Янукович подасть на Росію до суду?

Президент Віктор Янукович натякнув президенту Росії Дмитру Медведєву на можливість подати на Росію в суд.

А президент Медведєв визнав, що у відносинах двох країн багато проблем, - пише видання "Коммерсант".

 

 

Як пише видання, зустрітися віч-на-віч Дмитро Медведєв і Віктор Янукович повинні були ще десять днів тому.

За даними видання, президент РФ збирався зустріти День російського флоту в Севастополі в теплій компанії українського колеги.

Проте Медведєв обіцяв приїхати в Україну за умови підписанням угоди про об'єднання "Газпрому" і "Нафтогазу".

Київ з умовою не погодився, а тому замість Севастополя Медведєв відправився відзначати свято в Балтійськ.

У підсумку на розмову з колегою Янукович був змушений приїхати до Сочі.

Два президенти почали заочну суперечку ще до того, як зустрілися в резиденції "Бочаров ручей".

Янукович сказав журналістам свого пулу, що Москва і Київ повинні "переглянути ціни на газ, не вдаючись до судової процедури".

Таким чином, він дав зрозуміти, що, якщо компроміс не буде знайдений, Україна готова судитися.

Переговори проходили за закритими дверима і тривали до вечора. Марно чи ні провели цей час обидва лідери, оголошено не було.

Правда, угоду з найболючішої газової теми підписувати ніхто і не збирався - відсутність глави "Газпрому" Олексія Міллера і глави "Нафтогазу України" Євгена Бакуліна говорила саме за себе.

"Окреслені президентом Медведєвим проблеми виникли не вчора", розповідає джерело видання в уряді РФ.

Після того як торік президентом України став Віктор Янукович, в Росії панувала ейфорія.

Його перемогу співрозмовники в МЗС РФ та Кремлі хором називали однією з головних перемог президента Медведєва.

Здавалося, що Київ ось-ось повернеться в орбіту впливу Москви. Перші кроки нового українського лідера підтверджували очікування.

Навесні 2010 року президенти підписали угоду про продовження перебування Чорноморського флоту РФ до 2042 року - в обмін на знижку в 100 доларів на 1 тисячу кубометрів газу.

Потім Янукович підтвердив позаблоковий статус України.

На хвилі цих успіхів Москва торік запропонувала Києву цілий ряд інтеграційних проектів. За словами джерела видання в уряді РФ, крім вступу до Митного союзу, мова йшла про злиття атомних компаній.

Також Росія хотіла створити СП між Об'єднаною авіабудівною корпорацією і КБ "Антонов".

Окрім того,планувалося входження російського капіталу в "Укртелеком", Одеський припортовий завод - СИБУР, Кременчуцький НПЗ - "Газпром-нафта", "Запоріжсталь" - "Северсталь" і "Луганськтепловоз" - "Трансмашхолдинг".

Вінцем інтеграції повинно було стати об'єднання "Газпрому" і "Нафтогазу". Це дозволило б "Газпрому", по суті, поглинути "Нафтогаз", а Москві - встановити контроль над ключовими економічними активом Україні - її газотранспортною системою.

Для Києва більшість вимог виявилися неприйнятними.

"Команду президента шокувало те, наскільки зарозуміло в Москві ставляться до України. Росіяни не хочуть нічого інвестувати, всі просять задарма і погрожують санкціями для доступу української продукції на російський ринок", - пояснює причину розбіжностей джерело в уряді України.

Не менш драматично складаються і переговори щодо Митного союзу.

Янукович запропонував формулу "3 +1", за якою Київ не ставав би членом МС. Але Москву вона не влаштувала.

Ще більше Росію розлютило те, що Україна почала переговори з ЄС про створення зони вільної торгівлі.

У цих умовах, як зізнаються джерела в урядах обох країн, навряд чи варто чекати позитиву від засідання міждержавної комісії в вересні.

"Ми вже починаємо морально готуватися до можливого повторення газової війни", - зізнається співрозмовник видання в Києві.


12.08.2011 2359 2
Коментарі (2)

Правдун 2011.08.12, 11:21
Дурні москалі. У вмінні робити ворогів з друзів їм немає рівних. Янукович скоро стане в них "українським націоналістом". 100%
Кейс 2011.08.12, 11:26
Ага, вони з будь-кого зроблять українського націоналіста!!
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

631
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3240
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21339
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2123
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1604 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2484

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

436

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

280

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

874

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2281
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

292
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

572
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1118
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

275
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

894
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

862
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

773
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8355
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

448
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1283 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2299 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1008