Ампелотерапія – лікування виноградом

Найціннішою складовою винограду є біофлавоноїди, що містяться у м’якішу, шкірці, а особливо у кісточках, - дуже сильні за своїми властивостями антиоксиданти, які нейтралізують шкідливі для нашого організму вільні радикали. Саме завдяки їм ми не даємо нашому організму можливості стати жертвою таких захворювань як атеросклероз, ревматоїдний артрит, бронхіальна астма, пухлини та інші.

 

Ще у Cередньовіччі виноградом лікували ангіну, вживали при сильному кашлі, збивали температуру та жар. Земські лікарі прописували виноградну терапію для лікування меланхолії. Людям з хворими нирками, печінкою та легенями рекомендували ізюм. Промите листя винограду прикладали до ран, аби прискорити їх лікування. Для зняття загальної втоми після робочого дня, достатньо з’їсти всього декілька ягід. Фруктоза, глюкоза та сахароза, що містяться у винограді швидко засвояться організмом та потраплять у кров. Окрім того, виноград містить також мінеральні солі та мікроелементи, аскорбінову кислоту та каротин. Від втоми не лишиться й сліду.

 

А ще виноград незамінний помічник при гіпертонії. Він нормалізує тиск, стабілізує ритм серцевих скорочень. Декілька років тому лікарі зробили сенсаційне відкриття, яке називають «французьким парадоксом». Вживання у розумній кількості червоного вина – чудовий засіб для профілактики та лікування серцевих захворювань у людей з надлишковою вагою.

 

Сік червоного винограду протидіє окислювальний процесам в організмі та підвищує еластичність стінок судин. Екстракт винограду сприяє швидкому загоєнню ран, має антибактеріальні властивості, підвищує тонус шкіри. Виноградна дієта сприяє детоксикації організму та допомагає знизити вагу. А застосування винограду у біологічно активних додатках зменшує частоту застудних та інфекційних захворювань та сприяє профілактиці онкологічних захворювань.

 

У 1929 році вийшла фантастична книга «Зцілення виноградом», авторка якої стверджувала, що вилікувала власний рак черевної порожнини дякуючи дієті, яка складалася в основному з винограду. Ця книга викликала неабияку міжнародну зацікавленість, і в багатьох країнах почалися дослідження хімічного складу винограду. Проводилися досліди й щодо його лікувальних властивостей. Отож, споживаючи виноград, ми не лише насолоджуємося соковитим чудодійним смаком, але й лікуємося.

 

Існує навіть спеціальний термін – ампелотерапія – лікування виноградом. Кілограм достиглих ягід збагачує організм людини добовою нормою заліза та цинку та половиною добової норми кальцію та магнію. В це досить важко повірити, але за калорійністю, кілограм винограду дорівнює тому ж таки літру молока чи кілограму картоплі. При чому, це не «важкі» калорії, що потребують до 6 годин засвоєння. Виноградна енергія досить швидко засвоюється організмом, не відкладається в жирову тканину, а активно використовується в життєдіяльності людини. Найкраще займатися ампелотерапією восени, оскільки саме зараз є усі шанси придбати найсвіжіший та найспіліший виноград.

 

Щодо сортів – краще використовувати білі, зокрема мускат, оскільки темні сорти винограду мають ефект закрепів та більш підходять у випадку діареї. Важливо обрати саме найспіліший виноград та дуже ретельно промивати ягоди перед вживанням. Усі складові виноградної лози – листя, м‘якиш ягід, сік, шкірка ягід, кісточки, вижимки з ягід та кісточок – мають унікальні цілющі властивості та широко використовуються для оздоровлення, омолодження організму в цілому та косметичними способами в тому числі. Вино тонізує, знімає втому, перевтому, несе в собі цілющу силу сонячної енергії, акумульованої у виноградному гроно.

 

Позитивна дія вина на шкіру пояснюється подвоєною антиоксидантною та естрогенною дією ресвератролу, речовини, яка стимулює синтез колагену. Ось чому найбільш вдалим застосуванням такого компоненту є антивікова косметика. Що цікаво, містить цю речовину лише червоне вино і з віком вина, її кількість зменшується. Отож, з точки зору корисності, найбільш «правильним» вважається вживання червоного, сухого, молодого вина. Вчені довели, що присутність невеликої кількості ресвератролу в їжі призводить до ефекту, схожого з дією низькокалорійної дієти, яка, як показують численні дослідження, сприяє збільшенню тривалості життя та знижує швидкість старіння. І саме в цьому той же черговий «французький парадокс» - французи, які у величезній кількості споживають різні ковбасні вироби, смажену картоплю, гусячу печінку, тобто повен кошик продуктів, багатих на «поганий» холестерин, найменше за всіх у світі страждають від інфарктів, інсультів, живуть довше, ніж американці і майже не схильні до накопичення надмірної ваги.

Про те, що вино можна не тільки пити, люди здогадалися досить давно, ще на зорі зародження цивілізації. Легенди Древньої Греції розповідають нащадкам не лише про славетні битви, перемоги та поразки, але й про спосіб життя та секрети прекрасних та вічно молодих богинь. Подейкують, що вони, аби завжди бути у формі, приймали ванни не лише з молока, але також і з вина. У середньовіччі французькі королі та дами протирали обличчя сухим вином.

Фактично, курси винотерапії придумали та заснували ще в 19 столітті, коли жителі італійських, французьких, швейцарських міст навмисно приїжджали до сільських виноградарів, аби полікуватися.


10.11.2010 5299 0
Коментарі (0)

26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

221
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5586 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2317 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1737
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2226
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4148

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

304

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

358

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

434

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

820
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

177
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

305
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

475
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

217
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

331 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

650
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

937
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5488
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

223
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

245
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

357
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

538