Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич на інформаційний запит кореспондента «Фіртки» надав інформацію про свою зарплатню, у тому числі посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років, доплату за науковий ступінь, премії і т.п.
Всього «на руки» Голова Івано-Франківської облради Олександр Сич отримує 12 тис. 715 грн.
З них:
• Посадовий оклад: 5 312 грн.
• Надбавка за ранг: 160 грн. (ред. – під час першого засідання сесії обласної ради шостого демократичного скликання, депутати прийняли рішення про надання майбутньому голові облради 1 ранг посадової особи. Ранг був би присвоєний незалежно від того, хто зайняв би дану посаду - Зіновій Митник чи Олександр Сич).
• Доплата науковий ступінь: 265 грн. 60 коп. (ред. – Олександр Сич є кандидатом історичних наук та доцентом кафедри державного управління).
• Надбавка за вислугу років: 1641 грн. (ред. – голова облради має стаж роботи понад 20 років)
• Надбавка у зв’язку із роботою, яка передбачає допуск до відомостей і матеріальних носіїв секретної інформації, що мають ступінь «таємно»: 531,2 грн.
• Надбавка за особливий характер роботи та інтесивність праці: 4 924 грн.
• Премія за фактично відпрацьований час: 3 187 грн.
Всього нараховано: 16 тис. 22 грн.
Податок з доходів фізичних осіб: 2 268 грн. 32 коп.
Внесок до пенсійного фонду: 679 грн.
Внесок на страхування від безробіття: майже 83 грн.
Внесок на страхування від непрацездатності та профспілкові внески: 138 грн.
Слід зазначити, що в історії Івано-франківської обласної ради Сич чи не перший посадовець, який відкрито надав повну інформацію про свою зарплатню.
За інформацією "Фіртки", попередники Олександра Сича – Василь Брус та Ігор Олійник отримували практично таку ж винагороду за свою працю на посаді голови Івано-франківської обласної ради.
Натомість Олександр Сич відмовився надавати інформацію про суму виплат, які отримують заступники голови облради та колишня заступник начальника фінансового відділу апарату Івано-Франківської обласної ради Ганна Карась, мотивуючи, що у відповідності до частини 4 статті 23 Закону України «Про інформацію» забороняється збирання відомостей про особу без її попередньої згоди, за винятком випадків, передбачених законом.
Нагадаємо, що «Фіртка» нещодавно подала інформацію, щодо сумнівного прийняття на посаду в фінансове управління облради минулим її керівництвом Ганни Карась, що не має відповідної освіти, яка через два місяці були звільнена на пенсію та отримала при цьому десять посадових окладів.
«Фіртка» припустила, що прийняття на роботу Г.Карась було оборудкою з метою якраз виплатити їй десять посадових окладів в зв’язку з виходом на пенсію.
Цю інформацію підтвердив «Фіртці» тодішній голова Івано-Франківської облради Ігор Олійник з твердженнями, що ці виплати не були порушенням Закону.
Олександр Сич також погодився прокоментувати ситуацію із виплатами Ганни Карась: «Зрозуміло, що коли людину прийняли на дуже короткий період часу і зразу звільнили, то це було зроблено спеціально, щоб людину вигідно відправити на пенсію. Зважаючи на те, що є відповідне пенсійне законодавство, яке стосується держслужбовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування, тут порушення закону не було, можу говорити тільки про моральний аспект справи. Я би так не зробив ні щодо себе, ні щодо тих, кого там треба було "влаштувати". Тому, очевидно, я можу говорити про моральну відповідальність людини, але я знову-таки кажу що це не було зроблено всупереч закону, а це було "використанням можливостей Закону". Адже в нас можна робити речі не всупереч закону, але всупереч моралі. Я як посадова особа не маю права сказати які суми були виплачені Ганні Карась».
Колізії з чинним законодавством України є «цікавими». Отже, громада, яка за рахунок своїх податків утримує українських чиновників, не має можливості отримати інформацію щодо зарплат чиновників, а може тільки сподіватися, що сам чиновник вирішить оприлюднити інформацію про свої доходи. Олександр Сич погодився, що законодавство України в цьому випадку є недосконалим і сумнівним, але він мусить його виконувати.
Для прикладу, в органах місцевого самоврядування європейських країн в приймальнях кожен відвідувач може отримати повну інформацію про бюджет тої місцевості, в якій проживає, зі всіма, «до цента», бюджетними призначеннями та зарплатами чиновників. В Україні все по іншому – зарплата чиновника, яку він отримує за рахунок громади, є «таємницею» для тої ж громади…