Яким повинен бути сніданок школяра?

 

Яким повинен бути сніданок школяра?, сніданок, школярі, здорове харчування

 

Для того щоб малюк максимально комфортно почував себе в школі, потрібно подбати не тільки про наявність всіх необхідних атрибутів, про правильний його психологічний настрій, про інтелектуальний розвиток, а й про те, щоб збільшені навантаження не підірвали здоров‘я малюка.

Основою основ здоров’я малюка є правильне харчування, без якого йому складно буде витримувати шкільні навантаження, а недотримання режиму загрожує виникненням захворювань ШКТ.

Дієтологи звертають увагу батьків на важливість такої складової правильного харчування як сніданок. На жаль, велика кількість дорослих спромагаються допускати помилки у власному сніданку, пропускають його або задовольняються ранковою кавою. Обумовлені вони найчастіше не тільки високою зайнятістю, а й несформованою звичкою їсти вранці. Ті ж, кого батьки зі шкільних років навчили це робити, а в підлітковому віці пояснили значення цієї дії, знаходять вранці 15 хвилин на правильний сніданок.

Правило № 1. Зацікавити.

Першокласнику не має сенсу розповідати, навіщо його організму потрібна «ранкова підзарядка», марно розтлумачувати який продукт чим насичує організм. Організуйте сніданок малюка так, щоб йому було смачно і цікаво це їсти. Якщо ваша дитина відмовляється їсти сніданок, справа не у відсутності звички або нездатності організму приймати з ранку їжу. Здорова дитина обов‘язково поснідає, якщо батьки покажуть їй позитивний приклад і якщо запропонують цікаву подачу смачної страви.

Перетворіть сніданок у добру традицію, коли родина збирається за спільним столом і нехай у легкій метушні, але проводить час разом, ділиться планами на прийдешній день. За таких обставин школяр неодмінно складе вам компанію.

Правило № 2. Наситити.

Сніданок обов’язково повинен бути ситним (до 25 % добової норми калорій) смачним і різноманітним. Основою дитячого сніданку повинні бути вуглеводи (крупи, макарони з твердих сортів пшениці, цільнозерновий хліб, злакові хлібці, мед), які роблять можливим розумове навантаження. Зростаючому організму необхідні кальцій (молочні продукти) і білки (яйця, сир, відварна на пару риба). Білки прискорюють розумові процеси і надають збудливої дію на мозок. Щоб у малюка була гарна пам‘ять, необхідно подбати про надходження в організм вітамінів групи В (волоські горіхи, морква), а дефіцит заліза може відбитися у швидкій стомлюваності, щоб уникнути чого включайте в сніданок яблука та сухофрукти.

Сніданок повинен бути цікаво обіграний. Вранці може не знайтися часу на химерне викладання салату, але нехай сніданок поєднує в собі кілька текстур і кольорів. Балуйте смак малюка, намагайтеся протягом одного тижня не повторювати ранковий набір продуктів.

Правило № 3. Психологічний маневр — нагадати про дім.

Дуже правильно включати в режим дитячого харчування так званий ланч. Це легкий перекус, найчастіше на нього і розрахована довга перерва після другого (в деяких школах після третього) уроку. Це повинен бути «сухий пайок», найкраще приготований маминими руками. Психологи стверджують, що в цьому перекусі закладено не тільки джерело сил і енергії, але і якась психологічна підоснова. Приготований мамою бутерброд нагадає малюкові про дім, подумки зігріє.

Домашній бутерброд неодмінно повинен включати в себе булочку з маслом і скибочкою відвареного або запеченого м’яса (уникайте заводських ковбас і копчених баликів). Доповніть бутерброд скибочками овочів або листом зеленого салату, неодмінно супроводьте «сухий пайок» упаковкою соку або пляшкою мінеральної води без газу. Альтернативою бутерброду можуть стати сезонні фрукти, вафлі, зефір, невелика порція чорного шоколаду і т.д.

 

vkurse.ua


02.09.2013 1545 1
Коментарі (1)

ОК 2013.09.11, 04:33
Ланч - це ОБІД!!!! Снек - легенька перекуска...Перш ніж закидати англомовними понтами, подивіться у словник...А кразе - використовуйте УКРАЇНСЬКІ терміни...
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

561
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1744 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1088 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

523
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6870 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11323 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

300

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1030

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1085

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1076
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

238
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1045
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

811
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

677
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

645
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2907
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4408
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18403
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

257
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

324
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

633
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

735