Які соцмережі та сайти блокують у різних країнах світу? (інфографіка)

 

 

В Україні блокують соцмережі країни, яка почала проти нас збройну агресію і провадить масовану інформаційну кампанію на підтримку своїх дій.

 

«Слово і Діло» підготувало інфографіку про те, з яких причин і які сайти блокують в інших країнах світу.

 

На відміну від України, де санкції запроваджено лише проти інформаційних ресурсів країни-агресора, які активно використовуються РФ для дезінформації і пропаганди серед українських користувачів, у світі найчастіше блокують Youtube, Facebook і Twitter.

 

Піонерами блокування у 2009 році стали Китай та Іран. Пекін з його інформаційною політикою «Великого китайського файрвола» блокує не тільки Youtube, Facebook і Twitter, але й хостинг зображень Flickr і навіть сервіси такого гіганта, як Google.

 

Результати запитів місцевих користувачів до іноземних пошуковиків тут фільтруються за списком слів, пов'язаних із держбезпекою, і «чорним списком» адрес.

 

Своєю чергою, в Ірані одна з найжорсткіших цензур ресурсів мережі: у зв'язку з тим, що держава за фактом є однією з небагатьох теократій (хоча формально це республіка), тут заборонені будь-які ресурси, де може бути інформація на теми сексу або політики. У 2009 році через масові протести влада заборонила найпопулярніші соцмережі, в яких координувалося проведення акцій – Facebook і Twitter, а також Youtube, де користувачі публікували відеозаписи протестів.

 

 

У Єгипті, Туреччині й Венесуелі блокування популярних соцмереж стало відповіддю чинної владі на масові протести проти влади. Найслабші обмеження діяльності соцмереж у Венесуелі, де лише частково обмежена робота Twitter. У Туреччині соцмережі блокувалися в 2014 році під час масових протестів проти чинного президента Реджепа Таїпа Ердогана: тоді під заборону потрапили не тільки багатостраждальні Facebook, Twitter і Youtube, але й Instagram із WhatsApp. Щодо Єгипту, то в січні 2011 року тут просто на 24 години відімкнули інтернет за розпорядженням президента на початку подій «Арабської весни».

 

У Пакистані й Саудівській Аравії, котрі різняться відносно м'якою політикою щодо соцмереж, у 2010 році блокувалися Facebook і Youtube – у них з'явилися карикатури на пророка Мухаммеда та провокаційні відео про мусульман. Зазвичай після видалення контенту, що викликав релігійне невдоволення, блокування ресурсів у цих країнах знімається.

 

У Північній Кореї своя атмосфера: у більшості населення тут просто немає комп'ютерів, хоча і є розроблений за заповітами чучхе і схвалений особисто Кім Чен Ином пошуковик «Кванмен». Незважаючи на слабку необхідність, керівництво країни не полінувалося заборонити Facebook, Twitter і Youtube навіть тут.

 

Що стосується Росії, то велика частка її мешканців користуються переважно соцмережами власного розливу – ВКонтакте й Одноклассниками, чиї сервери фізично розташовані на території РФ і за бажання можуть повністю контролюватися Кремлем. Так, соцмережа для ділових контактів LinkedIn в Росії була заблокована саме з цієї причини – у компанії відмовилися переносити сервери до РФ, тож відразу отримали звинувачення у збиранні персональних даних користувачів від Роскомнагляду.

 

Нагадаємо, 17 травня набув чинності указ Президента України Петра Порошенка про блокування російських соцмереж Вконтакте і Однокласники, пошуковика Яндекс і поштового сервісу Mail.ru.

 

Кілька українських мобільних операторів і провайдерів уже почали блокувати російські ресурси.


19.05.2017 962 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1501 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1788 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2578
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2357 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7594
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15308 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

365

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1076

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1150

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1937
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

320
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

698
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

937
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3149
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

963
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1991
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1042
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35190 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

317
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

524
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

666
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

992