Аналіз крові на натрій

Натрій — один із ключових електролітів в організмі, і він відіграє важливу роль у багатьох процесах, зокрема в регуляції водного балансу, нервовій провідності та підтримці нормального артеріального тиску.
Тому записуйтесь на обстеження в INVIVO: у нас панує затишна та привітна атмосфера та доступні усі види аналізів для оцінки стану здоров'я, переходьте за посиланням https://invivo.ua/uk/kiev/service-detail-spravochnik/188/

Що таке натрій і його роль в організмі?

Натрій (Na) - це електроліт, який разом з іншими важливими речовинами, такими як калій і хлор, допомагає регулювати кількість води в клітинах і навколо них. Він також бере участь у передачі нервових імпульсів та скороченні м'язів. Основна частина натрію в організмі знаходиться в крові та міжклітинній рідині, що дозволяє контролювати кількість рідини і підтримувати нормальний артеріальний тиск.

 

Чому важливо оцінювати рівень натрію в крові?

Контроль рівня натрію є важливим для підтримки водно-сольового балансу та правильної роботи серцево-судинної системи. Порушення рівня натрію в крові можуть свідчити про серйозні захворювання, тому своєчасний аналіз і корекція рівня цього електроліту можуть запобігти розвитку ускладнень.

Коли варто здати аналіз на натрій?

Аналіз крові на натрій рекомендують здавати у таких випадках:

  • Проблеми з водно-сольовим балансом: якщо у пацієнта є симптоми зневоднення (втрата ваги, зниження тургору шкіри) або затримки рідини (набряки).
  • Проблеми з серцем, нирками або печінкою: хвороби цих органів можуть порушувати нормальний рівень натрію.
  • Контроль безпечності та якості лікування: якщо пацієнт приймає ліки, що впливають на водно-сольовий баланс (діуретики) контроль рівня натрію має велике значення в оцінці якості лікування.
  • Симптоми порушення електролітного балансу: якщо у пацієнта запаморочення, слабкість, підвищена втомлюваність, м'язові спазми, або, навпаки, надмірна спрага - варто оцінити рівень електролітів.

Підготовка до аналізу

  • Щоб отримати максимально точні результати аналізу, рекомендується дотримуватися наступних правил:
  • Забір крові натщесерце до 12:00
  • За 12 годин до аналізу відмовитися від жирної їжі, паління, фізичних навантажень, алкоголю, нікотину та ліків.
  • Повідомити співробітника лабораторного відділення про прийом медикаментів, які ви не можете скасувати
  • У день дослідження для полегшення забору крові можна випити стакан чистої негазованої води.

Інтерпретація результатів

Пам'ятайте, що результати аналізу не є діагнозом! Для розшифровки дослідження необхідно звернутись до спеціаліста, який спрямував на обстеження.

Важливо зазначити, що не завжди відхилення у показниках натрію можуть свідчити про патологічний процес. Тому для постановки точного діагнозу лікар використовує результати аналізу на натрій у комплексі з іншими дослідженнями (електроліти, трансамінази тощо).

Аномальний рівень натрію може бути зумовлений багатьма різними причинами.

Вищий за норму рівень натрію називається гіпернатріємією. Вона може бути спричинена:

  • Проблеми з наднирковими залозами, такі як синдром Кушинга або гіперальдостеронізм;
  • Нецукровий діабет;
  • Підвищена втрата рідини через надмірне потовиділення, діарею або опіки;
  • Занадто багато солі або бікарбонату натрію в раціоні;
  • Вживання певних ліків, зокрема кортикостероїдів, проносних, літію, а також таких препаратів, як ібупрофен чи напроксен.

Нижчий за норму рівень натрію називається гіпонатріємією. Цей стан може бути спричинений наступними причинами:

  • Наднирники не виробляють достатньо гормонів (хвороба Аддісона);
  • Накопичення в сечі продуктів розпаду жирів (кетонурія);
  • Високий рівень цукру в крові (гіперглікемія);
  • Високий рівень тригліцеридів у крові (гіпертригліцеридемія);
  • Збільшення загальної кількості води в організмі, що спостерігається у людей із серцевою недостатністю, певними захворюваннями нирок або цирозом печінки;
  • Підвищена втрата рідини з організму, блювання або діарея;
  • Синдром неправильної секреції антидіуретичного гормону;
  • Недостатня активність щитоподібної залози (гіпотиреоз);
  • Вживання таких ліків, як діуретики, морфін та селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС), антидепресанти інших груп.

Чекаємо вас на діагностику в INVIVO!

Повна інформація про аналізи, актуальні акції та ціни вказана на сайті invivo.ua.

INVINO. Щодня піклуємось про здоров'я українців.

Партнерський матеріал


07.09.2024 13
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

790 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

777
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1591
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2216
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4195 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3198

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

198

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

428

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

371

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

839
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

607
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

651
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

937
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1048
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

655
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6239
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1731
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31744 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1513
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

741 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

701