Альтернативи немає: франківський науковець пояснив чому варто вакцинуватися від грипу

Протягом трьох тижнів 2020 року на Прикарпатті на грип та ГРВІ захворіло 3729 людей. Більше ніж 2000 з них – неповнолітні.  Доцент кафедри інфекційних хворіб та епідеміології ІФНМУ Тарас Кобрин стверджує, наразі в області спостерігається середній рівень захворюваності. Однак, все може змінитись.

Теперішні погодні умови сприяють поширенню цих недуг. Тому фахівець каже, що рівень захворюваності може зрости. Особливо, через поведінку людей. Адже через теплу, але мінливу погоду, багато хто може одягатися не достатньо тепло. І цим збільшувати шанси підхопити вірус, пише Фіртка з посиланням на пресслужбу ІФМНУ.

Тарас Кобрин наголошує, зараз найбільше від грипу потерпають Донецька, Кропивницька та Тернопільська області. Там, у частині навчальних закладів, вже оголошено карантин.

Натомість на Прикарпатті ми поки маємо середній рівень захворюваності, який характерний для даного періоду часу. Проте ситуація може різко помінятись.

«На грип може захворіти кожен, але перебіг хвороби у всіх відбувається по-різному, – пояснює доцент кафедри інфекційних хворіб та епідеміології ІФНМУ. – Найважче це відбувається у людей, в яких є хронічні захворювання органів дихальної системи. У зоні ризику також вагітні, люди з надмірною вагою, цукровим діабетом та серцево-судинними захворюваннями»

Великі шанси підхопити грип чи ГРВІ мають особи, які по роботі постійно контактують з іншими людьми. Фахівець описує основні симптоми, які характеризують вірус.

«Грип починається різко: висока температура, слабкість, кашель. Утруднене носове дихання, у зв’язку з набряком слизової. Нежить може з’явитись вже з 3-4 дня. Якщо з першого дня у людини з’явилась нежить, тоді швидше за все це не грип», - каже Тарас Кобрин.

Грип можна виявити на ранній стадії, але для цього необхідно звернутися до свого сімейного лікаря. Адже не так страшний вірус, як його ускладнення. Особливо – пневмонія, яка іноді може призводити до летальних наслідків. Вона може початися вже на 2-3 день захворювання та швидко перейти із вірусної у вірусно-бактеріальну. Її перебіг спрогнозувати доволі проблематично. Самостійно відрізнити пневмонію від грипу, людина практично не може. Тому перш за все, при найменших підозрах на вірус, варто звертатися до сімейного лікаря.

Тарас Кобрин наголошує, наразі більш дієвішого методу боротьби з хворобою, окрім вакцинації - немає. Єдиний недолік – вакцинуватися потрібно щороку, оскільки кожного разу типи грипу, які циркулюють на території України, постійно змінюються.

Водночас він каже, вакцинація – не панацея. Адже завжди існує невеликий відсоток можливості таки підхопити грип. Тим не менш, без неї, шанси захворіти зростають у декілька разів. Та й у людей, які таки отримали щеплення, перебіг хвороби проходитиме без ускладнень.

Лікар акцентує увагу на тому, що розпал епідеміологічного сезону не являється протипоказом до  вакцинування: «Навіть масштабна епідемія не перепона для щеплення. Адже сезон захворюваності триває до травня місяця. Тому підготувати свою імунну систему потрібно, якнайшвидше».

І головна порада інфекціоністів -  не бути поширювачем хвороби. Якщо ви таки підхопили грип, залишайтеся вдома. Адже своєю присутністю на роботі, ви наражаєте своїх колег та людей навколо себе на небезпеку теж захворіти.


Читайте також:

На Прикарпатті на грип та ГРВІ вже захворіли більше 73 тисячі людей

МОЗ: в Україні немає жодного підтвердженого випадку нового коронавірусу 2019-nCoV


06.02.2020 738
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

302
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13609 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1544
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

850
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6101
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1705

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

624

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1450

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1263

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1156
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

508
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

640
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1561
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

588
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

865
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5909
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13525
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

223
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

526
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

470
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

777 2