Атоми та Бог

 

 

Все розпочалось з Платона. Сократ принципово не фіксував струми думок для уникнення "повторення досвіду". Будь-який досвід варто заперечити, навіть власний. Навіть, якщо досвід глибокий та чудовий -його варто заперечити.
Заперечити й забути в досвіді Забуття. 
Ідеї для того й вигадали для більш спрощеного забування. Таке сумнівне враження, що усіляка філософія/ Новітнього часу й постмодерну та постнауки/ є розгалуженням й грою в бісер. Гра в бісер Гесе, хоча здебільшого є підозра на музичний інструмент. Простіше, звісно, зробити кроки в напрямках не тільки текстових візій, й суто іконічних-канонічних. Комусь було потрібно зробити мутагенез. Симбіози та перевтілення думок різних аспектів в окремі контексти окремих дискурсів, тому і є клондайк темної метафізики. Її теж варто призабувати, повільно та впевнено. 
Грецька культура, звісно цікава, як і епоха дивних схоластик, як і італійський Ренесанс чи Епоха Новітнього часу. Є окрема преамбула Вибору, вона суттєва, з огляду певних ситуацій та їхніх модифікацій.
Зрозуміло, що хтось когось ідеалізовував й з когось вибудовував Вавілонські вежі чи палаци з слонової кістки. Але Великі риби поїдають маленьких, каузально та перманентно. З Платона логічно вийшов Арістотель, а з них дивні схоластичні інтерпретації та симпатії окремих тлумачень, але сутність залишилась Мертвою. Мертва сутність речей й Явищ, в котрі за певною рецептурою вносяться окремі змісти й змісти-преамбули в залежності від політичних конструкцій й ситуативних фобій.
В Центрі центрів варто покласти Демокріта. 
Він запропонував атомістику. Але все насправді з ніг на голову. Протилежні полюси не притягуються, а якщо й це відбувається народжуються Великі риби й анаболіки Росту та зростання. Зараз можна просто померти й чим спокійніше, тим краще. Можна жити вічно й щасливо, в блаженному незнанні чи всезагальному та глибинному всезнанні. Сонце всеодно світитиме.. І місячне сяйво надихатиме.
Якщо розлянем схоластику, тоді варто врахувати, що церква зберегла більшість текстівта рукописів, незалежно від Речей та Ідей, чи тотальному зневірення існування одного в іншому. Речі вседно не отримали якісного розуміння, певне та деклароване для певного штибу та алхімій. Номіналізм Оккама завжди був в пріорітеті , як і всіма улюблений томізм. Фома був глибинний, тому головним є Заперечення знання. Він від нього героїчно відмовився, хоча й запізно...
Після томізму Відродження все ж таки повернулось до Платону. Тріумфально. Й заперечило томізм. За Платоном Буття /як Фактор/ має мету і цілі. Не факт, можливо й таємничі місії. Хоча потім Галілей те заперечив й навів на парадигму відсутності Цілей й самостійного існування буття. Добре- недобре, але синусоїда має певну магію ймагію спотворення чи окрилення. За Галілеєм Речі-буття нікуди не спрямовані й жодної Мети не мають. Не мають , і це добре, варто звичайно мати, тоді буде прозоріше й цікавіше.
Галілей дав імпульс Паскалю. Блез заперечив знання й згадав про Бога...
Про Бога варто згадувати...
Паскаль дав імпульс для Бекона. Бекон заговорив про Силу духу й Волі. Про агресію, яку добре розкриє свого часу Шпенглер, сидячи по ночам в бібліотеках з шаленою головною біллю. Біль -це щастя.
Фауст знав цю рецептуру. За Беконом меседж Знання як Феномену отримала логічний Статус. Це сила . Сила не Ньютонівська, суто демокрітовська. Демокріт з'явився знову у всій своїй красі та величі...
Бекон дав поштовх для Гобса. Томас об'єднав АтомиДемокріта в Спільноти й заклав цеглини Суспільства. Феномен суспільства. Агресивного й сповненого знання.
Гобс суспільними атомами змусив дати природу Декарту та його Тотальному Сумніву. Те саме Заперечення, лишень етичне й геометричне. 
Декарт теж згадав Бога, зрозумів його , як Причину, але не мету. Хоча кожна причина має каузистику та ціль...
Декарт був реально крутим філософом чи вченим Нового часу, хоча філософія завжди була зерном Наукової парадигми. Декарт сумнівався в атомах, але Ньютон роздивився Феномен з позицій взаємодії та Контакту. Створив окремі Закони. Можливо Ньютон був більш соціально адаптованим, чи просто грамотним євреєм. Хоча нічого з того тотально корисного, але закони Ньютон розробив з Центрів Платона й атомів Демокріта. 
Цікавим є феномен Архімеда, який об'єднав окремі Атоми в Форми та конкретні Фігури, як і Піфагор. У Піфагора все є зрозумілим, окрім того, чому все ж таки він та учні його Школи категорично не їли фасолі. Можливо Фасоль єтемною матерією. Хоча сам Піфагор та Демокріт були чаклунами й займались темною магією. От шарлатани. Але йюце цікаво, врешті. 
За Ньютоном крокував Спіноза, голандський єврей, хоча яка різниця , врешті, головним заробітком в нього було цілоденне шліфування лупи ....
Спіноза задекларував Бога як Центр всіх центрів. Бог є спільнотою атомів. Але природа їхньої взаємодії знаходиться за межами нашого розуміня, краще трикутники Архімеда та Піфагора. 
Потім епоха Юма. Він крайній скептик. Я теж. Юм мені особисто дуже приближений. 
Юм підсказав Гасенді, поки не пізно, легалізувати Атом, бо Бог стане більш феноменальним. 
Юм дав життя Локу. Лок Джон чи Джонні аналізує парадокси Суспільства й самі Фенномени агресії. Природу варто перемогти йБога також.... Лейбніц й відомі Монади. Монади Атоми. Й атоми та чи модуси та монади- від не тепло й ні холодно. Лейбніц створив передумови Феномену.
Й так до нескінченності. Бог , атоми та люди.
Варто це все розрізняти й не робити коктейлі...
Атоми люблять війну.
Ми в кімнаті, обскурі чи ковчезі Ноя. 
Ми врешті просто повбиваємо один одного...
Й це прекрасно.


26.03.2016 Роман Бончук 2539 0
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

311
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1704
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3158
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1142
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1168
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1203 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

243

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1116

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

943

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

415
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

328
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2488
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1239
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1316
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

548
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15178
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7478
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

336
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

643 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

466
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

383
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

472