Анастасія Мохнюк показала найкращий результат сезону у світі

 

/data/blog/68293/d0a88b36c2e2ecd857b593ec3c0cb0b8.JPG
 
 
У Запоріжжі розпочався командний чемпіонат України з легкої атлетики у приміщенні. Перш за все хотілося б відзначити оновлену арену «Запоріжсталь».
 
 
Спортсмени, які за попередні роки звикли, що в цьому легкоатлетичному манежі взимку доволі прохолодно (розповідають, що інколи температура повітря в середині опускалася до + 4 градуси за Цельсієм), зараз були приємно вражені. В 2013-му Федерація легкої атлетики України та металургійний комбінат «Запоріжсталь» підписали меморандум про співпрацю, і запорізька сторона його виконує повністю.
 
- Тільки за останні два роки ми інвестували 7,2 мільйона гривень в розвиток спортивного манежу, так як прагнемо, щоб за ним надійно закріпився статус сучасного об’єкту підготовки до Олімпійських ігор, - розповів під час прес-конференції, присвяченій відкриттю змагань, фінансовий директор МК «Запоріжсталь» Руслан Божко. – Ми хочемо, щоб тут народжувалися зірки світового спорту, які покажуть найкращі результати на міжнародних змаганнях.
 
За останній час була проведена заміна вітражів на фасаді споруди, ремонт санвузлів, фасаду, холу спорткомплексу, модернізовано системи опалення, озвучування манежу, придбано систему фотофінішу, оновлено тренажерний зал. І тому не є несподіванкою, що легкоатлетичному манежу «Запоріжсталь» було надано офіційний статус бази олімпійської підготовки. Вручив символічний прапор Національного олімпійського комітету України віце-президент НОК, президент Федерації легкої атлетики Ігор Гоцул.
 
- Ми з задоволенням вкотре вже приїздимо в Запоріжжя, в манеж, який з кожним роком стає все краще і краще. Це відбувається тому, що є воля, є бажання, є розуміння в важливості цієї справи у керівництва комбінату. Ці зміни, які тут відбулися, дозволяють нам говорити про те, що цей манеж відповідає міжнародним стандартам.
 
Манежу міжнародного рівня – міжнародного рівня результати.Такі на командному чемпіонаті України були. За словами державного тренера з легкої атлетики Ігоря Ліщинського, цими змаганнями розпочався відбір до національної збірної України, яка 5-8 березня у Празі візьме участь у зимовому чемпіонаті Європи. Планують взяти до Чехії близько 28-ми атлетів. Щоб потрапити до складу команди, передусім потрібно виконати норматив. У Запоріжжі результат такого рівня першим вдалося продемонструвати майстриням спринтерського бігу. На 60-метрівці і в кваліфікаційних забігах, і в фіналі, двом учасницям – Олесі Повх (Запоріжжя) і Наталі Погребняк (Харків) вдалося вибігти з нормативних 7,28 секунд. Перемогла у підсумку у цій суперечці Погребняк – 7,21.
 
 
 
- Це  мої другі змагання в сезоні. Норматив я виконала ще під час перших, але все одно дуже задоволена своїм результатом, адже це мій особистий рекорд. Приємно, що нарощую швидкість. Сьогодні бігла серйозна компанія, у Лесі Повх це коронна дистанція, і вона змусила бігти мене швидко.
 
- Чим відрізнялася підготовка до нинішнього сезону від попередніх?
 
- Більше  працювали на витривалість. У мене завжди проблеми зі стартом. І зробили упор на стартові вправи, і цей елемент у мене покращився. Тренування були не легкими.
 
- Які найближчі плани?
 
- Взагалі ми з тренером думали – якщо виконаємо норматив, то будемо готуватися до зимового чемпіонату Європи, ні – нічого страшного, зосередимося на літі. Ну тепер – чемпіонат України у середині лютого у Сумах, потім зробимо декілька виступів на міжнародних змаганнях, і – на чемпіонат Європи.
 
Трохи дивно було побачити місцеву атлетку, чемпіонку світу-2013 з багатоборства Ганну Касьянову (Мельниченко) у стартовому протоколі бігу на 60 метрів з бар’єрами, з огляду на те, що паралельно проходили змагання з її рідного п’ятиборства. Але, як виявилося, сюрпризом це стало не тільки для нас, але й для самої Ганни (вона у підсумку посіла друге місце, з результатом 8,27 трьома сотими поступившись вінничанці Олені Яновській).
 
 
 
- Я буквально три дні тому взнала, що бігтиму ці бар’єри.Трохи була здивована, тому що зараз перебуваю під навантаженням досить серйозним. Поставили перед собою завдання підняти силові показники у штанзі, тому буквально тиждень тому у мене було досить важке тренування. Ну і тренер вирішив трохи змінити обстановку, трохи прокинутися. Результатом дуже задоволена.
 
- Так це тренер вам сюрприз зробив?
 
- Так, він любить робити сюрпризи. Але я рада, що вийшла на старт. Все-таки були сумніви – бігти, не бігти. Тому що якщо бігти, то добре – так звикла.
 
- Це єдиний вид, у яком у ви будете виступати на цих змаганнях?
 
- Сподіваюся сюрпризів більше не буде. З завтрашнього дня продовжу силову підготовку.
 
- Чи означає це, що на зимній чемпіонат Європи ви не збираєтеся?
 
- Ми ще після чемпіонату світу-2013 сказали, що будемо пропускати півтора роки. Минулі літо та зиму пропускали, а зараз, після такого тривалого відпочинку, сім видів буде важко так швидко повернути. Тому вирішили пожертвувати зимовою Європою, щоб краще підготуватися до літа. Зараз вже підбираюся до своїх найкращих показників.
 
- Тобто до літа вас більше не побачимо?
 
- Подивимося, як піде далі підготовка. Можливо, ще пробіжу бар’єрний спринт.
 
За відсутності чемпіонки світу роль лідера у жіночому багатоборстві на себе взяла представниця Київської області Анастасія Мохнюк. Вона не тільки виявилася на декілька щабелів вищою за своїх опоненток (у найближчої переслідувачки виграла більше семисот очок), але й показала найкращий результат сезону у світі – 4707! У багатоборстві відбір на чемпіонат Європи проходить не за нормативами – ЄАА запрошує на свій форум найкращих атлетів континенту згідно зі світовим TOPLIST. Але з таким результатом, який показала Анастасія у Запоріжжі, вона має гарні шанси не лише на поїздку до Праги-2015, але й на місце там на п’єдесталі.
 
Так як цей чемпіонат України – командний, спортсмени в окремих видах не нагороджуються, а ведеться загальний залік серед регіонів країни. Після першого дня змагань попереду з великим відривом Дніпропетровська (943 очки) та Харківська (940) області.
 
Повні результати змагань дивіться за цим посиланням: http://uaf.org.ua/competitions/2015.01.27-28_zaporizhia/index.php?r=site/resultsByDate
 
 
Фото ARND WIEGMANN/REUTERS. Іван Качківський/ФЛАУ


28.01.2015 939 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

544
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1549
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2789 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3717
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3139
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2222

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

77

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

690

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

545

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1694
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

368
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

568
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

871
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

536 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5078
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

422
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

946
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

584
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

346
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

337
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

438
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

453