їх швидкого сортування;
- електронна комерція: великі інтернет-магазини мають таку ж потребу у якісному та швидкому сортуванні, а особливо якщо обробляють щоденно сотні або й тисячі замовлень;
- банки та архіви: ці організації також почали застосовувати PTL для автоматизації сортування документації та різних матеріалів.
Окрім цього, сортувальні стелажі можна побачити на виробництвах, наприклад, на заводах де виготовляють різноманітне обладнання, освітлення, чи іншу продукцію для створення якої потрібно зібрати багато різних деталей та компонентів.
Скільки коштує система Pick by Light, Put to Light?
Ціна на систему PTL залежить від масштабу проєкту і включає вартість обладнання, програмного забезпечення, підключення системи та навчання персоналу. Складно назвати конкретну суму, адже вона може варіюватися не лише від функціонала та габаритів стелажа, а й від самого розробника. Варто лише зазначити, що вітчизняний продукт коштуватиме вдесятеро дешевше ніж іноземний. Також, як зазначають деякі українські розробники системи, наприклад, компанія UIS – інвестиція в цей продукт окуповується протягом першого року експлуатації.
Реклама