Апеляційний суд постановив поновити Ірину Фаріон на посаді професорки "Львівської політехніки"

Сьогодні, 29 травня, Львівський апеляційний суд постановив поновити Ірину Фаріон на посаді професорки кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки, а також стягнути на користь науковиці середній заробіток за період вимушеного прогулу — 123 тисячі 927 гривень.

Про це із зали суду повідомила кореспондентка Суспільного, пише Фіртка.

На засіданні відбулися судові дебати. Адвокат Ірини Фаріон закликав суд задовольнити апеляційну скаргу в повному обсязі і скасувати рішення суду першої інстанції. Представник "Львівської політехніки" наголосив, що рішення Галицького районного суду є законним, тож його варто залишити без змін. Суд вийшов у нарадчу кімнату.

"Враховуючи те, що Ірина Фаріон — науково-педагогічний працівник, вона виконує виховні функції. За висловлювання про російську мову серед військовослужбовців університет ухвалив рішення про звільнення.

Те, що зазначають в апеляційній скарзі — це виключно їхня позиція і їхнє бачення розвитку події. Як дасть оцінку суд — від того будемо відштовхуватися", — коментує начальник юридичного відділу "Львівської політехніки" Андрій Мороз.

Ірина Фаріон заявила, що якщо суд ухвалить рішення не на її користь, то наступний крок — Верховний Суд.

"Позиція відповідача — це позиція людини, яка топчеться по закону брутально і нікчемно, виконує політичні замовлення і робить при цьому "гарну міну". В жодному документі не доведено морального проступку, який вчинила Ірина Фаріон. З якої рації було здійснене швидкісне звільнення? Чому ректор не дочекався роботи комісії?

Комісія мала завершити свою роботу 22 числа, мене звільнили 15. Тобто проректор сам собі заперечує. Це означає, що він ухвалював це рішення під тиском. Не сумніваюся під чиїм — під тиском МОН, конкретної персони — Лісовий. Про це свідчить його реакція — неймовірно радісна від того, що звільнили Ірину Фаріон", — каже науковиця.

Суддя вийшла з нарадчої кімнати та оголосила вирок. Апеляційну скаргу Ірини Фаріон на рішення Галицького районного суду міста Львова задовольнили частково. Накази ректора НУ "Львівська політехніка" про звільнення Ірини Фаріон від 15 листопада та 28 листопада визнали незаконними та скасували.

"Суд постановив поновити Фаріон Ірину Дмитрівну на посаді професора кафедри української мови НУ "Львівська політехніка" з 24 листопада 2023 року.

Стягнути з НУ "Львівська політехніка" на користь Ірини Фаріон середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 24 листопада 2023 року по 29 травня 2024 року в розмірі 123 тисячі 927 гривень 27 копійок.

Стягнути з НУ "Львівська політехніка" судовий збір у розмірі 5782 грн 17 копійок", — оголосила суддя Львівського апеляційного суду.

Ірина Фаріон відреагувала на рішення суду та розповіла, чи планує повертатися у "Львівську політехніку".

"Я щаслива, що право існує окремо від політики. Це означає, що ми рухаємося в правильному напрямку. Не йдеться про мене, йдеться про те, щоби працювали закони, щоби ніхто не дозволяв собі під тиском зверхників ці закони змінювати.

Я дякую колегії суддів за обґрунтоване рішення (...) Я думаю над тим (про повернення у "Львівську політехніку", — ред.) Є дуже багато сил, які хотіли би, щоби я не повернулася в політехніку, а мені дуже подобається йти проти сил, яким я не подобаюся", — каже Ірина Фаріон.

Постанова апеляційного суду ще може бути оскаржена у Верховному Суді. Представник "Львівської політехніки" заявив, що очікує на повний текст рішення, а тоді думатимуть про наступні кроки.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


29.05.2024 Іван Муканик 572 1
Коментарі (1)

Читач 2024.05.31, 09:06

Справедливе рішення.

Непідтримую Фаріон в її позиції "немає російськомовних українців".

