Ампелотерапія – лікування виноградом

Найціннішою складовою винограду є біофлавоноїди, що містяться у м’якішу, шкірці, а особливо у кісточках, - дуже сильні за своїми властивостями антиоксиданти, які нейтралізують шкідливі для нашого організму вільні радикали. Саме завдяки їм ми не даємо нашому організму можливості стати жертвою таких захворювань як атеросклероз, ревматоїдний артрит, бронхіальна астма, пухлини та інші.

 

Ще у Cередньовіччі виноградом лікували ангіну, вживали при сильному кашлі, збивали температуру та жар. Земські лікарі прописували виноградну терапію для лікування меланхолії. Людям з хворими нирками, печінкою та легенями рекомендували ізюм. Промите листя винограду прикладали до ран, аби прискорити їх лікування. Для зняття загальної втоми після робочого дня, достатньо з’їсти всього декілька ягід. Фруктоза, глюкоза та сахароза, що містяться у винограді швидко засвояться організмом та потраплять у кров. Окрім того, виноград містить також мінеральні солі та мікроелементи, аскорбінову кислоту та каротин. Від втоми не лишиться й сліду.

 

А ще виноград незамінний помічник при гіпертонії. Він нормалізує тиск, стабілізує ритм серцевих скорочень. Декілька років тому лікарі зробили сенсаційне відкриття, яке називають «французьким парадоксом». Вживання у розумній кількості червоного вина – чудовий засіб для профілактики та лікування серцевих захворювань у людей з надлишковою вагою.

 

Сік червоного винограду протидіє окислювальний процесам в організмі та підвищує еластичність стінок судин. Екстракт винограду сприяє швидкому загоєнню ран, має антибактеріальні властивості, підвищує тонус шкіри. Виноградна дієта сприяє детоксикації організму та допомагає знизити вагу. А застосування винограду у біологічно активних додатках зменшує частоту застудних та інфекційних захворювань та сприяє профілактиці онкологічних захворювань.

 

У 1929 році вийшла фантастична книга «Зцілення виноградом», авторка якої стверджувала, що вилікувала власний рак черевної порожнини дякуючи дієті, яка складалася в основному з винограду. Ця книга викликала неабияку міжнародну зацікавленість, і в багатьох країнах почалися дослідження хімічного складу винограду. Проводилися досліди й щодо його лікувальних властивостей. Отож, споживаючи виноград, ми не лише насолоджуємося соковитим чудодійним смаком, але й лікуємося.

 

Існує навіть спеціальний термін – ампелотерапія – лікування виноградом. Кілограм достиглих ягід збагачує організм людини добовою нормою заліза та цинку та половиною добової норми кальцію та магнію. В це досить важко повірити, але за калорійністю, кілограм винограду дорівнює тому ж таки літру молока чи кілограму картоплі. При чому, це не «важкі» калорії, що потребують до 6 годин засвоєння. Виноградна енергія досить швидко засвоюється організмом, не відкладається в жирову тканину, а активно використовується в життєдіяльності людини. Найкраще займатися ампелотерапією восени, оскільки саме зараз є усі шанси придбати найсвіжіший та найспіліший виноград.

 

Щодо сортів – краще використовувати білі, зокрема мускат, оскільки темні сорти винограду мають ефект закрепів та більш підходять у випадку діареї. Важливо обрати саме найспіліший виноград та дуже ретельно промивати ягоди перед вживанням. Усі складові виноградної лози – листя, м‘якиш ягід, сік, шкірка ягід, кісточки, вижимки з ягід та кісточок – мають унікальні цілющі властивості та широко використовуються для оздоровлення, омолодження організму в цілому та косметичними способами в тому числі. Вино тонізує, знімає втому, перевтому, несе в собі цілющу силу сонячної енергії, акумульованої у виноградному гроно.

 

Позитивна дія вина на шкіру пояснюється подвоєною антиоксидантною та естрогенною дією ресвератролу, речовини, яка стимулює синтез колагену. Ось чому найбільш вдалим застосуванням такого компоненту є антивікова косметика. Що цікаво, містить цю речовину лише червоне вино і з віком вина, її кількість зменшується. Отож, з точки зору корисності, найбільш «правильним» вважається вживання червоного, сухого, молодого вина. Вчені довели, що присутність невеликої кількості ресвератролу в їжі призводить до ефекту, схожого з дією низькокалорійної дієти, яка, як показують численні дослідження, сприяє збільшенню тривалості життя та знижує швидкість старіння. І саме в цьому той же черговий «французький парадокс» - французи, які у величезній кількості споживають різні ковбасні вироби, смажену картоплю, гусячу печінку, тобто повен кошик продуктів, багатих на «поганий» холестерин, найменше за всіх у світі страждають від інфарктів, інсультів, живуть довше, ніж американці і майже не схильні до накопичення надмірної ваги.

Про те, що вино можна не тільки пити, люди здогадалися досить давно, ще на зорі зародження цивілізації. Легенди Древньої Греції розповідають нащадкам не лише про славетні битви, перемоги та поразки, але й про спосіб життя та секрети прекрасних та вічно молодих богинь. Подейкують, що вони, аби завжди бути у формі, приймали ванни не лише з молока, але також і з вина. У середньовіччі французькі королі та дами протирали обличчя сухим вином.

Фактично, курси винотерапії придумали та заснували ще в 19 столітті, коли жителі італійських, французьких, швейцарських міст навмисно приїжджали до сільських виноградарів, аби полікуватися.


10.11.2010 6018 0
Коментарі (0)

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

469
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

583
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2351
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1742
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2034
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5638 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

154

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1149

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1170

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1673
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

912
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

756
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14580
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

595
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10415
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6106
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

640
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7581
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2831
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

565
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

649
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

484