Аналітичний огляд: як блекаут впливає на ринок нерухомості в Івано-Франківську

Росія здійснює обстріли української енергетичної інфраструктури, щоб залишити населення без світла. Така ситуація вносить зміни у життя кожної людини, в тому числі і на їхні рішення про переїзд та купівлю нового житла. Про актуальний стан справ на ринку первинної нерухомості і як впливають на нього енергетичні обмеження, розповіли аналітики провідної будівельно-інвестиційної компанії blago developer.

Чи відсутність світла змінює рішення купувати квартиру

За даними аналітичного центру blago developer, від початку масових відключень світла в країні структура звернень змінилася. Для залучення клієнтів компанія використовує різні рекламні канали, більшість яких діджиталізовані. Коли у людей зникає світло, погіршується якість або взагалі зникає мобільний зв’язок та інтернет, кількість звернень через цифрові засоби зменшується. Але глобальної проблеми для девелопера це не становить. Купівля квартири є важливим і відповідальним рішенням, тому навіть при відсутності світла люди приїжджають безпосередньо в офіси продажу і на місці дізнаються, що їм цікаво.

«Продукт девелопера не віртуальний, а реальний. Тому компанія продовжує повноцінно працювати, обслуговуючи клієнтів у відділах продажу. При зверненні в офіс кожен отримує розгорнуту консультацію з можливістю огляду житлових комплексів та подальшим оформленням документів на купівлю квартири» – пояснюють в компанії.

Дещо гірше в період блекауту консультувати тих, хто фізично перебуває в інших областях. Менеджер може за кілька хвилин підготувати пропозицію з актуальними плануваннями та надіслати онлайн. Але через проблеми зі світлом людина перегляне її не зразу, а за 4 години чи за день-два.

Водночас незмінними є запити від українців, які емігрували за кордон. Багато з них планують повернення в Україну та вже цікавляться нерухомістю.

Як забудовники пристосовуються до блекауту

Як і будь-який інший бізнес в Україні, девелопери шукають способи продовжувати працювати без зупинок. Будівельна сфера є одна з найважливіших, адже від неї залежить створення нового житлового фонду, забезпечення житлом усіх, хто його потребує, та відновлення пошкоджених війною будівель. Також забудовники несуть відповідальність перед покупцями, які інвестували в будівництво ще до повномасштабного російського вторгнення. Наразі завершення початих проєктів є одним з пріоритетних напрямів усіх будівельних компаній.

За словами керівництва blago developer, для девелопера вкрай важливо виконувати усі обов’язки та поставлені завдання в обіцяні терміни. Щоб дотримуватися планів, забудовник з перших днів введення енергетичних обмежень закупив потужні генератори для забезпечення безперебійної роботи на будівельних майданчиках. На момент цієї публікації це 14 житлових комплексів у різних локаціях Івано-Франківська. Таким чином, не зважаючи на блекаут, будівництво усіх ЖК триває, а енергетична інфраструктура міста не перевантажується.

Також компанія вже другий місяць працює без вихідних, щоб розширити часовий діапазон для консультування. Таке рішення допомагає менеджерам обслуговувати усі звернення ще якісніше, швидше та зручніше для самих клієнтів.

Чи зменшилася кількість угод

Найбільший портал новобудов ЛУН оприлюднив дані по динаміці переглядів та звернень покупців первинної нерухомості Івано-Франківської області. Згідно з ними, зацікавленість аудиторії за першу половину грудня 2022 зросла на 38% у порівнянні з кінцем листопада. А на кінець року кількість звернень від покупців, що цікавилася новобудовами на Прикарпатті, зросла ще на 6,32%. Тобто, попри нестабільну енергетичну ситуацію, активність покупців первинної нерухомості з кожним тижнем лише зростала. Фахівці аналітичного центру blago developer розповідають, що у зв’язку з обстрілами в жовтні невелика кількість людей перенесли купівлю на листопад-грудень.

Чим це зумовлено? Перші дні блекауту викликали неабияку тривогу у всій країні. Люди сконцентрувалися на розв'язанні поточних побутових проблем, а такі питання як купівля квартири тощо дещо відклали. З невеликим проміжком потенційні покупці почали звикати до ситуації і шукати можливості адаптовуватися до нових умов. Тож хто раніше планував купівлю квартири, знову повернувся до цього питання.

Вже за період 1-10 січня загальний трафік по усій Україні виріс на 59% у порівнянні з трафіком за період 1-10 грудня (дані ЛУН). Кількість записів на візит зросла на 60%. Такий ріст попиту на початку січня пояснюється факторами стабільного електропостачання і відсутності обстрілів.

Чого слід очікувати вже в ближчому майбутньому

Великі будівельні компанії працюють системно і будуть й надалі реалізовувати свої проєкти, навіть якщо блекаут триватиме ще не один місяць. Як інструменти для досягнення цілей служитимуть потужні будівельні генератори, техніка на акумуляторах, перепланування робіт самих будівельних бригад та нарощення темпів будівництва. Звісно, кожне таке рішення несе за собою економічні розрахунки. Щоб зафіксувати ціну квадратних метрів і захистити себе від їх подальшого здорожчання, аналітики blago developer рекомендують купувати квартиру ще на етапі будівництва. І наводять переконливі дані:

З графіка видно, що усього за 6 місяців вартість квартир в середньому виросла на 40,8%.

Якщо дана динаміка буде зберігатися й надалі, вартість 1 кв. м в новобудові через 6 місяців орієнтовно складатиме 33 000 грн. При розрахунку на площу 60 кв. м це подорожчання на 953 000 грн.

Тому тим хто планує купівлю квартири, фахівці радять не відкладати це рішення, а обрати омріяне планування вже зараз.

Дізнатися про усі ЖК та ціни можна на сайті blago developer:

https://blagodeveloper.com

Партнерський матеріал


17.01.2023 1138 1
Коментарі (1)

Катерина 2023.01.18, 15:34

Поради "експарта" : купувати житло у забудовника на стадії будівництва під час війни? Ви серйозно? Зараз у Івано-Франківську дуже важко продати нерухомість, навіть зі знижкою до 70% від ціни яка була до війни, а тут такі поради замовляють від забудовників.

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

11003 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1340
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

685
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5829
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1597
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1450

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

525

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1342

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1165

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1064
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

414
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

512
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1450
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

490
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

757
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5800
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

534
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

379
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

698 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1146
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

1002