Аналітика “Під контролем”: скільки насправді заробляють комунальні підприємства Івано-Франківська

 

/data/blog/111114/9c1b6bf8a8b4d7feb54b619099186533.jpg

 

Після останніх місцевих виборів у Івано-Франківську нова місцева влада взялась за активну реорганізацію комунальних підприємств – реорганізацію вже діючих КП “Єдиний Розрахунковий Центр” чи  КУ “Парк культури і відпочинку ім. Т. Г. Шевченка”, і ліквідацію неефективних – ДКП “Технічний центр “Сервіс Авто” чи КП “Міський рекламно-інформаційний центр”.

Під прицілом аналітиків Всеукраїнського руху проти політичної корупції  “Під контролем” потрапило 10 комунальних підприємства, що є у підпорядкуванні Івано-Франківської міської ради та  5 – заснованих  Івано-Франківською обласною радою.

Активісти проаналізували прибутки комунальних підприємств Івано-Франківська за останніх 6 місяців. В основу аналітики увійшли дані, оприлюднені на веб-порталі використання публічних коштів – Є data.

 

Найприбутковіші КП міста

Не стало несподіванкою, що найприбутковішим підприємством, за підсумком 6 місяців роботи стало Державне Міське Підприємство “Івано-Франківськтеплокомуненерго”. Згідно з оприлюдненими публічними коштами – підприємство заробило майже 65 мільйонів – 64 976 174 грн. За інформацією, поданою на сайті міськвиконкому – підприємство постачає тепло у 539 житлових будинків, з них 371 – отримують централізоване гаряче водопостачання. Керує підприємством з 2013 року Василь Рущак. У 2015 році на місцевих виборах балотувався до Івано-Франківської міської ради у списку Української Народної Партії, яку очолює колишній мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус.

new-infographic

Реорганізоване і перейменоване КП “Міська Інвестиційна Управляюча Компанія” (екс-ЄРЦ) за 6 місяців роботи у 2016 році заробило 18 014 204 грн. Підприємство об’єднало більшу частину колишніх ЖЕО. Наприкінці 2015 року новообрана міська рада перейменувала підприємство та внесла до його статутного капіталу 75 000 000 грн. З 1 серпня КП виступатиме як управляюча компанія для тих будинків, де не створиться ОСББ, згідно із Законом України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирних будинках”.

 

Третім за прибутковістю стало КП “Івано-Франківськводоекотехпром”. Підприємство, станом на 1 липня, заробило 9 587 617 грн. Восени 2015 року навколо директора підприємства Миколи Саєвича розгорівся скандал. Колишній очільник Івано-Франківська Віктор Анушкевичус 28 жовтня 2015 року видав Розпорядження про звільнення Саєвича з посади. Причиною звільнення став борг до міського бюджету у розмірі 5 000 000 грн. та численні фінансові порушення, виявлені при проведенні ревізії Державною фінансовою інспекцією. На підтримку Саєвича виступили представники різних комунальних підприємств міста та профспілки. В результаті, новообраний мер Руслан Марцінків залишив Миколу Саєвича керівником “Водоекотехпрому”.

 

КП “Електроавтотранс” забезпечує місто громадським транспортом, маючи на балансі 46 тролейбусів та 8 автобусів і обслуговує 11 маршрутів. За першу половину 2016 року підприємство заробило 6 501 220 грн. Близько 2 мільйонів грн. склав внесок до статутного капіталу підприємства, згідно рішення міської ради.  Трохи більше 3 мільйонів підприємство отримало у якості відшкодування за пільгові перевезення. Цьогоріч, з міського бюджету також виділили кошти на аудит двох КП, серед яких і “Електроавтотранс”.

 

КП “Івано-Франківськміськсвітло” заробило 3 557 030 грн. Відповідає підприємство за обслуговування електромереж міста. Також обслуговує державний прапор на Вічевому Майдані та годинник на міській ратуші. З 1 червня нинішнього року керівником КП став депутат Івано-Франківської міської ради від ВО “Свобода” Віктор Синишин. До того він працював інженером в іншому КП – “Єдиний розрахунковий центр” (сьогодні “МІУК”) і був співзасновником фірми ТзОВ “Енергосервіс-ІФ”, яка, наразі, перебуває у процесі ліквідації.

 

КП “Міська ритуальна служба” за півроку отримало дохід у розмірі 1 906 001 грн. З них 1 800 000 грн. – це внесок до статутного капіталу підприємства, згідно рішення міської ради. КП обслуговує 8 кладовищ міста. Керівником підприємства є Роман Микула – депутат міської ради минулого скликання від ВО “Свобода”.

