Апеляційний суд постановив поновити Ірину Фаріон на посаді професорки "Львівської політехніки"

Сьогодні, 29 травня, Львівський апеляційний суд постановив поновити Ірину Фаріон на посаді професорки кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки, а також стягнути на користь науковиці середній заробіток за період вимушеного прогулу — 123 тисячі 927 гривень.

Про це із зали суду повідомила кореспондентка Суспільного, пише Фіртка.

На засіданні відбулися судові дебати. Адвокат Ірини Фаріон закликав суд задовольнити апеляційну скаргу в повному обсязі і скасувати рішення суду першої інстанції. Представник "Львівської політехніки" наголосив, що рішення Галицького районного суду є законним, тож його варто залишити без змін. Суд вийшов у нарадчу кімнату.

"Враховуючи те, що Ірина Фаріон — науково-педагогічний працівник, вона виконує виховні функції. За висловлювання про російську мову серед військовослужбовців університет ухвалив рішення про звільнення.

Те, що зазначають в апеляційній скарзі — це виключно їхня позиція і їхнє бачення розвитку події. Як дасть оцінку суд — від того будемо відштовхуватися", — коментує начальник юридичного відділу "Львівської політехніки" Андрій Мороз.

Ірина Фаріон заявила, що якщо суд ухвалить рішення не на її користь, то наступний крок — Верховний Суд.

"Позиція відповідача — це позиція людини, яка топчеться по закону брутально і нікчемно, виконує політичні замовлення і робить при цьому "гарну міну". В жодному документі не доведено морального проступку, який вчинила Ірина Фаріон. З якої рації було здійснене швидкісне звільнення? Чому ректор не дочекався роботи комісії?

Комісія мала завершити свою роботу 22 числа, мене звільнили 15. Тобто проректор сам собі заперечує. Це означає, що він ухвалював це рішення під тиском. Не сумніваюся під чиїм — під тиском МОН, конкретної персони — Лісовий. Про це свідчить його реакція — неймовірно радісна від того, що звільнили Ірину Фаріон", — каже науковиця.

Суддя вийшла з нарадчої кімнати та оголосила вирок. Апеляційну скаргу Ірини Фаріон на рішення Галицького районного суду міста Львова задовольнили частково. Накази ректора НУ "Львівська політехніка" про звільнення Ірини Фаріон від 15 листопада та 28 листопада визнали незаконними та скасували.

"Суд постановив поновити Фаріон Ірину Дмитрівну на посаді професора кафедри української мови НУ "Львівська політехніка" з 24 листопада 2023 року.

Стягнути з НУ "Львівська політехніка" на користь Ірини Фаріон середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 24 листопада 2023 року по 29 травня 2024 року в розмірі 123 тисячі 927 гривень 27 копійок.

Стягнути з НУ "Львівська політехніка" судовий збір у розмірі 5782 грн 17 копійок", — оголосила суддя Львівського апеляційного суду.

Ірина Фаріон відреагувала на рішення суду та розповіла, чи планує повертатися у "Львівську політехніку".

"Я щаслива, що право існує окремо від політики. Це означає, що ми рухаємося в правильному напрямку. Не йдеться про мене, йдеться про те, щоби працювали закони, щоби ніхто не дозволяв собі під тиском зверхників ці закони змінювати.

Я дякую колегії суддів за обґрунтоване рішення (...) Я думаю над тим (про повернення у "Львівську політехніку", — ред.) Є дуже багато сил, які хотіли би, щоби я не повернулася в політехніку, а мені дуже подобається йти проти сил, яким я не подобаюся", — каже Ірина Фаріон.

Постанова апеляційного суду ще може бути оскаржена у Верховному Суді. Представник "Львівської політехніки" заявив, що очікує на повний текст рішення, а тоді думатимуть про наступні кроки.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


29.05.2024 Іван Муканик 676 1
Коментарі (1)

Читач 2024.05.31, 09:06

Справедливе рішення.

Непідтримую Фаріон в її позиції "немає російськомовних українців".

