Apple планує збільшення виробництва iPhone у 2021 році

Apple планує випустити до 96 мільйонів iPhone в першій половині наступного року, включаючи iPhone 12 і SE. (Фото Акіри Кодаки) LAULY LI, і CHENG TING-FANG, Nikkei 


Аpple планує випустити до 96 мільйонів iPhone в першій половині 2021 року, що майже на 30% більше, ніж у річному обчисленні, після того, як попит на перші у світі телефони 5G зростав на тлі пандемії.

Технологічний гігант, що базується в Купертіно, попросив постачальників побудувати близько 95 мільйонів до 96 мільйонів iPhone, включаючи найновіший iPhone 12 та старіші iPhone 11 та iPhone SE, хоча в галузі не вистачає ключових компонентів, що може загрожувати меті.  

Орієнтовний прогноз на цілий рік, яким Apple поділилася зі своїми постачальниками, свідчить про те, що він планує побудувати до 230 мільйонів iPhone у 2021 році, включаючи як старі, так і нові моделі, сказали люди. Це означало б зростання на 20% у порівнянні з 2019 роком, хоча регулярно моніторяться будь-які зміни у споживчому попиті, додали у компанії.

"Плановане виробництво на наступний квартал вирішено, і прогноз досить яскравий", - сказав керівник ключового постачальника Apple компанії Nikkei. "IPhone 12 Pro та iPhone 12 Pro Max особливо затребувані, ніж ми оцінювали, тоді як попит на iPhone 12 відповідає прогнозу, але iPhone 12 mini трохи відстають", - додала людина.

Apple зафіксувала впродовж двох років поспіль зниження рівня постачання смартфонів (у 2018 та 2019 роках). За дев'ять місяців цього року постачання склали близько 116 мільйонів iPhone, що на 1% менше, ніж у році, згідно з даними дослідницької компанії IDC.  

Значна частина цього вдосконалення виникла в лінійці iPhone 12 - відповіді Apple на пропозиції смартфонів 5G від Samsung Electronics та Huawei Technologies - яка має попит з моменту появи на полицях магазинів. Орієнтовний план виробництва на 2021 рік майже відповідає рівню рекордних 231,5 мільйонів iPhone, поставлених у 2015 році.

Apple також готує "агресивний" графік виробництва своїх висококласних комп'ютерів, включаючи MacBook Pro та iMac Pro, на 2021 рік. Компанія займається заміною центральних процесорів Intel у своїх комп'ютерних моделях на самостійно розроблені процесори, побудовані за технологією британського дизайнера чіпів Arm. Наприкінці 2020 року Apple вже представила три моделі MacBook, що працюють від центрального процесора M1, і оголосила, що для повного переходу на процесори, розроблені власною компанією, знадобиться близько двох років. Американський технічний гігант також працює над новим Apple TV, пристроєм для домашніх розваг для відео на замовлення.

Потужні замовлення Apple на iPhone надходять, оскільки індустрія смартфонів стикається з двома потрясіннями: серйозним дефіцитом компонентів та жорсткою конкуренцією за частку ринку Huawei. Виробники пристроїв намагаються забезпечити достатньою кількістю важливих компонентів - особливо напівпровідників та дисплеїв, для виготовлення яких потрібно кілька місяців - в очікуванні збільшення споживачів після коронавірусу. Apple вже взяла компоненти, призначені для iPad, і перерозподілила їх для iPhone 12, що вплинуло на 2-3 мільйони iPad, вироблених цього року, повідомляє Nikkei Asia.

Тим часом компанія Xiaomi, яка займається смартфонами, поставила постачальникам "сміливий" показник виробництва - 240 мільйонів смартфонів на наступний рік, що, ймовірно, посилить дефіцит у галузі. Xiaomi намагається розширити свій слід за кордоном, коли Huawei зменшує продажі через санкції США. Під час пандемії Apple намагалася накопичити якомога більше процесорних чіпів, щоб уникнути зривів ланцюга постачання. Кілька спостерігачів за ринком, включаючи CLSA та Jefferies, припустили, що Apple скоротила деякі замовлення своїх процесорних чіпів A14 за період січень-березень, хоча керівники галузі повідомили Nikkei, що це, швидше за все, відображає "сезонні зміни" і що загальний попит на першу половину 2021 рік все ще здоровий.

"Існує багато інших компонентів, які повинні входити в iPhone, а не лише в основні процесори", - сказав один із керівників галузі. "Коригування Apple вказує на те, що зараз у них достатньо процесорів, щоб виконати їх виробничий план, але вони все ще у пошуку інших необхідних компонентів".

Постачальники спочатку були стурбовані перспективами асортименту 5G iPhone 12 після того, як пандемія порушила розробки та відстрочила запуск приблизно на місяць. У квітні, коли глобальна криза охорони здоров'я вразила США, Apple навіть подумала зачекати до наступного року. Однак споживачі в США та Китаї оголосили, що готові очікувати до чотирьох тижнів на деякі моделі iPhone 12 Pro. Джефф Пу, аналітик GF Securities, заявив Nikkei Asia, що більшість постачальників та спостерігачів за ринком передбачають помірний попит у 2021 рік, і постачання iPhone "напевно" повернуться до зростання в наступному році. Однак, як і раніше, є невизначеність щодо масштабів зростання, сказав аналітик.

"Ринок дуже оптимістичний щодо 2021 року, але ми повинні бути дещо обережними щодо того, чи буде він справді таким чудовим, чи просто відповідає очікуванням. Постачання iPhone від Apple, безумовно, відновиться на наступний рік, але загалом від втрати Huawei частки ринку не виграють так сильно, як інші гравці, такі як Samsung, Xiaomi та Oppo ", - сказав Пу.

"Крім того, ми трохи консервативно ставимося до наступної нової лінійки iPhone, яка має вийти у другій половині 2021 року. Ми не бачимо ажіотажу щодо нової моделі у 2021 році після першої лінійки iPhone 5G цього року". Компанія Pu прогнозує, що Apple поставить близько 220 мільйонів iPhone в наступному році. Apple відмовилася коментувати цю історію.

за матеріалами Nikkei


16.12.2020 849
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

434
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2980
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21135
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2005
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1520 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2394

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

66

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

746

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2174

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

851
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

182
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

481
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1018
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

180
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

799
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

765
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

699
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8240
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

905 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

899
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2195 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

841