Аналіз крові на натрій

Натрій — один із ключових електролітів в організмі, і він відіграє важливу роль у багатьох процесах, зокрема в регуляції водного балансу, нервовій провідності та підтримці нормального артеріального тиску.
Тому записуйтесь на обстеження в INVIVO: у нас панує затишна та привітна атмосфера та доступні усі види аналізів для оцінки стану здоров'я, переходьте за посиланням https://invivo.ua/uk/kiev/service-detail-spravochnik/188/

Що таке натрій і його роль в організмі?

Натрій (Na) - це електроліт, який разом з іншими важливими речовинами, такими як калій і хлор, допомагає регулювати кількість води в клітинах і навколо них. Він також бере участь у передачі нервових імпульсів та скороченні м'язів. Основна частина натрію в організмі знаходиться в крові та міжклітинній рідині, що дозволяє контролювати кількість рідини і підтримувати нормальний артеріальний тиск.

 

Чому важливо оцінювати рівень натрію в крові?

Контроль рівня натрію є важливим для підтримки водно-сольового балансу та правильної роботи серцево-судинної системи. Порушення рівня натрію в крові можуть свідчити про серйозні захворювання, тому своєчасний аналіз і корекція рівня цього електроліту можуть запобігти розвитку ускладнень.

Коли варто здати аналіз на натрій?

Аналіз крові на натрій рекомендують здавати у таких випадках:

  • Проблеми з водно-сольовим балансом: якщо у пацієнта є симптоми зневоднення (втрата ваги, зниження тургору шкіри) або затримки рідини (набряки).
  • Проблеми з серцем, нирками або печінкою: хвороби цих органів можуть порушувати нормальний рівень натрію.
  • Контроль безпечності та якості лікування: якщо пацієнт приймає ліки, що впливають на водно-сольовий баланс (діуретики) контроль рівня натрію має велике значення в оцінці якості лікування.
  • Симптоми порушення електролітного балансу: якщо у пацієнта запаморочення, слабкість, підвищена втомлюваність, м'язові спазми, або, навпаки, надмірна спрага - варто оцінити рівень електролітів.

Підготовка до аналізу

  • Щоб отримати максимально точні результати аналізу, рекомендується дотримуватися наступних правил:
  • Забір крові натщесерце до 12:00
  • За 12 годин до аналізу відмовитися від жирної їжі, паління, фізичних навантажень, алкоголю, нікотину та ліків.
  • Повідомити співробітника лабораторного відділення про прийом медикаментів, які ви не можете скасувати
  • У день дослідження для полегшення забору крові можна випити стакан чистої негазованої води.

Інтерпретація результатів

Пам'ятайте, що результати аналізу не є діагнозом! Для розшифровки дослідження необхідно звернутись до спеціаліста, який спрямував на обстеження.

Важливо зазначити, що не завжди відхилення у показниках натрію можуть свідчити про патологічний процес. Тому для постановки точного діагнозу лікар використовує результати аналізу на натрій у комплексі з іншими дослідженнями (електроліти, трансамінази тощо).

Аномальний рівень натрію може бути зумовлений багатьма різними причинами.

Вищий за норму рівень натрію називається гіпернатріємією. Вона може бути спричинена:

  • Проблеми з наднирковими залозами, такі як синдром Кушинга або гіперальдостеронізм;
  • Нецукровий діабет;
  • Підвищена втрата рідини через надмірне потовиділення, діарею або опіки;
  • Занадто багато солі або бікарбонату натрію в раціоні;
  • Вживання певних ліків, зокрема кортикостероїдів, проносних, літію, а також таких препаратів, як ібупрофен чи напроксен.

Нижчий за норму рівень натрію називається гіпонатріємією. Цей стан може бути спричинений наступними причинами:

  • Наднирники не виробляють достатньо гормонів (хвороба Аддісона);
  • Накопичення в сечі продуктів розпаду жирів (кетонурія);
  • Високий рівень цукру в крові (гіперглікемія);
  • Високий рівень тригліцеридів у крові (гіпертригліцеридемія);
  • Збільшення загальної кількості води в організмі, що спостерігається у людей із серцевою недостатністю, певними захворюваннями нирок або цирозом печінки;
  • Підвищена втрата рідини з організму, блювання або діарея;
  • Синдром неправильної секреції антидіуретичного гормону;
  • Недостатня активність щитоподібної залози (гіпотиреоз);
  • Вживання таких ліків, як діуретики, морфін та селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС), антидепресанти інших груп.

Чекаємо вас на діагностику в INVIVO!

Повна інформація про аналізи, актуальні акції та ціни вказана на сайті invivo.ua.

INVINO. Щодня піклуємось про здоров'я українців.

Партнерський матеріал


07.09.2024 41
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

544
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

644
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1359
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2312 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1160
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3087

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

912

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1058

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1485

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2085
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26404 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

778
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

979
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3035
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1282
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

961
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1216
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1227
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

439
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4308
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1092
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1654