Як і не підтримую ображання матюками в її адресу.

Розумію і її бажання щоб розмовляли більше українською. І також зрозуміло обурення військових, які все ще розмовляють російською і не є в "Легіоні Свобода Росії" - перевчитись займає час, якого на війні немає, і має бути бажання також. Та судячи з того як ловлять силою в армію і вже пішли зеки - владі все одно хто не пускає москаля у Київ і тому почали травлю Фаріон.

Фаріон звільняти не мали було за що. Дискусію мали вести культурно без москальських матюків. Українські діьи викрадені з України і яких змушують вчити російську і намагаються пепетворити на орків - це все одно українці і їх треба повертати як і всяких російськомовних чи польськомовних українців, незважаючи що тренд переляканої центральної влади в Києві зараз інший - всіх розігнати по світам і оголосити неукраїнцями хто не захищає від москлаля і їх посади і майно у Києві, коли виявилось рускомірні не лише українцям загроза, а і їм - і в це вони до кінця повірити не можуть...

Одним словом Фаріон має право і на помилкові судження. Вона послідовно таки за Україну хоч могло колись здаватись і дещо провокативно. Та час показав - ну просто вона така хоче щоб всі розмовляли українською. Це непогане бажання. За це не мають карати.

В Україні сотні сепарів на посадах з 2014 року. Мерами міст які щараз зруйновані і окуповані як Рубіжне наприклад обирали пророс. Деякі досі на посадах чиновницьких. В Раді опзж. Двох опзжистів, які відверто за росію в комісію по фортифікаціям - журналісти підняли шум і змушені колег в іншу комісію відправити. А якби не підняли? І при цьому докулупалась до Фаріон і звільнили з політехніки?

Тож апеляційний суд правильно поновив на посаді.

Та святкувати рано. Верховний Суд може підіграти владі. З нещодавного: скасував рішення апеляційного суду, який дозволив виїзд замкордон чоловікові - система "Гарт" помилково не випускала його(чиновник вніс некоректну інформацію-не вніс), довідки всі нефальшиві в людини що було доведено тому і апеояційний суд став на сторону людини. Але Верховний суд скасував - неважливо що довідки і шо ти людина - система не випустила документи забрали - значить не можна.

Так свмо соллату, який мав хворобу і і не міг більше воювати - скасували виправдальний впеляційного і 5-ь років реального терміну "за непокору" "бо інше має негативний вплив на мобілізацію". Скоро всі ці рішення прзовають від людей щоб робити що хоч, а таких в Європу не беруть і північна кореєю вже зайнято.

Тож схоже після справи Князева(не міг він сам хабар реалізовувати - рішення приймаються колегіально) верховний суд "на гачку" і виконуватиме все що скажуть. Розглядати треба різні варіанти в не лише здорового глузду в його виконанні.

За цими судами, які крадуть час у чесних людей ніколи і по ділу поговорити про новий правопис. А тампитання звідки взявся "проєкт" замість "проект", коли в англійській звучить як "проджект"? Нафіга дві букви в українській з одної робити бо побачили латинську "j"? Ігорьович замість Ігорович? Горватія замість Хорватія? Серйозно? А це "лавреат" - три приголосні як в євреїв чи арабів? "Лаурет" і "Афіни" залишили небажаними але дозволеними варіантами? Мова жила і розвивалась завдяки україномовним. А ці правила і штучність введення слів схоже на спробу: ви всі там пишете і говорите неправильно "селюки" і "провінціали", от ми в Києві російськомовні чи колишні російськомовні тепер знаємо як правильно, тож ви ні на що з своїх провінцій не претендуйте бо "ви й розмовляєте і розмовляли все життя неправильно". Чи яке пояснення введення невживаних незручних навіть інтуїтивно слів типу "проєкт". І підозрюю і воно там неодне таке...

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

423
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2661
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1668 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3753
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5555
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1755

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

263

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

264

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

436

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

957
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

526
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

553
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

832
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2040
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

600
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

931
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4997
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1024
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

426 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

668
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

459
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

782