Андрій Микитин: Колись я також був українським націоналістом

 

 

Пропонуємо до уваги читачів інтерв’ю з головою благодійного християнського Фонду «Солідарність» Андрієм Микитиним.


 
Пане Андрію, насамперед дозвольте привітати вас з Днем народження та побажати вам плідної праці у Фонді, який ви вже очолюєте чотирнадцять років. Це фактично третина вашого життя, що віддана служінню людям. Що спонукало вас вибрати саме таку професію?
 
Дякую за привітання. І скажу вам чесно, що я ніколи ніколи не мріяв працювати в благодійності, більше того, навіть як би хтось мені сказав був під час навчання, що я буду займатися з соціально незахищеними людьми, представниками вразливих спільнот - я б навіть і не повірив. Батьки хотіли бачите мене лікарем, і все робили для того, щоб я вчився і вибудовував свою лікарську кар’єру. Однак після революційних подій голодування у Києві  на граніті, я різко змінив свою направленість і зайнявся громадською діяльністю.


 
Маєте на увазі студентське голодування 1990 року?
 
Так. Саме тоді я, як і тисячі студентів, був вражений неймовірним  романтизмом. Я тоді наївно вірив, що нам достаньмо буде роздати  буклети і газети, де напишуть правду, і люди прозріють і Україна стане процвітаючою демократичною країною. На жаль донести правду до людей дуже тяжко і шлях до демократії  складний і тривалий. А в нашій країні – щей не прередбачуваний. Коли переміг Кучма на пост президента України - я три дні перебував у депресії, відтак подався на навчання в Америку, де й збирався залишитися на завжди. Але доля так розпорядилася, що я повернувся, залишився в Україні і присвятив себе роботі по створенню благодійного християнського Фонду «Солідарність». Свій шлях я порівнює з біблійним пророком Йоною: Йона не хотів іти проповідувати в Ніневію, але втікав на кораблі в інший край, та ось  велетенська риба проковтнула його і викинула в чудесний спосіб на берег Ніневії. Так і я: перипетії життя викинули мене назад в Україну, в рідне місто Івано-Франківське, де Бог захотів, щоб я працював для потребуючих громадян.


 
Ви також маєте і чималий політичний досвід в якості депутат Івано-Франківської міськради…
 
Так, я був депутатом в Івано-Франківській міській раді два скликання з 1998 по 2006 роки.
Запам’ятався мешканцям міста мабуть тим, що через гостру і безкомпромісну депутатську діяльність піддався переслідуванням. Більше того, мене тодішня влада пробувала відкликати з депутатства,  причому вперше в Україні (досі навіть немає такого прецеденту, щоб відкликували депутата-мажоритарника). Влада вдалася до такого блюзнірства, навіть не беручи до уваги те, що я був активним депутатом, ніколи не пропускав засідання, кожного разу виступав на сесіях, приймав роботу в депутатських комісіях. При тому, що були десятки депутатів, які ніколи не підходили до мікрофону на сесії, не відвідували комісії,  і взагалі нічого не робили. Один з депутатів подався був на помідори в Португалію і там залишився. Так от його так і ніколи не відкликували, але мене переслідували і причому грубим фальсифікованим чином. Потім відмовилися, бо вже явно було, що все шито, як то кажуть, білими нитками.


 
 
Відомо також що через вашу принципову позицію у відстоюванні прав потребуючих страждав не раз і Фонд «Солідарність».
 
Так це правда. На жаль в Україні немає апеляційних механізмів, куди б можна було звернутися за захистом. Жаль, бо страждають невинні люди, працівники. Але як тоді жити, якщо не замовчувати брехню, не служити злочинцям, не критикувати, не боротися за права соціально-незахищених – що ж тоді це буде за благодійність, що це за громадська робота? Тому довелося пережити нам тут у Фонді чимало переслідувань та гонінь, і навіть рейдерську атаку на Фонд.
 
Та Божа рука захистила «Солідарність». Я не тримаю зла на нікого, бо знаю що якщо диявол використовує злочинців для своїх цілей, то Бог захищає своїх вибраних таким чином, що навіть дії сатаністів, як не дивно, йдуть на користь віруючих. Бог ожисточив серце фараона, що не відпускав вибраний народ за часів Мойсея, а відтак покарав фараона. Так що вибрані у Христі Ісусі ніколи не постраждають, хоч і будуть терпіти, але слуги люцифера не тільки програють у підсумку, але й будуть покарані.


