Аналітичний огляд: як блекаут впливає на ринок нерухомості в Івано-Франківську

Росія здійснює обстріли української енергетичної інфраструктури, щоб залишити населення без світла. Така ситуація вносить зміни у життя кожної людини, в тому числі і на їхні рішення про переїзд та купівлю нового житла. Про актуальний стан справ на ринку первинної нерухомості і як впливають на нього енергетичні обмеження, розповіли аналітики провідної будівельно-інвестиційної компанії blago developer.

Чи відсутність світла змінює рішення купувати квартиру

За даними аналітичного центру blago developer, від початку масових відключень світла в країні структура звернень змінилася. Для залучення клієнтів компанія використовує різні рекламні канали, більшість яких діджиталізовані. Коли у людей зникає світло, погіршується якість або взагалі зникає мобільний зв’язок та інтернет, кількість звернень через цифрові засоби зменшується. Але глобальної проблеми для девелопера це не становить. Купівля квартири є важливим і відповідальним рішенням, тому навіть при відсутності світла люди приїжджають безпосередньо в офіси продажу і на місці дізнаються, що їм цікаво.

«Продукт девелопера не віртуальний, а реальний. Тому компанія продовжує повноцінно працювати, обслуговуючи клієнтів у відділах продажу. При зверненні в офіс кожен отримує розгорнуту консультацію з можливістю огляду житлових комплексів та подальшим оформленням документів на купівлю квартири» – пояснюють в компанії.

Дещо гірше в період блекауту консультувати тих, хто фізично перебуває в інших областях. Менеджер може за кілька хвилин підготувати пропозицію з актуальними плануваннями та надіслати онлайн. Але через проблеми зі світлом людина перегляне її не зразу, а за 4 години чи за день-два.

Водночас незмінними є запити від українців, які емігрували за кордон. Багато з них планують повернення в Україну та вже цікавляться нерухомістю.

Як забудовники пристосовуються до блекауту

Як і будь-який інший бізнес в Україні, девелопери шукають способи продовжувати працювати без зупинок. Будівельна сфера є одна з найважливіших, адже від неї залежить створення нового житлового фонду, забезпечення житлом усіх, хто його потребує, та відновлення пошкоджених війною будівель. Також забудовники несуть відповідальність перед покупцями, які інвестували в будівництво ще до повномасштабного російського вторгнення. Наразі завершення початих проєктів є одним з пріоритетних напрямів усіх будівельних компаній.

За словами керівництва blago developer, для девелопера вкрай важливо виконувати усі обов’язки та поставлені завдання в обіцяні терміни. Щоб дотримуватися планів, забудовник з перших днів введення енергетичних обмежень закупив потужні генератори для забезпечення безперебійної роботи на будівельних майданчиках. На момент цієї публікації це 14 житлових комплексів у різних локаціях Івано-Франківська. Таким чином, не зважаючи на блекаут, будівництво усіх ЖК триває, а енергетична інфраструктура міста не перевантажується.

Також компанія вже другий місяць працює без вихідних, щоб розширити часовий діапазон для консультування. Таке рішення допомагає менеджерам обслуговувати усі звернення ще якісніше, швидше та зручніше для самих клієнтів.

Чи зменшилася кількість угод

Найбільший портал новобудов ЛУН оприлюднив дані по динаміці переглядів та звернень покупців первинної нерухомості Івано-Франківської області. Згідно з ними, зацікавленість аудиторії за першу половину грудня 2022 зросла на 38% у порівнянні з кінцем листопада. А на кінець року кількість звернень від покупців, що цікавилася новобудовами на Прикарпатті, зросла ще на 6,32%. Тобто, попри нестабільну енергетичну ситуацію, активність покупців первинної нерухомості з кожним тижнем лише зростала. Фахівці аналітичного центру blago developer розповідають, що у зв’язку з обстрілами в жовтні невелика кількість людей перенесли купівлю на листопад-грудень.

Чим це зумовлено? Перші дні блекауту викликали неабияку тривогу у всій країні. Люди сконцентрувалися на розв'язанні поточних побутових проблем, а такі питання як купівля квартири тощо дещо відклали. З невеликим проміжком потенційні покупці почали звикати до ситуації і шукати можливості адаптовуватися до нових умов. Тож хто раніше планував купівлю квартири, знову повернувся до цього питання.

Вже за період 1-10 січня загальний трафік по усій Україні виріс на 59% у порівнянні з трафіком за період 1-10 грудня (дані ЛУН). Кількість записів на візит зросла на 60%. Такий ріст попиту на початку січня пояснюється факторами стабільного електропостачання і відсутності обстрілів.

Чого слід очікувати вже в ближчому майбутньому

Великі будівельні компанії працюють системно і будуть й надалі реалізовувати свої проєкти, навіть якщо блекаут триватиме ще не один місяць. Як інструменти для досягнення цілей служитимуть потужні будівельні генератори, техніка на акумуляторах, перепланування робіт самих будівельних бригад та нарощення темпів будівництва. Звісно, кожне таке рішення несе за собою економічні розрахунки. Щоб зафіксувати ціну квадратних метрів і захистити себе від їх подальшого здорожчання, аналітики blago developer рекомендують купувати квартиру ще на етапі будівництва. І наводять переконливі дані:

З графіка видно, що усього за 6 місяців вартість квартир в середньому виросла на 40,8%.

Якщо дана динаміка буде зберігатися й надалі, вартість 1 кв. м в новобудові через 6 місяців орієнтовно складатиме 33 000 грн. При розрахунку на площу 60 кв. м це подорожчання на 953 000 грн.

Тому тим хто планує купівлю квартири, фахівці радять не відкладати це рішення, а обрати омріяне планування вже зараз.

Дізнатися про усі ЖК та ціни можна на сайті blago developer:

https://blagodeveloper.com

Партнерський матеріал


17.01.2023 1119 1
Коментарі (1)

Катерина 2023.01.18, 15:34

Поради "експарта" : купувати житло у забудовника на стадії будівництва під час війни? Ви серйозно? Зараз у Івано-Франківську дуже важко продати нерухомість, навіть зі знижкою до 70% від ціни яка була до війни, а тут такі поради замовляють від забудовників.

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

390
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

568
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1310
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2246 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1116
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3051

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

877

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1025

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1451

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2057
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26354 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

745
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

944
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2985
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1234
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

928
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1186
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1195
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

401
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4241
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1058
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1626