 

Фактично, КП-аналог колишнього ЄРЦ – “Дирекція замовника” отримала 1 626 972 грн. за півроку. Підприємство має на балансі 36 будинку, з яких 20 гуртожитків. Керує підприємством колишній очільник департаменту ЖКГ міста Василь Білик. У 2010 році Білик балотувався до Івано-Франківської міської ради від Народного Руху України, однак, до ради не пройшов.

 

Наприкінці лютого 2016 р. міська рада створила нове комунальне підприємство “Муніципальна Дорожня Компанія”. Основний вид діяльності підприємства – прибирання вулиць. Його очолив Віталій Бурко, який до цього був заступником керівника ліквідованого КП “Дорожньо ремонтно-експлуатаційне управління”. Бурко двічі поспіль проходив до міської ради від ВО “Свобода”. Минулого місяця міська рада закупила для підприємства 4 одиниці спецтехніки – піскорозкидачі, каток та прибиральну машину, також, до кінця року, планується закупити техніки на 13 000 000 грн. За даними Є data підприємство отримало 963 350, 40 грн. за останніх 6 місяців своєї роботи.

 

Pribirannya-vulits-porohotyag-komunalniki_39801-890x395

832 383 грн. отримало КП “Полігон ТПВ”, яке відповідає за міське сміттєзвалище в селищі Рибне, неподалік  Івано-Франківська. 370 000 – це внесок в статутний капітал підприємства. Цього року на підприємстві планується створити сміттєсортувальну лінію і запустити 45 робочих місць. Наразі на підприємстві працює 17 людей і його функціонування обходиться в 2 600 000 грн. на рік.

 

Реорганізоване комунальне підприємство “Центр розвитку міста та рекреації” наразі має найменше прибутків, однак, по суті, є наймолодшим КП в місті. Піврічний прибуток склав 545 638 грн. Включає в себе підприємство міський парк культури і відпочинку імені Тараса Шевченка, міські озера тощо. Першим керівником стала екс-очільниця КП “ЄРЦ” Руслана Василюк. Була депутатом міської ради минулого скликання. На місцевих виборах 2015 року балотувалась до міської ради від БПП “Солідарність”, однак по округу виграти не змогла.

 

Високі прибутки КП не означають їх фінансову успішність чи незалежність, адже велика частина прибутків витрачається на утримання працівників та майна, що перебуває на їхньому балансі.

 

Наразі з 14 комунальних підприємств міста залишилось лише 10 діючих. Їх реорганізовують та фінансують за рахунок місцевого бюджету.

 

12083833_1212329922118418_573428728_n

Щодо комунальних підприємств Івано-Франківської обласної ради, то в    рейтинг найприбутковіших за даними відкритого порталу публічних  коштів очолює КП обласної ради з експлуатації майна. З останніх 6  місяців роботи воно заробило 505 230, 81 грн. Рішенням облради  підприємство було  утворене у 2014 році, а керівником призначено Віталія  Костишина. Підприємство займається забезпеченням належного  утримання та експлуатації нерухомого майна спільної власності  територіальних громад сіл, селищ, міст області (будівлі, споруди,  приміщення). КП з експлуатації майна займається реконструкцією залу  засідань обласної ради, з метою облаштування електронної системи  голосування “Віче”.

 

Друге місце за прибутковістю серед обласних комунальних підприємств посіло КП “Про-експерт”, яке займається проведенням експертної оцінки проектно-кошторисної документації об’єктів будівництва усіх форм власності. Станом на сього прибуток від 1 січня поточного року становить 215 180, 94 грн. Директором цього КП є Василь Семотюк, який балотувався на останніх виборах 2015 року до Снятинської районної ради по 24 виборчому округу від Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”.

 

Третє місце посіло КП “Івано-Фанківський обласний навчально-курсовий комбінат житлово-комунального господарства” заробивги всього лиш 22 470 грн. Керівником комбінату був Володимир Карп – чоловік директорки департаменту фінансів Івано-Франківської облдержадміністрації та депутатки Івано-Франківської обласної ради від БПП “Солідарність”. Останніми днями Василя Карпа не стало в живих у зв’язку з передчасною смертю.

 

 Автори: Христина Зелінська, Михайло Джогола


Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

317
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2914
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21070
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1977
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1349 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2363

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

699

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2139

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

817

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1407
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

141
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

466
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

998
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

142
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

757
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

737
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

680
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8212
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

823 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

875
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2169 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

820