 
В минулому році ви спробували балотуватися по мажоритарному округу міської ради…
 
Так і пішов знову на вибори бо не міг відмовитися використати таку ситуацію, щоб стрічатися з людьми, відвідувати їх у домах та квартирах. Цілий місяць я присвятив людям: взяв відпуску , помагав пенсіонерам, роздав їм 500 окулярів для читання, допомагав облаштовувати комунальні потреби мешканців міста, зрештою познайомився з дуже гарними порядними людьми. Кампанія не була даремною, хоч і була програною. Люди голосували тоді не за кандидата в депутати, але за політичну партію. Оскільки я йшов від молодої партійної організації «Народна Влада», то відповідно мої шанси були низькі. Однак я запропонував як програму…10 Божих заповідей. До речі, журналісти визнали її… найсмішнішою. А мене назвали найкумеднішим кандидатом. За тей титул я конкурував з Р.Коцабою і виграв…


 
Та невже?
 
Так і це я не перестаю розповідати. Кандидати з програмами «Бандити сидітимуть в тюрмах!!!» чи «Почую кожного!!!» сформували ради усіх рівнів. Тим часом одвічне «Не кради, не обманюй, не пожадай!!!» оголосили у нас… КОМЕДІЄЮ. Це свідчить про те, що наше суспільство духовно хворе.
 
До речі, того року до місцевих рад у нашу владу посунула ціла зграя запекликих жуликів та шахраїв. Тому я десь радий від того, що перемогу здобули молоді люди від «Свободи».  Вони юні романтики, і хоч нічого доброго я не очікую, та…


 
Тобто менше зло…
 
Може й так. Хоча мушу признатися вам, що я також свого часу був націоналістом у молодості. Дозволю собі перефразувати слова  відомого британського політика і сказати: хто не був українським націоналістом до 30 років - у того щось не в порядку із серцем, а хто не народився у Христі для служіння людям після 30-ти – у того щось не в порядку з головою.

 


 
А хіба не можна поєднати одне й друге?
 
На жаль ні. Мій власний досвід свідчить про те, що ні. По-перше, збудувати українську державу бандерівського зразка від Сяну й до Дону ніколи не вдасться – це утопія, та найгірше те, що всі націоналістичні політичні та релігійні вожді як регіонального так і національного рівня виявляються негідниками, скупердями, нікчемами, що тільки дбають про власну кишеню і не соромляться обібрати до ручки свого брата українця, при цьому дбаючи тільки про свій сімейний клан. Ця ганебна риса передається від націоналістичного лідера до місцевих вождиків і всі вони чомусь поголовно гидкі й мерзенні. Служити цим виродкам, які прикриваються святими ідеями Великої України - протирічить служінню Господові, що вимагає служити ближньому і віддати Йому сповна.


 
Може це тільки ваш особистий негативний досвід?
 
Це досвід не тільки мій, але й всіх, хто піде цим шляхом. Рано чи пізно він стикнеться з мерзотником, зрештою наш народ, який готовий був віддати своє життя на Майдані в 2004, стикнувся з ганебним типом людини, таким собі підпанком Ющенком. Люди кричали до хрипоти «Ю-щен-ко!!!!», а тепер хіба що тільки матюкаються при згадці цього прізвища.
 
Більше того, на міжнародному рівні наш націоналізм виглядає диким та печерним. Свого часу в 1990 році я, як український націоналіст, коли ще хіба фаріони та тягнибоки бігали на комсомольські дискотівки, поїхав в Австрію на європейську християнську конференцію. І там ми, українці націоналісти з Галичини, виглядали найбільшими дикунами. Особисто я «пописався» тим, що з трибуни конференції закликав заборонити викладати твори російських класиків у школах. Один німець тут же встав у залі і запитав мене, чи я читав Достоєвського. Я ж як «свідомий» кажу, що москалів принципово не читаю. Тоді німець голосно каже: «А я читаю Достоєвського і вам раджу почитати спершу аніж щось забороняти».
 
  Це так мене вразило, що я досі з жахом та соромом згадую той момент. З того часу я перечитав уже чи не всю російську класику: усього Чехова, Гоголя, Льва Толстого, Булгакова, Тургенєва і навіть Достоєвського, хоч останній таки тяжко дається.


 
Ви читаєте з комплексу вини…
 
Та ні, насправді читання це моє хобі. Я одночасно читаю понад 40 книг. Маю велику бібліотеку, а також електрону книгу.


 
До слова, хто ваші улюблені письменники?
 
  З християнський авторів – це сучасний автор Філіп Янсі. Його книги перечитую, вони змінили моє життя. А ще дуже люблю читати всі твори Бернарда Вебера, сучасного французького письменника. 


 
А з українських авторів?
 
