Атоми та Бог

 

 

Все розпочалось з Платона. Сократ принципово не фіксував струми думок для уникнення "повторення досвіду". Будь-який досвід варто заперечити, навіть власний. Навіть, якщо досвід глибокий та чудовий -його варто заперечити.
Заперечити й забути в досвіді Забуття. 
Ідеї для того й вигадали для більш спрощеного забування. Таке сумнівне враження, що усіляка філософія/ Новітнього часу й постмодерну та постнауки/ є розгалуженням й грою в бісер. Гра в бісер Гесе, хоча здебільшого є підозра на музичний інструмент. Простіше, звісно, зробити кроки в напрямках не тільки текстових візій, й суто іконічних-канонічних. Комусь було потрібно зробити мутагенез. Симбіози та перевтілення думок різних аспектів в окремі контексти окремих дискурсів, тому і є клондайк темної метафізики. Її теж варто призабувати, повільно та впевнено. 
Грецька культура, звісно цікава, як і епоха дивних схоластик, як і італійський Ренесанс чи Епоха Новітнього часу. Є окрема преамбула Вибору, вона суттєва, з огляду певних ситуацій та їхніх модифікацій.
Зрозуміло, що хтось когось ідеалізовував й з когось вибудовував Вавілонські вежі чи палаци з слонової кістки. Але Великі риби поїдають маленьких, каузально та перманентно. З Платона логічно вийшов Арістотель, а з них дивні схоластичні інтерпретації та симпатії окремих тлумачень, але сутність залишилась Мертвою. Мертва сутність речей й Явищ, в котрі за певною рецептурою вносяться окремі змісти й змісти-преамбули в залежності від політичних конструкцій й ситуативних фобій.
В Центрі центрів варто покласти Демокріта. 
Він запропонував атомістику. Але все насправді з ніг на голову. Протилежні полюси не притягуються, а якщо й це відбувається народжуються Великі риби й анаболіки Росту та зростання. Зараз можна просто померти й чим спокійніше, тим краще. Можна жити вічно й щасливо, в блаженному незнанні чи всезагальному та глибинному всезнанні. Сонце всеодно світитиме.. І місячне сяйво надихатиме.
Якщо розлянем схоластику, тоді варто врахувати, що церква зберегла більшість текстівта рукописів, незалежно від Речей та Ідей, чи тотальному зневірення існування одного в іншому. Речі вседно не отримали якісного розуміння, певне та деклароване для певного штибу та алхімій. Номіналізм Оккама завжди був в пріорітеті , як і всіма улюблений томізм. Фома був глибинний, тому головним є Заперечення знання. Він від нього героїчно відмовився, хоча й запізно...
Після томізму Відродження все ж таки повернулось до Платону. Тріумфально. Й заперечило томізм. За Платоном Буття /як Фактор/ має мету і цілі. Не факт, можливо й таємничі місії. Хоча потім Галілей те заперечив й навів на парадигму відсутності Цілей й самостійного існування буття. Добре- недобре, але синусоїда має певну магію ймагію спотворення чи окрилення. За Галілеєм Речі-буття нікуди не спрямовані й жодної Мети не мають. Не мають , і це добре, варто звичайно мати, тоді буде прозоріше й цікавіше.
Галілей дав імпульс Паскалю. Блез заперечив знання й згадав про Бога...
Про Бога варто згадувати...
Паскаль дав імпульс для Бекона. Бекон заговорив про Силу духу й Волі. Про агресію, яку добре розкриє свого часу Шпенглер, сидячи по ночам в бібліотеках з шаленою головною біллю. Біль -це щастя.
Фауст знав цю рецептуру. За Беконом меседж Знання як Феномену отримала логічний Статус. Це сила . Сила не Ньютонівська, суто демокрітовська. Демокріт з'явився знову у всій своїй красі та величі...
Бекон дав поштовх для Гобса. Томас об'єднав АтомиДемокріта в Спільноти й заклав цеглини Суспільства. Феномен суспільства. Агресивного й сповненого знання.
Гобс суспільними атомами змусив дати природу Декарту та його Тотальному Сумніву. Те саме Заперечення, лишень етичне й геометричне. 
Декарт теж згадав Бога, зрозумів його , як Причину, але не мету. Хоча кожна причина має каузистику та ціль...
Декарт був реально крутим філософом чи вченим Нового часу, хоча філософія завжди була зерном Наукової парадигми. Декарт сумнівався в атомах, але Ньютон роздивився Феномен з позицій взаємодії та Контакту. Створив окремі Закони. Можливо Ньютон був більш соціально адаптованим, чи просто грамотним євреєм. Хоча нічого з того тотально корисного, але закони Ньютон розробив з Центрів Платона й атомів Демокріта. 
Цікавим є феномен Архімеда, який об'єднав окремі Атоми в Форми та конкретні Фігури, як і Піфагор. У Піфагора все є зрозумілим, окрім того, чому все ж таки він та учні його Школи категорично не їли фасолі. Можливо Фасоль єтемною матерією. Хоча сам Піфагор та Демокріт були чаклунами й займались темною магією. От шарлатани. Але йюце цікаво, врешті. 
За Ньютоном крокував Спіноза, голандський єврей, хоча яка різниця , врешті, головним заробітком в нього було цілоденне шліфування лупи ....
Спіноза задекларував Бога як Центр всіх центрів. Бог є спільнотою атомів. Але природа їхньої взаємодії знаходиться за межами нашого розуміня, краще трикутники Архімеда та Піфагора. 
Потім епоха Юма. Він крайній скептик. Я теж. Юм мені особисто дуже приближений. 
Юм підсказав Гасенді, поки не пізно, легалізувати Атом, бо Бог стане більш феноменальним. 
Юм дав життя Локу. Лок Джон чи Джонні аналізує парадокси Суспільства й самі Фенномени агресії. Природу варто перемогти йБога також.... Лейбніц й відомі Монади. Монади Атоми. Й атоми та чи модуси та монади- від не тепло й ні холодно. Лейбніц створив передумови Феномену.
Й так до нескінченності. Бог , атоми та люди.
Варто це все розрізняти й не робити коктейлі...
Атоми люблять війну.
Ми в кімнаті, обскурі чи ковчезі Ноя. 
Ми врешті просто повбиваємо один одного...
Й це прекрасно.


26.03.2016 Роман Бончук 2113 0
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1278
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2571
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2137
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2201
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6613 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2478 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

373

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1185

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1311

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1444
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

309
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

178
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

607
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

80
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26542
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

572
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10489 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

81
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

111
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

427
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

573
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

644