«АТБ» онлайн: як перший продуктовий інтернет-магазин повного циклу змінив за рік українську торгівлю

За рік пандемія коронавірусу повністю змінила і наше звичне життя,  і, звісно, нас самих. Ми навчилися цінувати здоров'я, дотримувати соціальної дистанції,  по-справжньому піклуватися про своїх рідних і близьких.

Кардинальних змін за цей час зазнав і український ринок роздрібної торгівлі, зокрема, його найбільші гравці оперативно взяли на озброєння сучасні онлайн-сервіси, додатки та безліч інноваційних рішень. Результат не змусив себе довго чекати. Менш ніж за рік це вивело традиційний процес купівлі товарів на якісно новий  рівень безпеки та зручності. 

Наочніше всього зміни, що відбулися, можна простежити на прикладі багаторічного лідера української галузі ритейлу (за товарообігом, числом магазинів, обсягом сплати податків і зборів, кількістю співробітників)  – «АТБ».

 Одним із найбільш сміливих рішень стало відкриття першого в країні продуктового інтернет-магазину «АТБ» повного циклу.  Відбулося це майже рік тому – під час суворого національного карантину, коли суспільство було безпрецедентно вразливим і дуже потребувало гарантовано свіжих продуктів за максимально доступними цінами. Для мільйонів громадян, які тоді втратили стабільне джерело доходу та були розгублені, можливість купувати якісні продукти й при цьому заощаджувати стала справжнім порятунком.

«Майже рік тому ми запустили наш власний інтернет-магазин. За короткий період ми не тільки з нуля реалізували функціонал ресурсу, але й вивели його в повноцінний цикл. Масштабували на всі регіони присутності нашої мережі. Це, по суті, безпрецедентний кейс у практиці не тільки вітчизняного, але й європейського ритейлу. Тоді, на старті, складно було прогнозувати динаміку його розвитку й оцінювати потенціал зростання. В українській продуктовій роздрібній торгівлі аналогів реалізації подібних проєктів у масштабах усієї країни не було навіть у короткостроковій перспективі. Але 2020-й із пандемією та локдауном дав необхідний імпульс для максимально швидкої реакції на новий споживацький запит, що зараз формується… Сьогодні ми продовжуємо працювати над удосконаленням нашого інтернет-магазину та впровадженням додаткових сервісів», – повідомив на своїй сторінці у Facebook Борис Марков, голова ради директорів, генеральний директор корпорації «АТБ».

Першим регіоном, де можна було замовити продукти онлайн, став материнський для  корпорації – Дніпро. Показавши в перші ж тижні приголомшливий результат, онлайн-магазин був масштабований на всю карту присутності торговельної мережі. Нагадаємо, що зараз 1228 супермаркетів «АТБ» відкриті в 318 населених пунктах 24 областей України. У кожному із цих міст процес приймання замовлення, його обробки та доставки продуктового пакета на зазначену клієнтом адресу займає приблизно півтори години, а найчастіше все відбувається навіть оперативніше.

Результати першого року роботи продуктового інтернет-магазину вражають – порівняно з першими трьома місяцями роботи покупців в онлайн-маркеті побільшало на 800%. Середнє щомісячне зростання замовлень і обороту за офіційними даними компанії виросло на 30%. Також на третину скоротився середній час між купівлями товарів, а один із ключових для галузі торгівлі показників (середній чек) збільшився на 55%.

Нещодавно онлайн-магазин помітно змінився – був запущений новий дизайн сайту на zakaz.atbmarket.com. Протягом місяця (з 10 травня до 10 червня) діє безоплатна доставка замовлень у разі оплати карткою із платіжною системою MasterСard.

Не менш важливо й те, що асортимент онлайн-магазину «АТБ» сьогодні вже повністю  відповідає тому, що ми можемо знайти на прилавках традиційного супермаркету торговельної мережі. Це більш ніж 3,5 тисячі найменувань гарантовано свіжих продуктів і якісних товарів першої необхідності.

З кожним днем зручний віртуальний «АТБ» користується все більшою популярністю. Це не дивно, адже за статистикою тепер близько 65% онлайн-покупок українці здійснюють за допомогою смартфонів і мобільних додатків.

Ціни в інтернет-магазині «АТБ» аналогічні тим, які ми бачимо у звичайному супермаркеті. Вони традиційно на 10–15% нижчі за середньоринкові. Якщо ж у найбільшій торговельній мережі вибирати акційні пропозиції або купувати  продукцію  власних торгових марок «АТБ», то економія для покупця може перевищити і 50%. Більше чотирьох мільйонів постійних клієнтів лідера українського ритейлу вже оцінили можливість не відмовляти собі в улюблених продуктах вищої якості та навіть заморських делікатесах і при цьому заощаджувати. 

Серед нетривіальних диджитал-рішень «АТБ», які позитивно вплинули на український ритейл і спростили процес купівлі товарів, можна згадати спільний із «Райффайзен Банком Аваль» і Visa випуск особливої платіжної пластикової картки. Вона поєднує в собі найбільш вигідні умови щодо транзакцій і можливість одержувати максимальну знижку на продукти у супермаркетах торговельної мережі «АТБ». Картка АТБ-Pay надає всі переваги банківської картки Visa Gold, вона безоплатна для здійснення будь-яких транзакцій. На неї  також можна одержувати зарплату, пенсію, будь-які грошові перекази.

Ще одним сміливим рішенням став сервіс адресної доставки продуктів з «АТБ» за допомогою кур'єрської служби Glovo. Середній час виконання замовлення становить 20–40 хвилин.

Крім того, зараз також впроваджується сервіс «Scan & Go», що дозволяє за допомогою смартфона самостійно сканувати штрих-коди продуктів і здійснювати оплату онлайн у мобільному додатку «Скануй Купуй».

Найближчим часом планується запуск власного мобільного додатка «АТБ», що об'єднає в собі усі найбільш корисні, зручні й такі, що вже полюбили мільйони українців, сервіси.

Автор: Марія Петренко

Партнерський матеріал


17.05.2021 1144
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2559
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19943
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1770
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1251 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2282
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3907

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

354

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2032

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

713

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1327
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

398
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

924
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24421
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

659
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

766
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1654
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8082
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

528
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

792
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2082 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

751