Янукович подасть на Росію до суду?

Президент Віктор Янукович натякнув президенту Росії Дмитру Медведєву на можливість подати на Росію в суд.

А президент Медведєв визнав, що у відносинах двох країн багато проблем, - пише видання "Коммерсант".

 

 

Як пише видання, зустрітися віч-на-віч Дмитро Медведєв і Віктор Янукович повинні були ще десять днів тому.

За даними видання, президент РФ збирався зустріти День російського флоту в Севастополі в теплій компанії українського колеги.

Проте Медведєв обіцяв приїхати в Україну за умови підписанням угоди про об'єднання "Газпрому" і "Нафтогазу".

Київ з умовою не погодився, а тому замість Севастополя Медведєв відправився відзначати свято в Балтійськ.

У підсумку на розмову з колегою Янукович був змушений приїхати до Сочі.

Два президенти почали заочну суперечку ще до того, як зустрілися в резиденції "Бочаров ручей".

Янукович сказав журналістам свого пулу, що Москва і Київ повинні "переглянути ціни на газ, не вдаючись до судової процедури".

Таким чином, він дав зрозуміти, що, якщо компроміс не буде знайдений, Україна готова судитися.

Переговори проходили за закритими дверима і тривали до вечора. Марно чи ні провели цей час обидва лідери, оголошено не було.

Правда, угоду з найболючішої газової теми підписувати ніхто і не збирався - відсутність глави "Газпрому" Олексія Міллера і глави "Нафтогазу України" Євгена Бакуліна говорила саме за себе.

"Окреслені президентом Медведєвим проблеми виникли не вчора", розповідає джерело видання в уряді РФ.

Після того як торік президентом України став Віктор Янукович, в Росії панувала ейфорія.

Його перемогу співрозмовники в МЗС РФ та Кремлі хором називали однією з головних перемог президента Медведєва.

Здавалося, що Київ ось-ось повернеться в орбіту впливу Москви. Перші кроки нового українського лідера підтверджували очікування.

Навесні 2010 року президенти підписали угоду про продовження перебування Чорноморського флоту РФ до 2042 року - в обмін на знижку в 100 доларів на 1 тисячу кубометрів газу.

Потім Янукович підтвердив позаблоковий статус України.

На хвилі цих успіхів Москва торік запропонувала Києву цілий ряд інтеграційних проектів. За словами джерела видання в уряді РФ, крім вступу до Митного союзу, мова йшла про злиття атомних компаній.

Також Росія хотіла створити СП між Об'єднаною авіабудівною корпорацією і КБ "Антонов".

Окрім того,планувалося входження російського капіталу в "Укртелеком", Одеський припортовий завод - СИБУР, Кременчуцький НПЗ - "Газпром-нафта", "Запоріжсталь" - "Северсталь" і "Луганськтепловоз" - "Трансмашхолдинг".

Вінцем інтеграції повинно було стати об'єднання "Газпрому" і "Нафтогазу". Це дозволило б "Газпрому", по суті, поглинути "Нафтогаз", а Москві - встановити контроль над ключовими економічними активом Україні - її газотранспортною системою.

Для Києва більшість вимог виявилися неприйнятними.

"Команду президента шокувало те, наскільки зарозуміло в Москві ставляться до України. Росіяни не хочуть нічого інвестувати, всі просять задарма і погрожують санкціями для доступу української продукції на російський ринок", - пояснює причину розбіжностей джерело в уряді України.

Не менш драматично складаються і переговори щодо Митного союзу.

Янукович запропонував формулу "3 +1", за якою Київ не ставав би членом МС. Але Москву вона не влаштувала.

Ще більше Росію розлютило те, що Україна почала переговори з ЄС про створення зони вільної торгівлі.

У цих умовах, як зізнаються джерела в урядах обох країн, навряд чи варто чекати позитиву від засідання міждержавної комісії в вересні.

"Ми вже починаємо морально готуватися до можливого повторення газової війни", - зізнається співрозмовник видання в Києві.


12.08.2011 2236 2
Коментарі (2)

Правдун 2011.08.12, 11:21
Дурні москалі. У вмінні робити ворогів з друзів їм немає рівних. Янукович скоро стане в них "українським націоналістом". 100%
Кейс 2011.08.12, 11:26
Ага, вони з будь-кого зроблять українського націоналіста!!
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

276
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1446
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1532
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1527
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5455
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7998 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

792

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1502

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2251

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2277
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

397
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2398
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3814
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2289
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3303
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

1088
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

889
16.09.2024

Вперше в Івано-Франківську з сольним концертом виступить DOMIY. 

436
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

678
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

912 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

622
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2101 6