З українських, нажаль, немає що читати. Хіба що Віктора Суворова (Різуна) - я вважаю його великим українцем. Поза тим, що він відомий як письменник-ревізіоніст, він написав кілька чудових художніх романів. А взагалі, сучасна українська література та кіно дуже слабкі. Навіть російськомовні українські автори майже нічого доброго не пишуть і не знімають. Я наприклад, дуже люблю документальне кіно і маю велику відеотеку вдома кращої документалки. Так от немає жодного українського фільму, який би хотілося ще раз подивитися. І це дуже трагічно...


 
Розкажіть про програми вашого Фонду «Солідарність».
 
Фонд займається непоказною благодійністю. Багато наших проектів та програм не можуть бути продемонстровані журналістам. З багатьох, насамперед, етичних причин і в інтересах потребуючих. Наприклад, у нас щодень займається група осіб, які покінчили вживати наркотики і створили реабілітаційний центр в одному з сіл області. Але показати цих людей публічно ми не можемо. Бо це може спричинити їм шкоду Сьогодні більшість з цих людей займаються бізнесом, відкрили свої крамниці, взяли кредити і так далі, одружилися, народили дітей, і інформація про їх колишнє життя їм тільки зашкодить.
 
У фонді є багато груп самодопомоги. Одна з них найбільш закрита -  це група для осіб, які заразилися ВІЛ статевим шляхом. В ступити в цю групу можна тільки після кількох консультацій з психологом та за дозволом всіх (!) учасників групи. Зрозуміло, що ніхто з журналістів сюди не може бути запрошений. Принаймні в якості журналіста.


 
А для публічної діяльності потрібен піар…
 
Так. Тому багато організацій піарять на  так званій показній благодійності. Ми ж наприклад, допомогли ромським (циганським) дітям і натикнулися на не розуміння певних людей. Так само робота з дітьми з сімей алкоголіків чи наркоманів, з дітьми засуджених до ув'язнення в колоніях, а також ВІЛ-інфікованими дітьми (під опікою нашого фонду є 34 такі дитини) не може бути публічною.
 
Щоправда ми пішли на зустріч журналістам і допустили на групу з виготовлення ляльки- мотанки. Але в таких випадках знову таки акцентували увагу більше на ляльці, щоб не вражати дітей. Ми постійно вдосконалюємо етичну роботу нашого Фонду: сьогодні ви вже не зустрінете у нас в приміщенні жодного плакату про СНІД, жодної такої символіки. Це зроблено з метою усунути стигматизацію людей які відвідують Фонд, а особливо дітей.


 
Які програми є ще у Фонді?
 
Насправді програм багато. Про всі розповідати в одному інтерв’ю не хочеться, бо розраховую що ще хтось щось напише. Тому запрошую всіх зацікавлених до спілкування. Ми працюємо щодень – навіть у суботу та неділю. Тому, ласкаво просимо, в гості.
 
 

 

Розмову вела Ірина Петрів,

Острів Галичина


20.12.2011 1110 11
Коментарі (11)