Як і не підтримую ображання матюками в її адресу.

Розумію і її бажання щоб розмовляли більше українською. І також зрозуміло обурення військових, які все ще розмовляють російською і не є в "Легіоні Свобода Росії" - перевчитись займає час, якого на війні немає, і має бути бажання також. Та судячи з того як ловлять силою в армію і вже пішли зеки - владі все одно хто не пускає москаля у Київ і тому почали травлю Фаріон.

Фаріон звільняти не мали було за що. Дискусію мали вести культурно без москальських матюків. Українські діьи викрадені з України і яких змушують вчити російську і намагаються пепетворити на орків - це все одно українці і їх треба повертати як і всяких російськомовних чи польськомовних українців, незважаючи що тренд переляканої центральної влади в Києві зараз інший - всіх розігнати по світам і оголосити неукраїнцями хто не захищає від москлаля і їх посади і майно у Києві, коли виявилось рускомірні не лише українцям загроза, а і їм - і в це вони до кінця повірити не можуть...

Одним словом Фаріон має право і на помилкові судження. Вона послідовно таки за Україну хоч могло колись здаватись і дещо провокативно. Та час показав - ну просто вона така хоче щоб всі розмовляли українською. Це непогане бажання. За це не мають карати.

В Україні сотні сепарів на посадах з 2014 року. Мерами міст які щараз зруйновані і окуповані як Рубіжне наприклад обирали пророс. Деякі досі на посадах чиновницьких. В Раді опзж. Двох опзжистів, які відверто за росію в комісію по фортифікаціям - журналісти підняли шум і змушені колег в іншу комісію відправити. А якби не підняли? І при цьому докулупалась до Фаріон і звільнили з політехніки?

Тож апеляційний суд правильно поновив на посаді.

Та святкувати рано. Верховний Суд може підіграти владі. З нещодавного: скасував рішення апеляційного суду, який дозволив виїзд замкордон чоловікові - система "Гарт" помилково не випускала його(чиновник вніс некоректну інформацію-не вніс), довідки всі нефальшиві в людини що було доведено тому і апеояційний суд став на сторону людини. Але Верховний суд скасував - неважливо що довідки і шо ти людина - система не випустила документи забрали - значить не можна.

Так свмо соллату, який мав хворобу і і не міг більше воювати - скасували виправдальний впеляційного і 5-ь років реального терміну "за непокору" "бо інше має негативний вплив на мобілізацію". Скоро всі ці рішення прзовають від людей щоб робити що хоч, а таких в Європу не беруть і північна кореєю вже зайнято.

Тож схоже після справи Князева(не міг він сам хабар реалізовувати - рішення приймаються колегіально) верховний суд "на гачку" і виконуватиме все що скажуть. Розглядати треба різні варіанти в не лише здорового глузду в його виконанні.

За цими судами, які крадуть час у чесних людей ніколи і по ділу поговорити про новий правопис. А тампитання звідки взявся "проєкт" замість "проект", коли в англійській звучить як "проджект"? Нафіга дві букви в українській з одної робити бо побачили латинську "j"? Ігорьович замість Ігорович? Горватія замість Хорватія? Серйозно? А це "лавреат" - три приголосні як в євреїв чи арабів? "Лаурет" і "Афіни" залишили небажаними але дозволеними варіантами? Мова жила і розвивалась завдяки україномовним. А ці правила і штучність введення слів схоже на спробу: ви всі там пишете і говорите неправильно "селюки" і "провінціали", от ми в Києві російськомовні чи колишні російськомовні тепер знаємо як правильно, тож ви ні на що з своїх провінцій не претендуйте бо "ви й розмовляєте і розмовляли все життя неправильно". Чи яке пояснення введення невживаних незручних навіть інтуїтивно слів типу "проєкт". І підозрюю і воно там неодне таке...

26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

400
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

814
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1117 4
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2601
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1931
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2183

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

252

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

378

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1324

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1310
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1047
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

860
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14718
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

745
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10524
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6235
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

761
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

850
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2997
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

710
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

779
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

680