
Сьогодні в Івано-Франківську відбулась зустріч із Девідом Грейкон (David Gracon) професором Університету східного Іллінойсу (Eastern Illinois University), стипендіатом програми Фулбрайт, фахівцем у сфері візуальних медіа, який розповів про рік життя в Україні.
Він поділився досвідом викладання в українських вишах, а також враженнями щодо впровадження медіаграмотності в нашій країні, передає кореспондент Фіртки.
"Я працював в Прикарпатському університеті. Я розповідав про медіаграмотність студентам. Хочу сказати, що в Україні немає багато кафедр, які викладають медіаграмотність. Щодо досвіду мого викладання було багато речей, про які студенти вже знали. Ми зі студентами намагалися робити проекти для громади, відійти від теоретичної площини і попрацювати практично", - розповідає Девід.
Також професор наголосив, що Україна є полігоном для застосування фейкових технологій, натомість у штатах президент вважає всі новини, які йому не подобаються, фейковими.
Професор наголосив, що він пережив неймовірні відчуття, коли піднімався на Говерлу разом зі своєю дівчиною.
«Ми разом з дівчиною загубилися від групи на Говерлі - пішли не тією стежкою. Та згодом зустріли групу туристів з Києва, які розмовляли російською, але не англійською. Ці туристи пообіцяли що візьмуть нас із собою, якщо ми не розмовлятимемо англійською. Тому ми поводилися дуже тихо. Разом з туристами ми приїхали зовсім в інше місто, ніж була наша група, там нас нагодували і дали спробувати дуже міцної наливки, після якої я мало що пам'ятаю (усміхається- ред.), - розповів Девід.
Також американський професор наголосив, що франківські студенти є дуже сильними й мають чітку та обґрунтовану точку зору.
Професор наголосив, що взяв надзвичайно багато від перебування в Україні, у тому чисті +8 кілограмів. Надзвичайно йому сподобалася українська їжа: вареники, борщ, сир бринза, сир косичка.
На завершення розмови він відмітив, що Франківськ надзвичайно компактне і комфортне місто, в якому можна пішки дійти до будь-якого місця.
«Я не їздив містом, а ходив пішки. Навіть на літак до аеропорту я йшов пішки. Такий спосіб пересування надзвичайно покращив моє здоров'я. В Америці без авто пересуватися неможливо», - наголосив Девід.