Анатолій Звіжинський в суді проти МВК: в комісію не допустили представників, делегованих трудовим колективом ЦСМ

 

 

Сьогодні, 11 листопада, в Івано-Франківську відбулось чергове судове засідання у справі “Звіжинський проти МВК”.

 

На попередньому засіданні суд вирішив залучити до розгляду справи теперішнього директора ЦСМ Ірину Клицюк. Однак вона не з’явилась до суду, незважаючи на те, що була належним чином поінформована. Тож можливість виступити Ірині Клицюк нададуть на наступному засіданні, пише Галицький кореспондент.

 

Сьогодні справу почали розглядати по суті. Першим виступив позивач Анатолій Звіжинський, екс-директор Центру сучасного мистецтва. Він пояснив, з яких причин подав цей судовий позов.

 

“Кандидатура Ірини Клицюк не відповідала всім необхідним вимогам. На момент подачі на конкурс вона не мала необхідного стажу роботи у галузі культури – трьох років. Крім того, формування конкурсної комісії відбувалось, як на мене, претензійно. В частину комісії від органу управління ввійшли заступник міського голови, заступник директора департаменту культури та представник юридичного відділу (Ірина Тарновська, яка й представляла МВК в суді – ред.). Як на мою думку, від органу управління представлені були не фахівці, вони мали б делегувати осіб, які не працюють в цьому органі“, – розповів Анатолій Звіжинський.

 

Суддя Галина Домбровська запитала, чи можна такий склад комісії розглядати як врівноважений – троє представників влади, троє учасників громадських організацій. На це позивач відповів, що був ще один дуже важливий момент – в комісію не допустили представників, делегованих трудовим колективом ЦСМ,

 

“Ми провели збори, подали свої кандидатури в департамент культури, наші документи не прийняли, сказавши, що вони не так оформлені. Ми подали їх вдруге, прийшовши з журналістами – ці папери прийняли, але згодом знову відписали, що папери подано неправильно, і не пояснили, чому саме. Ця остання “відписка” прийшла 12 липня, в останній день подачі документів. Тобто нас позбавили шансу виправити помилки і подати кандидатури ще раз”, – пояснив Анатолій Звіжинський.

 

Після цього представник відповідача Ірина Тарновська задала позивачу запитання.

 

“Ви подавали звернення від трудового колективу для включення кандидатів. Скажіть, будь ласка, чи департамент культури надав вам документи з роз’ясненням, що саме ви зробили неправильно?”

 

На це позивач сказав, що ні усних, ні письмових пояснень довго не було – а в останній день подачі документів прийшла відписка, що папери не так оформлені. Анатолій Звіжинський також розповів, хто повинен був стати учасниками комісії від трудового колективу – це Юрій Андрухович, Ігор Панчишин та Володимир Лукань.

 

Після цього суддя Домбровська, сказавши, що зрозуміла докази та позицію сторін, перейшла до розгляду наступної претензії позивача – про відсутність необхідного трудового стажу в 3 роки в Ірини Клицюк.

 

Захисник відповідача Ірина Тарновська сказала, що в матеріалах справи є довідка від обласної спілки художників, в якій йдеться про те, що Ірина Клицюк дійсно займається творчою діяльністю з 2012 року. Крім того, за словами юриста МВК, законодавством чітко передбачений перелік документів, які має подати особа, і вимагати більше документів ніхто не вповноважений.

 

“Закон каже, що претендент повинен мати стаж не менше трьох років роботи в галузі культури. Що таке стаж роботи, як орган місцевого самоврядування розуміє цей термін? Розумієте, до прикладу – на посаду судді потрібен відповідний стаж роботи. Офіційний стаж. Якщо мені, я не знаю, спілка працівників юриспруденції дасть довідку, що я ходила п’ять років на засідання до інших суддів, то чи це буде стаж роботи? Чим він має підтверджуватись?”, – дещо іронічно висловилась суддя Галина Домбровська.

 

“Єдиним документом – трудовою книжкою”, – відповіла Ірина Тарновська.

 

Суддя запитала, чи є в переліку поданих документів трудова книжка Клицюк. Представник відповідача пояснила, що комісія, згідно законодавства, не мала права вимагати трудову книжку в кандидата. На це суддя відповіла запитанням – як тоді перевіряється стаж роботи?

 

“А якщо документи підробили? Є ж різні люди, ми живемо в сучасному світі. Наприклад, підробили довідку, як в такому випадку перевірятиметься цей стаж?”, – запитала Домбровська.

 

Ірина Тарновська на це сказала, що члени конкурсної комісії ознайомились з довідкою обласної спілки художників.

 

“Членом якої вона, до речі, не є”, – прокоментував цю фразу Анатолій Звіжинський. Після цього він додав, що володіє інформацією про відсутність необхідного стажу в Ірини Клицюк.

 

“Пані Клицюк дала своє перше інтерв’ю виданню “Галка”, і там вказала, що у 2014 році була змушена поїхати за кордон, бо не могла знайти роботу тут. Потім я знайшов ще іншу інформацію – в 2015 році Ірина Клицюк висувала свою кандидатуру на місцеві вибори від партії “Патріот”, де в її біографії було вказано “тимчасово непрацююча”. Відповідно, про який стаж може йти мова, якщо в 2012 році вона була ще студенткою?“, – запитав Анатолій Звіжинський.

Суд, вислухавши аргументи та позиції сторін, постановив – засідання оголосити закритим, вручити повістку про наступне судове засідання Ірині Клицюк, з метою вислухати її саму. Втім, така повістка не наказує Ірині Клицюк з’явитись на суд, а всього лише інформує про засідання та надсилається з метою дотримання процесуальних прав. Розгляд справи продовжиться 22 листопада до 14:05.


11.11.2016 1026 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

480
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

875
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1905
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3405
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2330 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4547

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

708

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

612

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

590

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

609
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10246
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1081
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5127
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

893
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2688
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1099
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

206
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

606
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

525
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

585
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

929 2