АТО без купюр. Прикарпатський військовий про моторошні реалії війни на Сході

 

 

«Фіртка» поспілкувалася з прикарпатським військовим, який пообіцяв розповісти правду про війну на Сході, але за умови, що його прізвище та ім’я залишаться невідомими. Боєць вважає, що вищому командуванню можуть на сподобатися його відповіді.

 

Доброго дня, розкажіть, будь ласка, про Ваші перші дні у зоні АТО? Що найбільше вразило Вас?

 

Нас привезли у район Станично-Луганськ, ближче до прикордонників. Там, ми стояли три кілометри від Російського кордону. Коли нас привезли на місце, ми бачили великі воронки і розуміли, що вони від градів, проте не було жодних осколків від ракет. Коли стали питати, де осколки та техніка, то нам сказали, що це не наше діло. Один з офіцерів потім розповів, що забрали все для того, щоб люди, які сюди прийдуть, не отримали страх від побаченого.

 

 У перший день ми стали окопуватися, земля там надзвичайно тверда та тяжка,  і вже після обіду ми почули вистріли з градів. Після першого обстрілу були тільки поранені, без вбитих. На другий день, коли нас знову обстрілювали, ми зв’язалися з прикордонниками і запитали, чому вони пропускають Російську техніку, а не знищують її? Відповідь була коротка: «У нас є наказ тільки спостерігати». При обстрілах у нас горіли штани, куртки, взуття…

 

Так ми простояли місяць… У нас був один танк, одна пушка та один міномет. Казали, що пізніше мала прибути артилерія та важка техніка, - проте ми їх не бачили.

 

Після одного з обстрілів ми прийшли подивитися може можна забрати щось з озброєння і були шоковані, коли побачили український танк 2013 року випуску.

Було дуже багато військових, які не здавалися у полон, просто зривали себе на місці. Коли до нього підходило 5-6 сепаратистів, він просто витягував гранати у дві руки, зривав зубами кільце і випускав на землю. Після цього ми знаходили тільки розірвані на шматки тіла. Не треба вірити телебаченню, там насправді йде війна

 

У мене згорів щоденник, в якому було записано скільки раз нас обстрілювали, скільки і коли військових було поранено та загинуло.

 

Хто воює проти України? Що керує цими людьми: страх, гроші чи ідея?

 

Всіх хто воюють на стороні сепаратистів можна поділити на чотири категорії: перша – наркомани та алкоголіки, друга – зеки, третя – найманці, які воюють за гроші, четверта – російські регулярні війська.

 

Серед російських військових є багато таких, які свідомо, через ідею, йдуть воювати, бо вважають «западенців» фашистами. Досвідченні російській військові керують операціями з наступу, займаються наводкою техніки, адже простий сепаратист цього всього не знає.

 

Був випадок, що коли ми робили зачистку натрапили на банду приблизно з 20 чоловік. Це була та категорія, в якій суто «закончені» наркомани та алкаші. Там всюди були розкидані шприци, упаковки від різних таблеток. Також, ми затримали одного із наводчиків, який обіцяв нам 20 мільйонів, якщо ми його відпустимо.

 

Що із озброєнням? Чи правда, що Ви вбивали сепаратистів лопатами?

 

Нам одного разу привезли патрони, ми так зраділи, але коли стріляли, то вони часто заклинювали, бо  були гнилі та загнуті. Натомість, сепаратисти палили по нас бронебійними патронами – і що ти будеш робити... Ми кидали кулемети та автомати, обколювалися обезболюючими, брали ножі, лопати і йшли у рукопашний бій. Така м’ясорубка тривала 2-3 годин. Потім вони тікали і доповідали, що там «кіборги, які з двома штик ножі в спині продовжують вбивати».

 

Коли ми поверталися, то витягували один одному ножі, обмотувалися перев’язочними пакетами, потім їхали в лікарню, де нас латали, тих у кого були пошкоджені внутрішні органи клали у госпіталь, інші - поверталися на свої позиції.

 

Пройшло вже дуже багато часу від початку АТО? Як реагує населення на українських військових?

 

Коли ми звільняли Нетішин, то були цивільні, які там жили. Вони розповідали, що всі багаті могли виїхати, а бідні мусіли залишитися. Було і так, що ми пенсіонерам несли наші сухпайки, бо вони були страшенно голодні, а потім з’ясувалося, що вони ж здавали нас сепаратистам та разом з мінометами пускали їх до себе на подвір’я.

 

Після цього ми помагали тільки тим, хто за нас. І хочу сказати, що 10 % від того населення були на нашій стороні. Навіть одна жінка розповідала, що двоє її односельчан вивезли свої родини у Київ, а самі  поверталися, щоб воювати проти українців. Тут дуже добре потрібно працювати СБУ.

 

Багато хто каже, що частина правоохоронців, прокурорів та працівників СБУ ідуть у зону АТО, щоб «відмитися»? Чи зустрічали Ви таких?

 

Багато наших військових ображаються на те, що Нацгвардія – це герої і для них все. Люди дуже багато чого не знають. Нацгвардія залишається у населених пунктах, які ми звільнили і живе там. Вони миються, бриються, - живуть як «білі люди» і отримують при цьому по 10-20 тисяч, а ми на передовій. Вони також забезпечені технікою та зброєю, мають тепловізори, безпілотники, хороші приціли… Найгірше те, що ми дізналися, що є й такі, що продавали тепловізори сепаратистам. Туди багато хто вступив, щоб просто відмитися від хабарів та знову на нас нажитися.

 

 Ми ж сиділи  в окопі, всі в болоті, спали із крисами… Ми за чотири місяці помилися один раз із п’ятилітрової пляшки, а так, то тільки очі протирали салфеткою. У нас навіть труси до тіла прилипали.

 

Правда не вся Національна гвардія така, бували і такі бійці, які ділилися останнім, - віддавали нам свою запасну форму, пайки, патрони, сигарети – це люди з Майдану.

 

Ви, як військовий, можете пояснити, навіщо нам «перемир’я», якого дотримується тільки українська сторона?

 

Ми змогли побачити, що везе гуманітарний конвой. Відкриваємо першу машину – медикаменти, друга – продукти, третя та всі інші– ящики з боєприпасами. Через деякий час вони поверталися назад і везли трупи, розбиту, спалені техніку і зброю, деякі їхали порожні. Перемир’я потрібно для того, щоб Путін міг завести медикаменти, боєприпаси, зброю та танки. А наші натомість гинуть і залишаються інвалідами. В одному із госпіталів нас просив 23-річний хлопець без рук і ніг, щоб ми його задушили.

 

P.S. Я стану на ноги і обов’язково повернуся та відомщу всім, за відрубані через український герб руки, загибель своїх товаришів та ЗРАДУ…

 

Розмовляла Лілія Горковенко


19.11.2014 1141 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1717
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1080
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1332 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3837 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33918
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2904

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

388

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

796

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1762

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1115
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1118
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

671
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

544
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2029
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12239
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1542
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1329
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

586
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

299
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

369
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

415
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1305