Ромка 2011.12.20, 20:35
Схоже, що ця людина говорить правду. Вже одне те, що кожного ранку я бачу його як він пішки з авоською йде на роботу, а не їздить як колишній депутат на дорогих авто, у мене особисто викликає повагу. Та й навряд чи вони є у нього - дорогі авто. А про фонд знаю, бувала там. Там справді людяна й "сердешна" атмосфера.
Сашко 2011.12.20, 21:10
Жах який. Фіртка, самим не смішно?
ФІРТКА 2011.12.20, 21:11
Не смішно.
Сашко 2011.12.20, 21:20
Молодці. Це вже ознака професійності. - А правда, пане Іване, ви безкомпромісний борець за ластя народне? - Я вам чесно зізнаюся - це правда! Тримайтеся)))
ФІРТКА 2011.12.20, 21:56
Питання дійсно кумедні:)), напевно авторка тільки вчиться, але в інтерв'ю інколи:)) важливі і відповіді. Є цікаві. Заголовок сподобався, тому процитували:)) Та й Ромка правду написала в коменті...
Брама 2011.12.20, 22:43
Звучить переконливо:...був колись украінським націоналістом!!!!!!!!!!!!!,а що зараз?.Тепер вже не націоналіст.Правильно!Тому ніхто тепер і не вірить.Всі великі націоналісти прийшли до влади накрали поробили собі посади і на...с..ли.Сьогодні е фронт змін,знову можна капусту гребти.А що потім?,а потім буде ще одна партія,ще один фонд і так далі шановні фальшиві і брехливі уууууууууууууууукккрррррррррррррррраааааааааааааааааааааааіінці!СУМНО!!!Бандера в гробі перевертаеться. ________________________________________________________________________________ ФІРТКА. Гидота з комента видалена. № 188.130.192.110 - вам попередження! При рецидиві - бан на місяць.
НИК 2011.12.21, 19:16
СИН БОЖИЙ ПРОСТО ПО РОДУ НЕ МОЖЕ ШКОДИТИ. ТОМУ ТИХ НАЦ-В ЩО СЛУЖАТ БОГОВИ І УКР КОЛИШНИХ НЕ БУВАЄ. ЯК І ЇХ ВОРОГІВ. З МИКИТИНОМ У 1989-92 НЕ ПЕРЕТИНАВСЯ. АЛЕ ДУМАЮ ЩО ЗА КОРДОНОМ ВІН ДАРМА НЕ БУВ. І ВЕРНУВСІ ЗРАЗУ ПРИТЕРСІ ДО "КАРІТАСУ". ЗВІДТИ І ГРОШІ НА БФ"СОЛІД.". ПРО СЕ ЗНАЮТ ВЛ. СІМКАЙЛО І ОР.ІВАНОЧКО. І ГАВКАВ НА МЕРІВ ВІН ЛИШЕ НА БОРОВИЧА І ШКУТЯКА. А НА АНЧ.... -МОВЧОК. ВІН ТОЇ САМОЇ МАСТИ ШО Й ФІРТКА. ІГО БРИГАДА МІСЦЕВИХ МУЛЯРІВ ГОТУВАЛИ НА МЕРА. АЛЕ ПОТІМ ЇМ СТАЛО ВСТИДНО................... ТОМУ В 2005р ПОЯВИВСІ ПРОДАВЕЦ ФАРБІВ АН..... А ПАТРІЙОТ ВІН ТАКИЙ ЯК І САША ВОЛКОВ. ЛИШ ВІД ЗАХОДУ. І НА МАШИНУ ВІН ГРОШІ МАЄ, МАЮЧИ ДОСТУП ДО РЕАБІЛІТАЦІЇ НАРКОМАНІВ. ПРОСТО ЇГО КЛІЄНТИ І-НЕТ НЕ ЧИТАЮТ.
Ознака 2011.12.21, 19:37
О! ВИДАВ НА СОФІЇВКУ ІНТЕРНЕТ ПРОВЕЛИ!
Йо майо! 2011.12.21, 19:50
2 НИК. Ну з мулярами пойнятно всьо, а щось ще про зоговір інопланетян проти народу Галичини розкажіть! Будемо вдячні.
Брама 2011.12.21, 22:26
Фіртка те,що ви працюете на ан-уса і всім притертим до нього в тому числі і ви.Я маю право на свою думку і не ви будете вказувати демокроти.А Микитина всі добре знають....500 окулярів роздав пенсіонерам не за своі гроші.В попередньому коменті людьми було сказано колишніх націоналістів Украінських не бувае.Для цього щоб люди могли спілкуватися не потрібно ваших поправок.ЦЕ Я МОЖУ ВАС ПОПРАВЛЯТИ.А микитин мае право називати Ющенка підпанком..це хто микитин ,як це він ще себе провидцем не назвав.Ось таких ми маемо укравінців,що роздають окуляри.....фу...
нефіртка 2012.01.27, 02:01
де Бог захотів, щоб я працював для потребуючих громадян.-Микитин-месія?Як таке можна говорити? Втеча з одніє партії в іншу називається політичною проституцією.Читайте класиків!
27.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з подружжям, яке вперше в житті вирішило дотримуватись Великого посту. А також поцікавилась в дієтологині Тетяни Чевалюк, як постити без шкоди для власного здоров’я.

408
21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

782
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

647
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

1148
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

13580 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1649

СНО-ІІІ – Договір про скорочення наступальних озброєнь, який підписали РФ та США у 2010 році та спроба Росії його припинити.

208

Розглянемо брехню Кремля у контексті фактів. Почнемо з Будапештського меморандуму 1994 року, де Росія поставила свій підпис. 

412

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

443

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

917
28.03.2023

Журналістка Фіртки поспілкувалась з подружжям, яке вперше в житті вирішило дотримуватись Великого посту та дізналась, з якими викликами довелось зіткнутись молодій сім’ї.  

106
27.03.2023

Мета Великого посту полягає у приготуванні до святкування Великодня, а сам піст — має сенс очищення та покаяння.

214
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

349
28.03.2023

У вівторок, 28 березня, на вулиці Довженка відбулося офіційне звільнення церкви московського патріархату та її передача під управління Православної церкви України.

145
27.03.2023

Якщо подружжя переживає кризові моменти у сім’ї, священник радить прийти на розмову до фахівця.  

250
21.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

402
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

539
27.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3633
26.03.2023

Україна вимагає скликати Раду безпеки Організації Об’єднаних Націй у зв’язку з наміром Росії розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю.  

220
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

434
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

609
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

918